Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2020 Liepa 16, 15:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 28, 23:48 
Tractor, aciu.Gali buti,kad ko tai ir nesupratau.Nesu teisuole ir visazine.
Prevencinese programose zoles rukymas priskiriamas prie narkomanijos.
Cigareciu rukymas sukelia priklausomybe nuo ju.Tai kaip su zole?-jos sudetyje daug visokiu medziagu (omeny turiu kanapes)-skirtingai vertinami lapai, stiebai.Vaikinu, rukanciu zole , pasisakymai kituose forumuose vercia mastyti [jei jie per diena suruko po 22 cigaretes (ar suktines)]zoles,kad sio dalyko jiems sunku atsisakyti,praso pagalbos,patarimu.
Negi tai dalykas toks- noriu rukau, noriu ne?
Nu nepabandes..nesuzinosi :)

O prisiregistruoti tai pamirsau.Prapuls gi viskas,jei dabar registruosiuos:))

Cia rase asha.


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 29, 11:34 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Žolė, be abejonės gali sukelti priklausomybę, netgi labai stiprią, jei tik žmogus, ją rūkantis, kaskart jaučia malonumą. Itin sunkiais atvejais žolės rūkaliai jos rūko tiek daug ir taip dažnai, kad po kiek laiko tiesiog atšoka nuo realybės, įpranta gyventi nuolat apsirūkę. Tokiu atveju, neparūkęs žolės, toks žmogus ima jaustis visiškai ne savo lėkštėje, kai tik išsiblaivo, pasaulis ima jam atrodyti kažkokiu nerealiu ir kraupiu košmaru. Tiesa, tokie žolinės narkomanijos atvejai nėra labai dažni - panašiai, kaip ir alkoholizmo atveju - tik koks procentas ar keli iš vartojančių alkoholį, tampa girtuokliais - su žole maždaug tas pats.

O dėl to, ką pasakoja lietuviški medikai - jie pasakoja labai įvairiai. Būdingi du kraštutiniai požiūriai: vieni labai smarkiai diferencijuoja svaiginimuisi naudojamas medžiagas, sunkius narkotikus, pvz., heroiną atskirdami nuo vidutinių, t.y., visokių tablečių, o žolę priskirdami lengviems, tokiems, kaip alkoholis ar pan.. Tuo tarpu kiti (dauguma - paveldėti iš sovietmečio), nei kiek nesusidūrę su realiais narkotikų poveikiais, priklausomybėmis, gydymu, prevencija ir pan., bukai kartoja, kad žolė toks pat baisus daiktas, kaip heroinas, pažeidžia smegenis ir stuburą, etc..

Mano manymu, diferencijavimas būtinas, nes be jo potencialūs narkomanai tiesiog negali nustatyti, kas pavojinga, o kas - nelabai. Tipiškas atvejis: mokykloje vaikams pasakoja, kad alkoholis - nuodai, tabakas - nuodai, žolė nuodai, heroinas - nuodai. Pradėsi vartoti - degraduosi ir numirsi. O vaikai mato kitą dalyką: jų tėvai, paskui - ir bendraamžiai vartoja alkoholį, rūko ir nei degraduoja, nei miršta. Paskui jie pamato ir tai, kad žolės ("tikro narkotiko") kartelį kitą parūkęs irgi, nei degraduoji, nei miršti, nei tampi kažkokiu narkomanu. Baigiasi tuo, kad jie pabando heroiną. O ten - jau visai kas kita: praktiškai visais atevjais viena heroino dozė žmogų paverčia narkomanu, t.y., metų bėgyje žmogus pabando dar kartą ar kelis, dviejų-trijų metų bėgyje pasireiškia priklausomybė, reikalaujanti kasdieninio vartojimo (t.y., praktiškai nebūna atvejų, kai žmogus būtų heroiną pavartojęs ir per kelis metus netaptų narkomanu). O tai jau tiesioginė bukos, nediferencijuotos antinarkotinės propagandos pasekmė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 29, 17:16 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Niekad negalvojau, kad reikes tiek literaturos perversti sia tema.ir internete pasmirineti,...nes as jos paprasciausiai nemegau....Vot ir prisireike...Kaip sakoma- niekada nesakyk niekada.....:))))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 29, 17:27 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Rugpjūtis 2, 15:30
Pranešimai: 1915
Miestas: toli
Vo radau kokiu ydomybiu:

1975 m. Pasaulio Sveikatos Organizacijos 28 sesija pripažino alkoholį narkotiku.

,,Saikingai gerkit" - mokslu paremtas melas. Juk kalba eina apie narkotiką!

1983 m. Sovietų Sąjungoje iš alkoholio buvo 40 mljrd. pelno ir 150 mljrd. rublių nuostolių. Nuostoliai dėl darbo našumo kritimo, pravaikštų, avarijų, 40% Sveikatos Apsaugos lėšų gydymui dėl alkoholio sukeltų ligų.

90% baisiausių nusikaltimų padaroma alkoholio pagrindu.

1990 m. lietuviai pragėrė 1 milijardą rublių: tai daugiau nei už lengvuosius automobilius, motociklus, dviračius, baldus, kilimus, laikrodžius, statybines medžiagas, miltus, duoną ir jos produktus, pieną ir jo produktus, kiaušinius, cukrų, druską ir už bulves išleista kartu paėmus.

80% mergaičių neteko - nekaltybės- apgirtusios.

,,Blogi žmonės gyvena, kad galėtų valgyti ir gerti. Geri žmonės valgo ir geria, kad galėtų gyventi". Sokratas 469-399 pr.Kr.

Alkoholis nužudo daugiau žmonių, negu visi kiti neįteisinti narkotikai kartu. Tas pats pasakytina ir apie tabaką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 30, 00:31 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Tai gana žiaurios tiesos - alkoholis yra tikrai blogas. Jei juo piktnaudžiaujama. Tiesa, paskutiniu metu yra įvesta oficiali politika, reguliuojanti spaudą ir gerokai iškreipianti situaciją - "apie alkoholį - tik blogai arba nieko", o leidiniai išdrįstantys parašyti ką nors įdomesnio apie geras vyno, konjako ar kitų gėrimų rūšis, rizikuoja gauti baudas. Ir neduokdie, jei parašys ką nors apie tai, kad aluje yra vitaminų - bauda garantuota.

Tai va...

O šiaip, atskirai apie kai kuriuos teiginius (nekalbėkim apie juokingas logines klaidas, tipo "saikingai gerkit - mokslu paremtas melas, juk kalba apie narkotiką") - tai gana iliustratyvus statistinių iškraipymų ir gražiai maskuotų pademagogavimų pavyzdys, paremtas keliais dalykais (kaip reikia pateikti statistikas ar teiginius taip, kaip nori):
  • Prie mirčių dėl alkoholio priskirti visus abejotinus atvejus (pvz., jei kepenų cirozė - reiškia mirė dėl alkoholio).
  • Imti skaičius be palyginimų (nepasakoma, kiek yra kokių narkotikų vartotojų ir kiek - alkoholio vartotojų, etc.)
  • Neminėti, kad alkoholio vartotojų skaičius pasaulyje yra šimtus, jei ne tūkstančius kartų didesnis, lyginant su narkomanais.
  • Naudoti spekuliatyvinius skaičius ("jei būtų negėrę, tai būtų pagaminę produktų už blablabla")
  • Naudoti neteisingas paslėptas prielaidas (kad alkoholiui išleista suma (net nekalbant apie jos pafalsifikavimą kitais statistiniais būdais) yra tiesioginis girtavimo rodiklis - tai yra melas - SSRS laikasi atlyginimas tarkim 100 rub, degtinės butelis 10 rub, naudojimas - 5 buteliai per mėn - 50 rub - pusė atlyginimo. Lietuvos laikais atlyginimas 1000 lt, degtinės butelis 10 lt, naudojimas - 10 butelių per mėn - 100 lt - 10 proc atlyginimo. Taigi, didesnė sunaudojama atlyginimo dalis visiškai nėra didesnio girtavimo rodiklis).
  • Tiesiog gudravimai su skaičiais: tarkim, lietuviai per metus pragėrė 1 mlrd rub - daugiau, nei išleido visiems kitiems dalykams. Klausimas: net jei vidutinis lietuvis (prisiminkime, kad tuo metu atlyginimai gerokai šoko į viršų - rublio infliacija) gavo 100 rub pajamų per mėnesį, tai suminės pajamos sudarytų apie 3,5 mln * 12 * 100 = 4,2mlrd, o tai jau truputį prasilenkia su teiginiu... Kita vertus, jei tarsime, kad buvo paimtos išlaidos alkoholiui už 1991 metų pradžią, o išlaidos kitiems daiktams - už 1989-ųjų pabaigą - toks palyginimas taps suprantamu :-)


Šiaip, kažko prisiminiau tą teoriją apie žydišką lietuvių kilmę - gal ir ten galime panašiai su skaičiais bei teiginiais priburti? :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 30, 06:27 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Man patiko teiginys, kad aluje yra vitaminu...Tai tiesa, alaus gamyboje naudojami naturalios kilmes produktai.Dauguma tevu duoda net vaikams gurksneli "apetitui pakelti"...retkarciais.
Manipuliavimas skaiciu politika..zinomas dalykas...Kazkada buvo populiaru paskaiciuoti, kiek alkoholio tenka "ant galvos", iskaitant ir naujagimus...Ispudingi skaiciai... Nuskest galima tokiame kiekyje:)
Iseitu, kad reklamos ir antireklamos kova?Na, alus reklamuojamas, degtine taip pat.Tik pirk, bet zinok, su kuo reikala turi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugpjūtis 30, 10:22 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Va dėl tų reklamavimų - tai nesuprantu. Reklamuoti alkoholį lyg ir buvo uždrausta, panašiai, kaip ir tabaką. Ale kažkodėl paskui leido... Nors gan akivaizdu, kad nesaikingas alkoholio vartojimas yra veik nesulyginamai kenksmingesnis už rūkymą. Tur būt valdžia pinigėlių iš alkoholio daugiau gauna?

O ir dar vienas pastebėjimas dėl tų pačių pinigučių: tabako kompanijos veik be išimčių priklauso amerikiečiams, tai reiškia, kad tabakui išleisti pinigai nuteka ir iš Lietuvos, ir iš Europos Sąjungos į JAV. Tuo tarpu alkoholiui išleisti nusėda pirmiausiai lietuvių gamintojų kišenėse, paskui, dalis - Europos Sąjungos. O į trečiur beveik nenueina. Taigi, matyt, kad jokios čia sveikatos apsaugos, o tiktai ekonominiai dalykai lemia tą kovą prieš svaigiąsias medžiagas :-)

(o aluje, jei ką - tikrai daug vitaminų)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Metamfetamino efektai (foto)
StandartinėParašytas: 2008 Vasaris 27, 14:07 
Na bent jau kiek pats domejausi, metamfetaminas siuo metu pats stipriausias zinomas narkotikas. Kadangi jo poveikis psichodelinis (MDMA, LSD atitikmuo), euforija (kokainas, amfetaminas(uz jy du kart stipresnis)).
Vartojimo budai: oralinis apie 62.7%, analinis 99%, intraveninis 100%, uostymas 79%.
Rukymas - labai toksiskas reikalas, kadangi dumai labai nuodingi ir dirgindami sukelia odos edema, todel metamfetamina rukantys zmones atrodo labai ligotos odos.
Toliau is nemaloniu dalyku vadinama "metamfetamino burna" kai del organizmo acidozes (padidintas rugstingumas) ir dar blokuojamu kai kuriu liauku darbo, burna ima greitai dziuti palikdama nuostabia terpe bakterijoms (herostomija).
Leidziantis ir rukant sukelia labai stipria fizine priklausomybe.
Musu gatvese parduodamas amfetaminas (gaidys) negali buti maisomas su metamfetaminu, nes poveikiai stipriai skiriasi. Zdz, sito reikalo kaip kokaino, heroino geriau isvis nebandyti ;) Sekmes.


Į viršų
  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin