Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 17, 01:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 00:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007 Gruodis 21, 07:30
Pranešimai: 27
Desimtos klases yra butinas jei baiges ja zadi testi mokslus vienuoliktoj ir dvyliktoj?


Is mokytoju girdejau, kad taip!
O is vieno draugo girdejau, kad jo klase sugalvojo paskambint i svietimo skyriu kazkur ten ir tipo paklause ar butinas tai sake kad ne (praitais metais cia buvo taip)
Tai gal zinot jus tiksliai? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 08:58 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 6, 09:31
Pranešimai: 1464
Miestas: Palej Niemuna
Neprivalomas. Bet nelabai matau priezasties, del kurios nenorit eit laikyt. Tai yra labai patogus (ir naudingas) savo ziniu patikrinimas. Bent zinosit kaip daugmaz atrodys egzaminai 12 klasej. 10 klasej ir pats procesas vadinamas - ne egzaminu, o ziniu patikrinimu.

Siaip mokytojai garantuotai del to sako kad privalomas, jog visi, durniaus nevolioje, nueitumet ir isbandytumete savo jegas. Aisku, nebent ateiti matot braskiu skinime......

_________________
Skraidančios lėkštės nėra paslaptis - tiesiog reikia įsigilinti į jų psichologiją :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 09:55 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 19:31
Pranešimai: 2271
aš manau, mokiniams tai papildomas stresas, patikrinimas ne patikrinimas- vistiek egzaminas.
Pamenu, dar senais laikais, kai 9oj kl. laikyt privalėjom, mane dėl ligos atleido nuo egzaminų-koks džiaugsmas buvo, kad nereikės stresuoti ir nemiegot naktim.
12oj klasėj buvo pirmas išbandymas ir gan sėkmingas.

Gal aš ir neteisi esu, čia turbūt galėtų asha pakomentuot. Manau gautųsi įdomi diskusija, kurią perkeltume į kitą skyrelį;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 09:58 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 08:58
Pranešimai: 5374
Miestas: sala
as irgi 9toj klasej nuo egzaminu buvau atleistas.Uztat 12toj buvo dvigubas stresas nei kitiems.Net buvo minciu laikyma atideti metams

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 10:02 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 19:31
Pranešimai: 2271
Fungas, dvigubas stresas, o kaip pamatavai? :oops: Juk ir laiko tarpas nemažas - 3 metai. Aš pamenu kaikurios klasiokės gėrė valerijoną, nžn, aš labai nesureikšminau, buvau gerai pasiruošusi, gal dėl to nebuvo tokios baimės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 11:01 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 08:58
Pranešimai: 5374
Miestas: sala
raudonasai sniureli,nesikabinek prie zodziu:))))

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 12:52 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 19:31
Pranešimai: 2271
o man patinka kabinėtis :P


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Egzaminai
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 28, 13:09 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Taip, tai žinių patikrinimas, bet prilygstantis egzaminui. :)
Šitas dalykas siejamas su pagrindinės mokyklos baigimo etapu. Toliau mokinys renkasi gimnaziją ar kitą mokyklą, mokosi 11 kl.Neišlaikęs mokinys toliau gali mokytis kur paplanavęs.
Tas patikrinimas- tai mokinių žinių, mąstymo, gebėjimo reikšti mintis, orientuotis įvykiuose, mokėti argumentuoti ,t.t. pasitikrinimas tiek mokytojui, tiek mokiniui.
Ar sunku?
Be abejo.Tai mums gali atrodyti lengva, turint patirties.Bet mokiniai nesudėtingai susidoroja, vienetai būna neišlaikę.
Kaip pavyzdį parodysiu maždaug kas laukia iš lietuvių(gimtosios kalbos ) patikrinimo.
1.Rašinys pagal iliustraciją. reikia mokėti kurti tekstą .Čia pasimatys tikslai, idėjos, argumentuotos mintys, teiginių dėstymo tvarka, teksto redagavimas, mąstymas, gyvenimo sričių pažinimas, mokėjimas skaityti vizualų tekstą, nuotaikos įžvelgimas, problematika, vertybės,Pasimato net mokinio patirtis- apsiskaitymas, kokias knygas skaitė, kokius spektaklius matė, tt
2 .Tekstas. Tas nelengvas. Iškalimo principas čia netiks.Mokinys čia pamatys vėl pasaulio suvokimą, problematiką, vert.nuostatas, analizuos veikėjus,tt Atliks gramatinę užduotį.
3.Kalbėjimas.Pademonstruos motyvuotą, prasmingą, argumentuotą kalbą.

Na, kaip?

O tai čia tik lietuvių.
Pasirengimas patikrinimui- ne išvakarių darbas- šitam dalykui ruošiamasi nuo 5 klasės. Ir špargalkos čia netiks, o jos ir nereikalingos. Mačiau tas užduotis praėjusiais metais. Neskubant, susikaupus, lengvai galima atlikti per duotą laiką . Aš tik galvoju, kodel vaikai bauginami šiais patikrinimais mokyklose? , susidaro vaizdas, kad atimamas iš jų pasitikėjimas savo jėgomis, nes baimė atima 50%, o kitam ir žadą.. Nėra jau tokie kvaili tie mūsų 10-kai, išprusę ir apsiskaitę, kam rūpėjo mokslai. Stropuoliai,gerosios mokyklos dvasios, kurie paprastai išlaiko, daugiausiai ir nerimauja.. :)
O kam nerūpėjo, tam niekas ir nepadės, nei tai, kad yra tas patikrinimas, nei kad jo nebūtų.. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin