Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 18, 18:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 147 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 15, 11:32 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
Populistas galima ir uz ploksteles kovot, o dar geriau - uz gryna balsa ir garsa.
Bet... tai kova uzu vejo malunus. Darbo daug, nauda neaiski.
O skaitmena... viena prasme karpo, iskraipo, kita - tai tik karpymo tankio klausimas.
Ir kas juokingiausia - niekam tas tankis nereikalingas.
Cia kaip su garsu - grynas garsas skamba graziau uz bet kokia plokstele. Plokstele skamba geriau uz CD. CD skamba geriau uz mp3. Bet... mp3 skirta masem. O mases valgo bet ka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 15, 12:05 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
bet_kas, tai negi neaišku, kad skaitmeninė televizija neturi ateities???
Pažiūrėkime vien praleidžiamų dažnių juostos diapozonus: analoginis signalas aprėpia 30 kartų platesnę diapozono dažnių juostą, o tai savaime byloja apie gersnę kokybę. Tuo tarpu suskaitmenintas signalas telpa į labai siaurą diapozoną, tai kokia gi čia kokybė??! Kitas aspektas - duomenų perdavimo intensyvumas: jei analogui tereikia galingesnio siųstuvo, o skaitmeniam signalui - aukštesnis dažnis dlė milžiniško duomenų kiekio. Aukšti dažniai, kaip žinia, labai kenkia sveikatai! Be to RGB signalo skaitmeninimas reikalauja TRIGUBAI didesnių resursų ir prietaisų!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 15, 14:41 
Gincytis galima tik del vieno:
- kiek ilgai dar laikyti senaja analogine TV transliacija?
(kas del siauresnio spektro - tai del informacijos supakavimo perduodant ir ispakavimo priemus)

p.s.
o skaitmenine jau yra ir veikia Kaune, siuo metu 100lt/men


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 15, 16:37 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
Populistas - darai grubias klaidas.
Labai tingiu aiskinti (nes labai daug), taciau siaureja "nesantieji" dazniai,
kai tuo tarpu tarp pradinio saltinio ir galutinio vartotojo tu dazniu gyvas velnias ir panasu skaiciu visokiu transformaciju pereina.

Pati grubiausia priestaravimas paciam sau:
Populistas rašė:
suskaitmenintas - siaurą diapozoną

Populistas rašė:
skaitmeniam signalui - aukštesnis dažnis


Manipuliuojant skirtingom savokom kalbama apie primityvu reikala - vienoje vietoje nukerpam, kitoje prisiuvam. 0:0
Tai viena. Antra - analoginis siais laikais liko tik pats seniausias TV siustuvas - TV imtuvo "kanalu selektorius" vaizdo kelias, like jau senai suskaitmeninti, pradedant profesionaliu filmavimu, ir baigiant moderniais tv aparatais.

Taciau yra kur kas rimtesnis argumentas - kadangi mano studentavimo laikais susilituotas televizorius nebeveiks, o siai dienai as tingiu lituot, bei daliu litavimui uz dyka nieks neduos, is manes atima galimybe ziureti ir vercia pirkti nauja televizoriu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 15, 19:36 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
pats_tas, nu tai aš ir sakau - jei yra kebelinė, nerekia lietuviškos TV!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 16, 15:13 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
Vakar sugalvojau dar viena vini...
Nutarimas keisti standarta priimtas valstybines institucijos, t.y. uz mokesciu moketoju pinigus islaikomos. Uz mano (kaip moketojo) pinigus islaikoma institucija uz mane spendzia kas man geriau. Lyg as pats buciau kvailas ir to nebesugebeciau suprast. Bardakas kazkoks. Kazkaip nesimate jokiu tyrimu, kiek gyventoju kiek bendroje sumoje tures isleisti uz kazkieno uzgaida, motyvuojama "techniniu progresu", taciau akivaizdziai kysanciomis tos technikos pardaveju ausimis.
Ta proga pasiskaiciau siek tiek... ypac linksmai skamba 2004 m. lapkričio 25 d. Nr. 1492
vyriausybes nutarimo punktas:

"29.2. namų ūkių, galinčių priimti ST programas, išjungiamo analoginio siųstuvo aprėpties teritorijoje turi būti ne mažiau kaip 90 procentų analoginės antžeminės televizijos programas priimančių namų ūkių."

atsizvelgiant i tai, kad rastvedyba atlikta belekaip (samoningai?), gaunasi kai maziau 90% isjungti negalima (nebeapsimoka?). Nes dabar lieka tik speliot, cia kablelio truksta ir nusirasyta ar pirmais dviem kableliais atskirtos dalys niekines.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Sausis 16, 15:58 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Rugsėjis 29, 14:04
Pranešimai: 1666
Miestas: Vilnius
bet_kas rašė:
Vakar sugalvojau dar viena vini...
Nutarimas keisti standarta priimtas valstybines institucijos, t.y. uz mokesciu moketoju pinigus islaikomos. Uz mano (kaip moketojo) pinigus islaikoma institucija uz mane spendzia kas man geriau. Lyg as pats buciau kvailas ir to nebesugebeciau suprast. Bardakas kazkoks.


Taigis jos turi parodyti, kad dirba 8)

_________________
Skubu, skubu...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Lietuviškoji televizija. Tavo požiūris.
StandartinėParašytas: 2008 Vasaris 4, 07:33 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis

Užsiregistravo: 2007 Rugsėjis 1, 19:29
Pranešimai: 348
Va radau įdomią L. Donskio nuomonę šia tema:

"Kitas pavyzdys – jei dar dešimtmetį Lietuva bus maitinama tik pramogine televizija ir visais jos dešimtukais, mes prarasime net alternatyvos pojūtį ir supratimą, kad gali būti kitaip. O juk mūsų akyse vyksta klaikus eksperimentas su šalimi – jos neatsiklausius jai primetamas žemas standartas, šventai tikint, kad reitingai ir yra atsakymas į klausimą, ką žmonės nori žiūrėti ir matyti.

Žinoma, dar dešimt metų tokio repertuaro ir jie apskritai nieko daugiau nežiūrės, nes net nesuvoks, kad būna ir kitaip. Leiskite man pačiam pora metų pagyventi tik Vakaro žinių, LT bei visų Lietuvos televizijų pasaulyje, ir mano mąstyme bei kalboje įvyks negrįžtamų pokyčių. Tad kol nebus nugalėtas chaosas galvose, niekas čia nesikeis. Vieną kartą turi būti suformuoti tokie kriterijai ir standartai, kurie nebeleis apie save kalbėti kaip apie varganą ir atsilikusią šalį, kurios žmonių tamsumas esą neleidžia siekti kultūrinės ir politinės pažangos. Juk tas tamsumas yra mūsų pačių palaikomas ir reprodukuojamas. "
http://bernardinai.lt/index.php?url=articles/73510


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 147 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin