Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 23:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 01:12 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Teko paskaityt, apie ne vieną kiečių rūšį, tai kaip supratau peletrūnas ir diemedis nėra visai tas pats (taigi gali būti, kad tu neragavai jo :D ), va dar vienas jų brolis - Pelynas (Artemisia absinthium)

http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewt ... sc&start=0

Toje temoje radau radau ir apie peletrūną, net prietarų :D

Peletrūnas tai vienas mėgstamiausių mano prieskonių. Baisiai geras daiktas, bet iš sėklų man šiemet niekas neišdygo, o ir šiaip sako geriausia kerais dauginti (ir dauginti turi būtinai vyras, bet čia jau kita tema )

Jei kada būsiu pensininkas reikės auginti visokius kiečius, o iš kur man gaut bent jau būtent peletrūno auginimui, pasodinčiau kur nors :D

Kietis (lot. Artemisia) – astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Žolės su stačiais, kylančiais stiebais. Lapai pražanginiai, suskaldyti. Graižai smulkūs, susitelkę į šluoteles, kekes ar kitokio pavidalo sudėtinius žiedynus.

Gentyje apie 250 rūšių. Lietuvoje auga 11 rūšių:
Diemedis (Artemisia abrotanum)
Kartusis kietis, arba pelynas, (Artemisia absinthium)
Baltasis kietis (Artemisia austriaca)
Dirvoninis kietis (Artemisia campestris)
Vaistinis kietis, arba peletrūnas, (Artemisia dracunculus)
Melsvasis kietis (Artemisia glauca)
Pontinis kietis (Artemisia pontica)
Puršo kietis (Artemisia purshiana)
Šluotinis kietis (Artemisia scoparia)
Siverso kietis (Artemisia siversiana)
Paprastasis kietis (Artemisia vulgaris). Pav.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 01:18 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Patariu pasisodinti ir pelyną..
Tai irgi pilkalapis krūmelis, bet jau kartumėlis, oj. Viduriams užtraukti geresnio vaisto nėra. Turėjau krūmelį, nunyko, o lapų dar ir dabar turiu. Nesu mačius efektyvesnės priemonės net už vaistus iš vaistinės. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 01:32 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Asha, geriau pasakyk pradžiai kaip gaut ir kaip, kada sodint tą peletrūną :D ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 01:47 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Štai kaime ne viena moteris turi krūmelį. Jis , kai būna senesnis, išleidžia vaikus, tokias rykšteles. Vaikai yra atskiedžiami nuo kero ir, kad ir šį pavasarį ,jau gali sodinti. Ypatingos priežiūros nereikia, kaip ir kitiems augalams- gėlėms ar lapiniams krūmeliams. Na, o rudeniop, kai nebėra rasos, pjaunamos kelios rykštelės ir džiovinamos ne saulėje, vėdinamoje patalpoje.Visko nupjaut negalėsi, nes tavo krūmelis bus jaunas. :) O daug jų ir nereikia.. :D Apie pelyną čia aš..O diemedį irgi- pavasarį..lapus skink nors visą vasarą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 02:04 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Tai va, o aš norėčiau pradžiai sužinot ne tiek apie pelyną (Kartusis kietis - Artemisia absinthium), ne tiek apie diemedį (Artemisia abrotanum), o būtėnt apie peletrūną (Vaistinis kietis - Artemisia dracunculus). Nors dėkui už info kuri gal ir pravers ateityje, būtinai išsisaugosiu :) . Bet va galvoju kaip dabar man gaut būtent Vaistinį kietį, tą tikrąjį peletrūną, jei kaip matom liaudyje pavadinimai gerokai susipainioję, o tie kiečiai ne tokie jau visi ir panašūs ir savo skoniu ir pasekmėmis :lol: . Be to yra tikimybė, kad ir senelis lygiai taip supainiojęs galėjo būti su pavadinimu :shock: . Vai vai vai :?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 28, 16:36 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 09:28
Pranešimai: 2585
Miestas: pajurys
jo jo peletruna ir as auginu ir naudoju mesos gamyboj :-) - as ji pazystu kaip estragon - nusiperki seklu - uzaugini daigus o pavasari sodini in zeme - paprasta :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palatrūnas
StandartinėParašytas: 2007 Gruodis 30, 18:05 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Kovas 12, 07:23
Pranešimai: 277
Miestas: Kaunas - Varėna
oj, estragoną tai ir aš žinau (o tai jau buvau susidariusi klaidingą nuomonę, kad tokio apdulkėjusio pakelės kiečio nepažįstu :) ) Tur būt, LT jis nėra plačiai vartojamas? Vokietijoje, Prancūzijoje kiek žinau ir, kaip jurgis sakė, naudojamas dažniausia ruošiant mėsos patiekalus, įvairius padažus. Ypač tinka karštiems padažams, nes geriausia atsiskleidžia skoninės savybės ( todėl ir ashos mama dėdavo jį į šiltą varškę). Man atrodo, jis puikiai tiktų ir į spirgučių padažą prie cepelinų, reiks pabandyt :wink: Galima išsikepti pvz. viščiuką: įdėti šluotelę šviežio arba džiovinto peletrūno į vidų su gabalėliu naminio sviesto. Prie veršienos ruošiamas padažas irgi su estragonu. Neteko girdėti, kad jis būtų naudojamas ruošiant mėsą rūkymui ar marinuojant ( čia jau panašiai skambantis mairūnas tinka).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin