Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 20:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 21, 22:54 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Vasaris 5, 02:45
Pranešimai: 544
taip, ne syki tai esu girdejes. tai naturalu ir galima ta suprasti. kaip sakiau, po 6-7 metu jau per daug nutolsti, kad realiai noretumei sugrizti. del to ir klausiu, kas bus su tais, kurie isvyko studijuoti. koks 30% ju gali nebegrizti (pagunda visuomet yra).
o vistik gaila, nes lietuviais esame mes gime.

_________________
Vėl mokausi rašyti lietuviškai, nes žiūū - po šešerių metų lietuviškų simbolių nenaudojimo degraduoti pradėjau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 22, 18:18 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Taigi dar po antro pasaulinio isvaziave ir po pasauli issibarste lietuviai taip ir negrizo.Ir kas?
Kaip ir sakei,lietuviais esame mes gime..O kas mus kaip lietuvius apibrezia-vietove,kurioje gyvename?Ar vistik,sirdyje auginamas ir puoselejamas lietuviskas identitetas?!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 22, 21:33 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Vasaris 5, 02:45
Pranešimai: 544
apie identiteta: pries 7 metus buvau Cikagoje savo nepamenu kokiu giminiu namuose (berods, tevo pusbrolis), tai lietuviskai net nesneka, o kieme - halloweeno nesamoniu prisodinta. taip, kad nereikia lialia :) kaip tik isvykes po antrojo pasaulinio...

dar vienas pvz - auginamas vaikas Islandijoje. atvykusi giminaite klausia poros metu mergaites: ka piesi? vaikas atsako: Islandijos veliava. Man regis, daugiau komentaru kaip ir nereikia?

nesuprask neteisingai - as nesmerkiu, tik matau, kad prabuves tam tikra skaiciu metu ir daugiau uzsienyje tu asimiliuojiesi. uztai man gaila lietuviu tautos - nes tai panasu i zydu likima (benamiai). tik jie geriau organizuoti. ir zemes niekad neturejo, per krauja ir pinigus issiplese, o mums lopinelis padovanotas.

_________________
Vėl mokausi rašyti lietuviškai, nes žiūū - po šešerių metų lietuviškų simbolių nenaudojimo degraduoti pradėjau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 05:15 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Gruodi, Tu juokingas esi, taigi visokių žmonių yra. Paimk tą pačią Lietuvą, ateina koks ar kokia į laiko čiatą ir pradeda angliškai, tipo apsimeta, kad iš užsienio užklydę, o tie angliški žodeliai toki jau primityvūs, o klaidų klaidelių elementariausių...
Čia tokių pavyzdžių 100-tus gali privardinti. O va pas mūsų daugumą Lietuvių vėliavėlės namuose kabo Lietuviškos, ir himnas ant sienos Lininėje drobėje. Ir vasario 16-ją dažnai susirinkę pamini. Ir ant vaikų užstaugia jei išgirsta angliškai namuose kalbant.
Sunku viską suprast ir išsivaizduot, bet pagal pamatytą vieną ar kelis pavyzdžius, nereikia apie visus spręsti.
Aišku liūdna kai nueini į Lietuvių suėjimą, o ten diedukų priėję, kurie net pasisveikinti nemoka Lietuviškai, bet esu senučiukę sutikus, kuriai dabar virš 80 ir gimusi ji čia - Amerikoje, bet ją kažkada mama išmokinusi ir ji kalba, ir neblogai Lietuviškai. Jos žodžiai gal senoviniai, bet noro turi ir daro tai ką nori.
Visur visokių žmonių yra...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 17:01 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Visiskai teisingai,nuo individualiu kiekvienos asmenybes savybiu tatai priklauso.Kartais tenka pastebeti,kad uzsienyje gyvenantys lietuviai,is tiesu yra kur kas didesni patriotai,nei kad kai kurie Lietuvoje gyvenantys ir nuolatos dejuojantys pilieciai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 21:54 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Vasaris 5, 02:45
Pranešimai: 544
del patriotizmo (kad neretai isvyke labiau rupinasi) - pritariu

as ne apie senelius kalbu ir ne apie musu karta, o ateinancia karta - apie tai, ko nepaneigsi, kokia asmenybe bebutumei: tavo vaikai gims ir augs uzsienio aplinkoje, jie kalbes be akcento vietine kalba, mastys ir sakinio strukturas irgi vietine kalba (pvz anglu) deliosis, ir tik po to vers juos i lietuviu kalba (pagalvok - gaus i kaili namuose, bet uz namu ribu nevartos tos kalbos, ir vistiek angliskai kalbes - jau vien pats faktas, kad duoda i kaili rodo, kad jau kita kalba (ne lietuviu) ima virsu). del to pateikiau ta pavyzdi su vaiku. jam bus juokeliai vietiniai mielesni (amerikietiski/islandiski), ir t.t. ir kultura bus artimesne ta, kurioje jis kasdien dienas leis. as apie tai kalbu. zmogus, netekes paprociu, ir kalbos, ir zemes jau nebera lietuvis. paklauskite bet kurio kulturologo. asimiliacija daro savo. o neasimiliuotis ir gyventi kitoje salyje irgi nera prasmes, negi vien tik su lietuviais bendrausi. vat ir nukirsta viena saka kartos zmoniu, galejusiu buti lietuviais, nes musu ir jusu vaikams Lietuva nebe bus tokia brangi, kaip mums...

_________________
Vėl mokausi rašyti lietuviškai, nes žiūū - po šešerių metų lietuviškų simbolių nenaudojimo degraduoti pradėjau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 23, 22:07 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Galėčiau dėl daug ko ginčytis,konkrečių pavyzdžių pateikti, nors aišku, Tu daug kur esi teisus. Bet yra nemažai šeimų, kuriose ir pas vaikus dar didesnė Lietuviška dvasia įskiepyta nei Lietuvoj. Sunku tą viską papasakoti. Va,kad ir aš išvažiavau kai man 14 metų buvo, nu jau gal paauglė, bet mes švenčiame visas lietuviškas šventes, domiuosi visais papročiais, ir tikrai man Lietuva daug artimesnė nei Amerika. Stengsiuos tai įskiepyti ir vaikams. Aplink mane supa daug Lietuvių, Tau reikėtų ne į Čikagą važiuoti, o pas mus ir aš Tau įrodyčiau, kad čia gimę vaikai sulaukę 12 - 14 metų kalba puikiausia Lietuviškai be jokio akcento. žinoma ir pas mus visokių yra, bet..... tokių, kaip jau minėjau daug visur...
Aš didžiuojuosi, kad esu Lietuvė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Emigrantu dalia..
StandartinėParašytas: 2008 Spalis 24, 19:26 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Gruodzio pamastymai is tiesu gan prasmingi..
Tik va:
Gruodis rašė:
zmogus netekes zemes jau nebera lietuvis. paklauskite bet kurio kulturologo.

Tai zydas jau nebera zydas?Arba cigonas-nebe cigonas?!..


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin