Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2019 Vasaris 19, 23:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 17 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Sausis 19, 12:00 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Beveik šešerius metus kurta Windows Vista sistema ypatingo kompiuterių vartotojų susižavėjimo nesulaukė. Vieni dėl to kaltino pripratimą prie Windows XP, kiti – ne itin įspūdingą Vistos naujovių rinkinį. Tai pajuto ir operacinės sistemos kūrėjai, paskelbę, kad jau 2009 metais pasirodys nauja Windows versija Windows 7. Tad ką mums žada pasiūlyti Vistos pasekėja?
Kadangi Windows 7 kūrimas truks vos dvejus metus (naująją operacinę sistemą tikimasi išleisti 2009 metų viduryje), akivaizdu, jog radikalių pokyčių tikėtis neverta. Daugiausia dėmesio bus skiriama vartotojų nepasitenkinimo sulaukusioms sistemos dalims tobulinti, bus įdiegtos tik kelios naujos naudingos funkcijos.
Naujoji užduočių juosta
Vartotojai jau įpratę su kiekviena nauja Windows versija sulaukti ir keleto akims malonių patobulinimų. Windows 7 nėra išimtis. Svarbiausia naujovė slypės operacinės sistemos užduočių juostoje, kuri labiausiai pasikeis nuo Windows 95 laikų. Juosta bus šiek tiek platesnė, kad joje galėtų tilpti didesnės piktogramos. Mažesnių vaizduoklių savininkai jaudintis neturėtų – pokytis nėra didelis (10 taškų), be to, užduočių juostą bus galima susiaurinti.
Kur kas daugiau dėmesio bus skiriama programoms. Pavyzdžiui, bet kokios programos nuorodą bus galima nesunkiai įkelti į specialią užduočių juostos sritį ir ji veiks ne tik kaip nuoroda į programą, bet ir leis sužadinti jau atvertus jos langus. Kitaip tariant, spragtelėjus nuorodą į Microsoft Word ir atvertus naują tuščią dokumentą, vėliau nereikės klaidžioti užduočių juostoje – pakaks spustelėti tą pačią nuorodą ir pasirinkti pageidaujamą langą. Tuo iki šiol galėjo džiaugtis Mac OS X operacinės sistemos vartotojai.
Padidės atvertų programų langų peržiūros galimybės. Nukreipę pelės žymeklį virš miniatiūrinio lango atvaizdo minėtoje programų paleidimo srityje, galėsite užverti langą, pamatyti sumažintą jo vaizdą ar atlikti kitus svarbius veiksmus net neatverdami programos lango. Windows 7 analogiškai veiks ir su naršyklės kortelėmis. Deja, „naršyklė“ dėl suprantamų priežasčių suvokiama tik kaip Internet Explorer sinonimas. Kai kuriais atvejais bus pateikiamas ir kitų galimų veiksmų sąrašas. Pavyzdžiui, Windows Media Player atveju bus galima nurodyti, kad būtų grojamas kitas įrašas, o Microsoft Word leis peržiūrėti paskutinių atverstų dokumentų sąrašą neatvėrus programos lango.
Bus atnaujintas sisteminių pranešimų dėklas. Vartotojai matys keletą svarbiausių piktogramų, o visos kitos bus pateikiamos spragtelėjus specialų mygtuką, taigi jos neužims vietos užduočių juostoje. Panorėjus jas bus galima įkelti. Bus patobulinta ir su tokių piktogramų rodymu susijusių nuostatų valdymo priemonė.
Kaip atskiras užduočių juostos elementas bus įdiegtas daugeliui vartotojų gerai pažįstamas mygtukas „Rodyti darbastalį“. Jis veiks gana neįprastai – arba paslėps visus atvertus langus, arba padarys juos visiškai permatomus.
Pradinis (Start) meniu iš esmės liks nepakitęs, tačiau jame atsiras keletas naujų punktų, pavyzdžiui, nuoroda į Windows Explorer bibliotekas (apie šią naujovę skaitykite toliau). Be to, bus panaikinta galimybė pasirinkti klasikinį iki Windows XP egzistavusį vieno stulpelio meniu formatą.
Tobulesnė Windows Explorer priemonė
Pagrindinė Windows programa bus gerokai pakeista. Neišvysime Sidebar – paprastai dešinėje ekrano pusėje pateikiamos juostos su pasirinktais įskiepiais (gadgets). Šie įskiepiai ir jų valdymo galimybės bus Windows Explorer terpėje.
Dar viena svarbi naujovė – vadinamųjų Libraries (failų bibliotekų) ir Homegroups (kompiuterių grupių) diegimas. Bibliotekos veiks kaip tam tikri virtualūs katalogai ir leis vartotojams vienoje vietoje matyti bei valdyti to paties tipo failus, neatsižvelgiant į jų buvimo vietą. Be to, bus pakeistas kompiuterių grupių valdymo mechanizmas: vartotojai galės kur kas paprasčiau ir patogiau dalytis turimais ištekliais, pradedant įprastais failais ir baigiant fiziniais įrenginiais.
Svarbūs patobulinimai bus įdiegti ir į paieškos priemonę. Bus galima įkelti informaciją apie tam tikras interneto duomenų bazes ar paslaugas, aprašytas OpenSearch formatu. Tai vėliau leis tokiuose šaltiniuose atlikti pageidaujamos informacijos paiešką neužveriant Windows paieškos priemonės.
Plačiaekranių vaizduoklių savininkus turėtų pradžiuginti galimybė lengvai ekrane išdėstyti atvertų programų langus. Pele nutempus pasirinktą langą į kairįjį ar dešinįjį ekrano kraštą, Windows 7 supras, ką norite daryti, ir pasiūlys langą išskleisti lygiai per pusę ekrano pločio. Jums liks tik atleisti pelės klavišą. Panorėjus langą išplėsti per visą ekraną, pakaks jį nutempti į ekrano viršų. Microsoft programuotojai taip pat sumanė išradingą būdą valdyti daugelį langų: jei nuspręsite, kad kitų programų langai blaško jūsų dėmesį, pakaks pasirinkti svarbiausią langą ir žymekliu „laikant“ jo antraštę greitai pajudinti langą į šonus – visų kitų programų langai akimirksniu bus paslėpti.
Vartotojams, dažnai besinaudojantiems belaidžių tinklų paslaugomis, patiks galimybė kartą pele spragtelėjus užduočių juostą peržiūrėti pasiekiamų tinklų sąrašą bei prisijungti prie pageidaujamo tinklo.
Naujos senos programos
Windows 7 sistemoje bus įrengtos galingesnės Calculator, WordPad ir Paint programų versijos. Pastarosios programos nebuvo rimtai atnaujinamos nuo Windows 95 išleidimo, tad Microsoft sprendimas pagaliau tai padaryti nuteikia maloniai. WordPad ir Paint bus įrengta Office 2007 naudojama „Ribbon“ stiliaus įrankinė, o Calculator turės keletą papildomų skaičiavimo režimų ir daugybę praktinių priemonių. Pavyzdžiui, galėsite apskaičiuoti skirtumą tarp dviejų datų, paversti iš vieno mato į kitą ar apskaičiuoti, kiek degalų sunaudos jūsų automobilis.
Kita vertus, Microsoft yra pasiryžusi iš drauge su Windows 7 pateikiamų programų sąrašo išbraukti tokias priemones kaip Windows Photo Gallery, Windows Mail bei Windows Movie Maker. Vietoj jų bus pasiūlyta galimybė nemokamai atsisiųsti šių bei kitų programų Live pakaitalus – programų versijas, glaudžiai susijusias su Windows Live paslaugomis. Anot Microsoft, toks atskyrimas užtikrins spartesnę operacinės sistemos plėtrą bei supaprastins minėtų priemonių priežiūrą.
Kitos naujovės
Viena iš sveikintinų, tačiau dėl per didelio įkyrumo gana beprasmių Vistos naujovių buvo User Account Control (UAC) posistemis, prašęs patvirtinti kone kiekvieną svarbesnį veiksmą. Labiau patyrę vartotojai vos įdiegę sistemą skubėdavo apskritai išjungti šią funkciją. Windows 7 leis keisti UAC posistemio „agresyvumą“ – nuo dažnų perspėjimų apie potencialiai grėsmingus veiksmus iki visiško tokių pranešimų išjungimo.
Kompanija Microsoft žada daug dėmesio skirti Windows įkrovai. Nepaisant pagyrų prieš išleidimą, Vista nepasižymėjo įspūdinga įkrovos sparta, o dar tik bandoma Windows 7 įkeliama apie 20 proc. sparčiau. Bus stengiamasi sutrumpinti diegimo laiką – šiuo metu kalbama apie 10 minučių trukmę.
Į Windows 7 bus įdiegtos geresnės kalbos ir rašto atpažinimo funkcijos, bus galima įrašyti .iso formato kompaktinių diskų atvaizdus bei kurti ir atverti Microsoft Virtual PC virtualiuosius skirsnius. Sistema atpažins daug naujų daugialypės terpės formatų ir kodekų (įskaitant populiarųjį DivX), pridės keliolika naujų Windows valdymo skydo įskiepių ir daugybę kitų smulkių naujovių.
Tačiau vartotojams, besitikintiems ypatingų pokyčių, gali tekti nusivilti. Nepaisant minėtų naujovių, Windows 7 iš esmės bus ta pati Vista. Apžvalgininkai, mėginę ankstyvąsias operacinės sistemos versijas, atkreipė dėmesį ir į kai kurios programinės įrangos, sklandžiai veikusios su Vista, nesuderinamumą su Windows 7. Windows 7 neturės ir naujos kartos MinWin branduolio, kurį, kaip buvo teigiama anksčiau, buvo numatyta diegti į šią operacinę sistemą. Anot Microsoft vadovo, Windows 7 bus kur kas geresnė Windows Vista.
Lieka tik išbandyti ir pačiam įsitikinti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Birželis 9, 09:02 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Taigi, pasitaręs su vienu pažystamu kompiuterastu parsisiunčiau nemokamą Win 7 versiją, nes PC jau reikėjo perinstaliuoti bet kokiu atvėju, dar tik vieną vakarą teko bandyti naujuosus langus, bet pastebėjau, kad jie sukasi gana greitai (mano PC nėra jau toks ir naujas), akiai labai malonus, patogesni, na bent jau toks pirmas yspūdis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Birželis 9, 12:22 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Samot kiek esu skaičiusi, tai dar ne pilna versi tai tik Demo versija. Kai išeis tikrieji langai jie bus dar pilnesni. Nu o gal aš glystu?i


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Birželis 9, 13:36 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Irma rašė:
Samot kiek esu skaičiusi, tai dar ne pilna versi tai tik Demo versija. Kai išeis tikrieji langai jie bus dar pilnesni. Nu o gal aš glystu?i


Aš kiek domėjaus ir man vienas kompiuterastas sakė, kad pilna, o kaip ištiesų yra tai negaliu pasakyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 21, 14:17 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis

Užsiregistravo: 2008 Spalis 2, 09:18
Pranešimai: 121
tik nepigi ta Windows 7 bus :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 21, 16:10 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
ajaxiss rašė:
tik nepigi ta Windows 7 bus :)


OS niekada pigi ir nebuvo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 27, 14:59 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Tie kas neseniai pirko kompiuterį su Vista langais, girdėjau galės gauti nemokamą naujų langų versiją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Windows 7
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 27, 15:52 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Irma rašė:
Tie kas neseniai pirko kompiuterį su Vista langais, girdėjau galės gauti nemokamą naujų langų versiją.


Oficialiai MS tai paskelbė? :shock:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 17 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin