Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 06:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 14, 11:00 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Na, bendromis jėgomis , aišku, kam įdomu, pabandykim kai ką pasiaiškinti.
Sėdame už serviruoto stalo. Neretai kyla klausimai- nuo ko pradėti?
Kaip valgyti tą ir aną, kad kaimynai nežiūrėti baltomis kaip į kokį aborigeną ir kad pats nesijaustum nejaukiai.Manau, kad čia klausti (tai svarbiausia) ir atsakyti galės visi( ne mažiau svarbu) , kam kas įdomu ar norisi ką pasitikslinti.
Pradžiai brėžinukas. Pabandykim nustatyti, kam skirti visi tie indai, įrankiai?
Taip numeriukais ir pabandykim išvardinti.

:D

Prikabintas failas:
dengiame.jpg
dengiame.jpg [ 98.96 KB | Peržiūrėta 957 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 14, 14:43 
Atsijungęs
Site Admin

Užsiregistravo: 2007 Birželis 9, 20:17
Pranešimai: 2890
Su bokalais maždaug aišku (ateis padavaila ir pats pripils ten kur reikia), su įrankiais irgi (reikia pradėti nuo kraštinių), žiurėk ką daro kiti ir pats elkis panašiai.
Aš asmeniškai esu dundukas šiuose reikalose, neturiu nei skonio nei rafinuoto išsilavinimo. Todėl manes geriau nekviesti į tokį banketą, neįvertinsiu :D Valgau čepsėdamas ir labai greitai, kaip į gaisrą skubu, beveik nenaudoju peilio, bet užtat suvalgau viską. Po manes nei šuniui, nei kiaulei nieko nelieka :D Jeigu kas ir jaučia diskomfortą tai, pasikartosiu, manes geriau nekviesti, bet aš asmeniškai esu ramus kaip belgas, visiškai nekomplesuoju, ir man visiškai negėda. Esu užaugės kaime, o ten pirmas ir vienintelis įrankis - šakutė, kartais šaukštas ir rankų pirštai. :D :D :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 19, 18:09 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Kovas 12, 07:23
Pranešimai: 277
Miestas: Kaunas - Varėna
Su taurėmis maždaug aišku - duos vyno ir šampano... :)
Apskritai, nematau jokio reikalo nerimauti, jei ateini ten, kur stalas jau padengtas – sėdiesi, ir jei ko nežinai, kai atneša patiekalą, tai atsipalaiduoji ir improvizuoji kaip Pretty Woman holivudiniam filme... Kultūringi žmonės niekada „nepastebės“, ką darai netaip, o ir visokie snobai lai nors laikinai atsigauna, kad galutinai neužsismaugtų etiketo pinklėse :wink:
Kitas reikalas, jei stalą serviruoti tenka pačiai :!: Bet jei neapsunkini savęs įmantrių patiekalų gausa, tai galima išsisukti ir su paprasčiausiais indais ar įrankiais. Kadaise mane taip sužavėjo porcijiniai troškinimo indeliai ( čia pagiriamasis žodis Lietuvos keramikams), kad pradėjau specializuotis troškinių gaminimo srityj ir laikas nuo laiko vaizdinės įvairovės dėlei vis įsigyju kokį naują patikusį rinkinį. Dabar turiu kokius šešis ir vargo neturiu su kviestiniais pietumis – net „etatiniai“ svečiai jokio kito vaizdo bei skonio pakolkas nepageidauja [ na aš, aišku, irgi kaskart vis pasistengiu jų nenuvilti – tai kokį retą grybą, tai sraigę ( nepainioti su sraigute!), tai pelėsio gabaliuką ( t.y. sūrio), tai žolės saują skonio paįvairinimui įmetu :difus_1 ] Sunkiau buvo nusipirkti prie tų indelių deramus šaukštus – arba superprašmatnūs ir brangūs, arba verti Grūto parko kolekcijos.
Ko tikrai nemėgstu – tai plasmasinių indų; ypač tų dabar taip išpopuliarėjusių plastikinių servetėlių-padėkliukų su klaikiai ryškiomis gėlėmis-iškart apetitas dingsta... :difus_2


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 19, 18:40 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Oi, Newa, kaip man daržovių troškiniai su mėsos gabaliukais iš tokių indelių skanu..:)))
O iš praktiškojo Balvančiko dar rašydama žinojau, kokio atsakymo laukti ir ką jis pasakys.. :D :D :D
O šiaip, užsiskaičiau įdomių dalykų apie paukštienos valgymą.Buvo kalbama, kad visai padoru valgyti pirštais laikant už kauliuko. Dabar skaitau, kad ne. Peiliu nupjaustoma visa mėsytė,prilaikant šakute, o tada valgoma. Galima prilaikyti atsargiai pirštais, paskui pasinaudojama servetėlėmis. Bet dar, pirštais galima imt paukštieną, kai ant stalo padėtas specialus vanduo pirštams pamirkyti, ten su citrinomis ir visokiais vaisiais..Jej, dar kas gali paimti ir atsigerti.. :D
Na, kaip jūs valgytumėte šašlyką, patiektą ant iešmo? :D
Virtą kiaušinį, patiektą stovelyje? :D



Įdėsiu tą atsakymą, kad man nenusimestų. Kam reikės vertimo, pasakykit. :)

Prikabintas failas:
Stalas.jpg
Stalas.jpg [ 145.82 KB | Peržiūrėta 780 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 19, 21:57 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis

Užsiregistravo: 2008 Kovas 11, 22:32
Pranešimai: 139
[quote="asha"]Oi, Newa, kaip man daržovių troškiniai su mėsos gabaliukais iš tokių indelių skanu..:)))
O iš praktiškojo Balvančiko dar rašydama žinojau, kokio atsakymo laukti ir ką jis pasakys.. :D :D :D
O šiaip, užsiskaičiau įdomių dalykų apie paukštienos valgymą.Buvo kalbama, kad visai padoru valgyti pirštais laikant už kauliuko. Dabar skaitau, kad ne. Peiliu nupjaustoma visa mėsytė,prilaikant šakute, o tada valgoma. Galima prilaikyti atsargiai pirštais, paskui pasinaudojama servetėlėmis. Bet dar, pirštais galima imt paukštieną, kai ant stalo padėtas specialus vanduo pirštams pamirkyti, ten su citrinomis ir visokiais vaisiais..Jej, dar kas gali paimti ir atsigerti.. :D
Na, kaip jūs valgytumėte šašlyką, patiektą ant iešmo? :D
Virtą kiaušinį, patiektą stovelyje? :D

karoč, kadangi viską apie viską jau žinai, gali kviest mane į svečius. gal net ir ateisiu. :twisted:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 19, 23:10 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
???????? rašė:

karoč, kadangi viską apie viską jau žinai, gali kviest mane į svečius. gal net ir ateisiu. :twisted:

Dar negaliu, Klaustuk, reikia pasiaiškinti, kaip su tais šašlykais- va tep gruziniškai- čyrrrkšt dančiais nuo iešmo, ar visgi kitaip?a? :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 20, 10:59 
Atsijungęs
Site Admin

Užsiregistravo: 2007 Birželis 9, 20:17
Pranešimai: 2890
Ne, man šašlyką patinka valgyti iš bliudelio/lekštės. Paimi su šakute, imerki į kečiupa, juodos duonos atsikandi, šviežio agurko, pomidoro, užsigeri vynuogių sultimis, arba vynų, niam niam.
P.S mano šašlyko receptas:
vištą supjaustyti gabalais, palaikyti aluje arba vyne apie 20-30min. Ir kepti virš žarijų. Mesitė buna minkštą, sultingą. Labai labai skanu. Iš kiaulienos darau kiek kitaip. Kai varau į gamta, tai paimu 2 šaldytas vištas ir 3-litriaką marinotos kiaulienos. Užtenka beveik visai savaitei. Šašlykas buna kasdien ant pietų :D :D :D .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Etiketas prie stalo
StandartinėParašytas: 2008 Kovas 20, 13:57 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis

Užsiregistravo: 2008 Kovas 11, 22:32
Pranešimai: 139
Balvonas rašė:
Ne, man šašlyką patinka valgyti iš bliudelio/lekštės. Paimi su šakute, imerki į kečiupa, juodos duonos atsikandi, šviežio agurko, pomidoro, užsigeri vynuogių sultimis, arba vynų, niam niam.
P.S mano šašlyko receptas:
vištą supjaustyti gabalais, palaikyti aluje arba vyne apie 20-30min. Ir kepti virš žarijų. Mesitė buna minkštą, sultingą. Labai labai skanu. Iš kiaulienos darau kiek kitaip. Kai varau į gamta, tai paimu 2 šaldytas vištas ir 3-litriaką marinotos kiaulienos. Užtenka beveik visai savaitei. Šašlykas buna kasdien ant pietų :D :D :D .


geriau vieną kartą paragauti, nei šimtą kartų skaityti. laukiu pakvietimo. :twisted:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin