Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2020 Rugpjūtis 13, 01:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 179 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Amerika. Rojaus kampelis, ar tik išpūstas burbulas
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 24, 18:02 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Neesu nei žurnalistė, nei kažkokia raštininkė, todėl dovanokit už klaidas. Noriu pateikti savo požiūrį į taip išgirtąją Ameriką. Žinau, kad daug kas norės pasiginčyti, gal kažkam tai bus nesąmonė, bet sakau tai, ką matau pati. Vėliau galėsim padiskutuoti. Esu buvusi gal 6 Amerikos valstijose, tad rašau ką pati mačiau ir girdėjau. Sunku apie viską parašyti, tad jei kas norės padiskutuoti aš mielai. Nekalbėsiu apie ekonomiką, nes ji Amerikoje tikrai protingai išvystyta ir tai pagirtina. Šiandien mano tema ne viskas taip gerai ir čia:

Amerika. Daug kam iki to buvo kažkas neįprasto, susijusio su dideliais pinigais. Daug kas išsivaizduoja, kad gyvena ten patys protingiausi, turtingi žmonės labai išsilavinę, apsišvietę, viską žinantys, išmanantys. Tačiau kai pagyveni, pasižiurai į juos, į tas tradicijas, aplamai viską, ima juokas iš visų mitų ir pasakojimų.
Žmonės. Amerikoje galima sakyti nėra tikrųjų jų piliečių, na nebent indėnai, nes vis juk kažkada suvažiavę iš Europos. Todėl čia gali drąsiai klausti kiekvieno kas jis pagal tautybę ir išgirsi vis naują atsakymą. Patys žmonės visada išsišiepę ir ne todėl, kad jų gyvenimas be problemų, taip jie įpratę, tos šypsenos dirbtinai daromos. Jis gali Tau šypsotis, nors mintyse Tavęs nekenčia, tačiau taip jau įprasta. Neturi jie perdaug ir savo tradicijų, kadangi, kaip minėjau, visi suvažiavę iš kažkur. Viena geresnių savybių, kad amerikiečiai nėra nacionalistai. Jei jam pasakysi, kad nemoki jų kalbos jis tavęs atsiprašys, nors atsiprašinėti turėtum pats. Šiaip galima pasakyti (ne apie visus) yra tingūs žmonės. Jie nesikuis prie viryklės darydami sau pietus, verčiau nuvažiuos į Mcdonaldą ir ten pavalgys. Prie parduotuvių tingi mašinas pasistatyti aikštelėje, nes toli eiti, tad pilna mašinų prie įėjimo į parduotuvę, nors policija už tai baudžia, bet tingėjimas aukščiau.
Amerikonai ne svetingi. Jei ateis kaimynas porai žodžių jis visada laikys jį tarpdurį, jei suorganizuoja baliuką tai jis vyksta na daugiausia 3 valandas. Eidamas į balių atsineša dėžutę alaus, o išeidamas tiek kiek liko jis pasiims, baliavojant net nemėgink paimti alaus iš jo krepšelio, tai tolygu vagystei. Jei vaikinas vedasi merginą į restoraną ji moka už save pati . Jei Tave pakvies į vestuvių pobūvį restorane, pasiimk pinigų, nes turėsi susimokėti pats.
Tvarka: Na apie tvarką galima būtų prirašyti nežinia kiek. Jie baisiai ne tvarkingi, vėlgi negali pasakyti apie visus, bet aplamai paėmus čia jau kultūra visai baigiasi. Jau nekalbu apie tokius, kur namuose padaryti takeliai nuo lovos iki televizoriaus ir spintos, o kitur šiukšlių iki kelių. Žinoma, tai tik viena rūšis žmonių, gal jų yra ir kitose šalyse, bet ir pas pasiturinčius žmones namuose rasi primėtytų drabužių. Jie meta viską ką turi po ranka. Jei valgai restorane pas amerikoną po kojom tvartas, nes jie jaučiasi laisvai ir visa tai skaito tiesiog komfortu. Miestuose, gatvėse irgi baisu. Paimti kad ir Čikagą. Didelis gražus miestas. Eini senamiesčiu įspūdingi dangoraižiai švaru, bet pasižiurai į kokį skersgatvį ir apstulbsti, nes ten jau ne tas gražus miestas tai pilka negrų buveinė. Su bačkomis, kur naktim jie verdasi valgį ir panašiai. Jau ką kalbėti apie mažus miestelius, arba vietas kur karaliauja juodukai.
Kitataučiai. Amerikoje labai daug atvykėlių ir ne legalių gyventojų. Dauguma jų iš Lotynų Amerikos, kurie kaip spėjama ateityje sudarys didesnę dalį Amerikos gyventojų. Kiekviena jų pora susilaukia po 5-6,o kartais ir daugiau vaikų. Kasmet jų vis daugiau. Jais labai rūpinamasi, nes jie – pigi darbo jėga. Daugiausiai įstaigų parduotuvių dirbantieji moka dvi kalbas anglų ir ispanų, vien tam, kad tiems žmonėms būtų lengviau. Jie – Amerikos bomžai. Vėlgi negalima sakyti apie visus 100 procentų. Dirba jie neblogai, pigiai, todėl daug kas stoja už juos siena. Nors valdžia skelbiasi, kad kovoja su nelegalais iš tikrųjų yra nemažai netgi kongreso atstovų, kurie stengiasi pramušti kuo daugiau teisių atvykusiems iš Lotynų Amerikos.
Ir dar. Imigrantų rate yra posakis, kad jei nenori problemų, nieko nedaryk. Vos užimsi pirkti mašiną, namą, ar šiaip kokias operacijas, turėsi daug problemų. Amerikiečiai į savo darbą žiūri labai atsainiai. Jis spausdina svarbų dokumentą, o tuo pačiu kalbasi su bendradarbiu, priveldamas klaidų, dėl kurių žmonės turi kelis kartus skambinėti taisyti. Jei pakeisi adresą, tai tau užtruks maždaug pusė metų, kol viskas susitvarkys, nes neužteks paskambinti ar užsukti vieną kartą i Banką, ar šiaip kokią įstaigą pasakyti, jog pasikeitė Tavo adresas. Tai turėsi padaryti keletą kartų.
Demokratija. Daug kam iš emigrantų Amerika tai ta pati Tarybų sąjunga. Čia apie demokratiją tik daug šnekama ir peršama nuo vaikystės. Jie neįsileidžia kitos šalies filmų, muzikos, viskas pas juos būtinai savo, pas juos viskas geriausia, tai kartojama nuolat. Žmonės tiek pripumpuoti, kad tuo tiki ir kaip tie akli kačiukai nieko už savo šalies gėrybių toliau nemato. Jei pasakai, kad kažkas pasaulyje daug geriau jie užpyks. Kartą uždėjus diskotekoje europietiškos super muzikos jie raukiasi, ne gražu nepriimtina. Nemažai Amerikiečių net nežino paprasčiausios geografijos. Yra atvejų kai Europos ieško kažkur prie Meksikos.
Tad tokia ta išgirtoji Amerika...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 24, 18:30 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Irmute, saunuole:))!

Amerikaaa, Amerikaaa....Dabar "virskinu", ka parasei.Iki pasimatant:))


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 24, 19:29 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Rugpjūtis 2, 15:30
Pranešimai: 1915
Miestas: toli
Tiesa sakant ash ir buvau susidares panashia nuomone apie Amerika.
Todel ir manau, kad jau geriau emigruot i kokia Europos shaly.
Europoj zmones bent jau draugishki ir mandagus.

_________________
Paskolos visiems | On kreditas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 24, 20:05 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Aha, mano nuomonė, susidaryta iš nuogirdų bei įvairių pažįstamų pasakojimų, panaši:

Viena vertus, šalis, kur tikrai gerai sutvarkyta mokestinė sistema, todėl - geros galimybės vystyti bizniui, antra vertus, visiškas kultūrinis degradavimas...

Viena giminaitė pusmetį pradirbo virėja ir pan. visokiose maitinimo įstaigose JAV, pradžioje - Burger King, paskui - kažkokiame normaliame restorane, tai pasakojo, kad amerikiečio pajamas galima nustatyti iš išvaizdos, bet ne iš drabužių, o iš kūno svorio: kuo storesnis, tuo biednesnis. Tai, esą, susiję su labai dideliu kiekiu kenksmingų medžiagų hamburgeriuose bei labai didelėmis natūralių produktų kainomis. Kitas draugelis pasakojo, kad ten žmonės praktiškai nevalgo daržovių, vaisių, o tik pusfabrikačius ir greitą maistą. Nežinau, ar tai tiesa, ale aš kažkodėl, būdamas gurmanu, kitas valstybes vertinu pagal jų virtuvę...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 24, 22:49 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Tractor tai visiška teisybė. Jo mėgsta jie tuos hamburgerius, todėl subiniukai net velkasi iš paskos.
Jei jau prakalbote apie restoranus papasakosiu ir apie tai.
Restoranai. Nežinau ar tai visoje Amerikoje, bet aš gyvenu pietinėje jos dalyje ir pasakysiu tai ką mačiau. Amerikoje žmonės neina kaip Lietuvoje į Restoraną, kad pasėdėti, praleisti laiką, susitikti su draugais. Ten eini paėst. Atsiprašau už tą žodį, bet tai tikra to žodžio prasme, nes maisto turi būt daug koks jis ten jau nekalbu, bet aplamai kad rast jaukų restoranėlį, kuriame ne tik prisikimšti pilvą maisto galėtum, bet ir aplinka atitinkama būtų sunku rasti. (Nekalbu dabar apie užkandines kaip Mc Donalds, Wendys, Burgerking, Subway). Daugumoje tai sporto barai su televizoriais per kuriuos eina sporto varžybos, kartais su užsuktu garsu, taip pat yra vietų kur groja muzikėlė, bet aplinka šiaip sau. Barmenai vienur ateina apsirengę kas kaip išmano, jei yra apranga tai irgi pasižiūrai prijuostė taukuota. Na, o aptarnavimas irgi šiaip sau. Barmenas ateis plepės su Tavim apie nieką gali bežvengdamas Tau atsigulti ant stalo, tarsi parodydamas, kad jis yra draugas tau. Atneš kavą su apibėgusiu puodeliu paplos per petį ir sakys: Atsiprašau aš čia truputį pripyliau, nusišieps ir paliks. Aišku yra ir gerųjų pusių gali jam pasakyti, kad Tu skubi ir nori pavalgyti per pusvalandį jis tą padarys, šito pasigesdavau Lietuvoj, bet aplamai kai palyginu lygį Lietuvos restoranų ir Amerikos tai net lyginti neverta. Pas Amerikonus vanduo stipriai chloruotas, tad jei restorane paprašysi tiesiog vandens, Tai burnikę išdezinfekuosi. Jau taip chlorke neša... Lygiai tas pat su kitais gėrimais, nes jei jie iš aparato, tai skiedžiami su chloruotu vandeniu, o aplamai į visus gaivinančius gėrimus visada dedamas ledas, tad turi jį greitai išgerti, kadangi ledas iš chloruoto vandenio, tad kai atsiskies vėl gersi chlorkę. Apie aprangą tikrai nepasakysi kas turtingesnis, tad į restoraną žmonės eina ir su šortais labiau panašiais į paprastus pantalonus ir su pliažinėm tapkėm. Na, bet čia jau gal daugiau vėl priskyrimas prie kultūros, nes ir į bažnyčią ateina kaip į pliažą su nušutusiom bliuskom.
Tad tai dar viena Amerikos "gražioji" pusė...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Amerika. Rojaus kampelis, ar tik išpūstas burbulas
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 25, 00:13 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis

Užsiregistravo: 2006 Rugpjūtis 14, 23:24
Pranešimai: 380
Saunuole .. trumpai ir aiskiai.. Bujbujukas
Taciau nepamirskim - tai netaikoma 100% visai amerikai ir vs amerikonams.. :)
Yra gi nors vienas proc ir normaliu zmogeliuku..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 25, 00:46 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Ashas, taip, apie tai kelis kartus pabrėžiau, tai netaikoma visur, nes, kaip minėjau, buvau tik keliose valstijose.

Skundaliai. Nuo vaikystės Amerikiečiams yra pumpuojama viena taisyklė, apie viską visur reikia pranešti, tad juos galima drąsiai vadinti skundikais. Jie skundžia visur ir viską. Važiuoji automobiliu ir žiūri paskui Tave prisirikiuoja policijos automobilis. Žinai, kad nieko nepažeidei ir Tavęs neturi teisės stabdyti. Tad supranti, kad kažkas ne taip. Pareigūnas paaiškina, kad buvo paskambinta ir pranešta kad lėkiai didesniu negu galima greičiu. (gal kažką per mandrai aplenkei, gal taip kam nepatikai) Jis negali Tavęs bausti, bet patikrina ar esi blaivus... Vakaras 9 valandos.
Irmos name (beje ne bute, nuosavame name) baliukas. Skambutis į duris. Atvėrus stovi šerifas ir pareiškia, kad gautas skundas iš kaimynų, jog labai triukšmaujama. Kai paklausiu pareigūno kiek dabar valandų, jis kiek pasimeta, bet mandagiai paprašo tyliau, nes jie privalo reaguoti į kiekvieną skambutį. Kai naktį 11.30 pareigūnas atvažiuoja trečią kartą jis perspėja, kad sekantį kartą važiuosime visi į skyrių. Rytojaus dieną visi kaimynai su šypsena veide sveikinasi ir klausia kaip sekasi, kas geresnio mano gyvenime???.... Jei suduosite savo neklaužadai vaikui ranka į subinę, pastabus kaimynas gali Jus daugeliui metų uždaryti už grotų...... atvejų milijonai ir tiesiog absurdiškų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 25, 09:06 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Ghrmz... Apie skundimą tai čia įdomiai... Priminė kažkaip tokią istoriją apie Salem'o raganas, berods XVIIIa., kur miestelio gyventojai skųsdavo vieni kitus vietinei amerikietiškai inkvizicijai dėl raganavimo. Per porą metų išžudė šimtus, jei ne tūkstančius žmonių, o paskui liaudis susiprato ir ėmė skųsti pačius skundikus. Visas bardakas ir baigėsi :-)

Taigi, pasiūlymas - anonimiškai įskųsti kaimynus, kad įtari juos narkotikų platinimu arba kuo nors panašiu :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 179 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin