Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 17, 01:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 254 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 12, 19:22 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 7, 18:27
Pranešimai: 174
Miestas: Politika yra mano hobis
Del gydymo gal ir sunku sutikti su Balvonu. Taciau, palaikydamas dali jo minciu pabandysiu papletoti diskusija.
Mielieiji, pasakykite man, o kam gi reikalinga ta dviguba pilitybe? Ar cia moralinis emigrantu pasitenkinimas atsirastu? Labai abejoju, nes zinau, kad dar neseniai lietuvis nenorejo sutikti lietuvio Londone, tautieciai venge bendrauti tarpusavyje. Todel bent man atrodo, kad dvigubos pilietybes reikalavimu siekiama tik kazkokios MATERIALINES NAUDOS. O jei taip, tada tikrai netruks ateiti tas laikas, kai turintys tik viena pilietybe, finansiskai bus nuskurdinami. Gal ne visi, gal islos tik apsukriausieji vertelgos. Taciau su jais islos buvusiuju Lietuvos zydu anukai, rusai, lenkai ir kiti kitatauciai. Tuo tarpu seslieji lietuviai neabejotinai liks posuniu ir podukru vietoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 12, 21:58 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Na, čia kaip sakant, gan įdomi situacija. Tik tiek, kad pilnai analizei vertėtų panagrinėti ne tik dvigubos pilietybės, bet ir viengubos pilietybės reikalingumo ir efektyvumo klausimą.

Istoriškai viengubos pilietybės norma buvo priima siekiant atsikratyti Sovietų Sąjungos karinio ešelono - kariškiai pagal tuometinius įstatymus buvo LTSR piliečiai, tuo pat metu jie negalėjo atsisakyti SSRS pilietybės. Tai vat tokia vienguba pilietybė tapo tam tikra apsauga Lietuvai.

Klausimas, ar dabar tokia apsauga reikalinga, ir kokia išvis iš jos nauda? Gal yra kažkokios kitos funkcijos?

Antras dalykas - dvigubos pilietybės tikslingumas. Taip, jis turi stiprų ekonominį kontekstą. Iš esmės, viską galima įvardinti paprastu scenarijumi: Lietuvos pilietis išvyksta į JAV, ten, siekdamas ekonominės gerovės, tampa JAV piliečiu, o paskui nutaria vėl grįžti į Lietuvą. Klausimas, ar jis norės atsisakyti JAV pilietybės?

Kaip matome, barjeras, pastatytas prieš SSRS kariuomenę, yra barjeras ir norintiems grįžti, bet vietine situacija nepasitikintiems lietuviams.

Procesinis klausimas: ar pati savaime dviguba pilietybė garantuos, kad užsienio lietuviai grįš į Lietuvą? O ar nėra kitų barjerų, pvz., biurokratinės ir mokestinės sistemos, etc.?

Atvirkštinis klausimas: o gal dviguba pilietybė paskatins daugelį Lietuvos pilietybės vis dar neatsisakiusių žmonių priimti svečių šalių pilietybes?

V. Landsbergio klausimas: o gal tai gerokai palengvins galimybę atsirasti Rusijos trečiąjam ešelonui, t.y., daliai rusiakalbių priimti be Lietuvos pilietybės dar ir Rusijos pilietybę ir pan.?

Kardinalus klausimas: kaip reikėtų apibrėžti pilietybės gavimo ir praradimo sąlygas, kad būtų pasiekti geri rezultatai?

Konceptualus klausimas: kokių išvis esminių tikslų yra siekiama?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 11:07 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 7, 18:27
Pranešimai: 174
Miestas: Politika yra mano hobis
Puikiai surasei visus UŽ ir PRIEŠ. Situacija is tikro giliai analizuotina. Taciau tai verta daryti zinant visu pirma motyvus kam to reikia.
Mano nuomone tokia, kadsiekiant neprarasti tautieciu, reiketu isdirbti detalias nuostatas apie supaprastinta Lietuvos pilietybes grazinima sugryzusiems ir atsisakiusiems uzsienio pilietybes. Nes leisti lupti dviguba nauda emigravusiems, butu nesazininga sesliuju tautieciu atzvilgiu.
Kur gi garantija, kad tada neuzsimanysime ir trecios pilietybes? Gi gal uzsidirbsiu pensija Anglijoje, o senatve nutarsiu praleisti Havajuose, nes ten pensininkams geresnes salygos (cia tik siaip prielaida). Bet ir is Lietuvos noresiu isčiulpti kiekviena atsiradusia proga. O faktiskai tai jau veda prie pilietybes kaip po tokios nuvertinimo iki nulio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 13:26 
Atsijungęs
Site Admin

Užsiregistravo: 2007 Birželis 9, 20:17
Pranešimai: 2890
tractor rašė:
Klausimas, ar jis norės atsisakyti JAV pilietybės

man atrodo tractor, pats ir atsakei..............
Iseiviai kam jums reikalinga dviguba pilietybe????????????????
Man asmeniskai uztenka ir vienos. Tikari nemanau, kad iseiviai griz. Kiek jau grizo po nepriklausuomybes??????????????????? Zinau tik Adamku, Kronkaiti ir Bobeli. Bet ar yra tolkas is ju???? Mano galva jokio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 13:46 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
Balvonas, gal galėtum aiškiai suformuluoti abejones irgi pretenzijas - pamėginsiu papildyti temą su pašnekovais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 14:01 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Balvonai, grįžo ne vienas ir ne du, vien tarp mano pažįstamų yra ne vienas sugrįžėlis. Todėl noriu pastebėti, kad žinomai melagingi teiginiai diskusijos nepagerins.

Aš suprantu, kad tau gal kažkur skaudžiai atrodo išeivijos tema, bet pabandyk suformuluoti, kas būtent blogai valstybei iš išeivijos grįžimo ar negrįžimo? Ir ko, tavo manymu, reikėtų siekti? Nes diskusija apie priemones (o pilietybė - tai tik priemonė), nesuformuluojant tikslų, yra beprasmiška - tai lygiai tas pats, kas diskutuoti, ar bitės geros, ar ne?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 14:13 
Atsijungęs
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 7, 18:27
Pranešimai: 174
Miestas: Politika yra mano hobis
Ko gero jis turejo omenyje senaja emigracija. Ir sioje vietoje as manau, kad reiketu daryti skirtuma. Tada zmones bego gelbedami savo gyvybe. Ne is gero, todel jiems bet kada panorus sugryzti gyventi i Lietuva, neturi buti kliuciu atgauti pilietybe. gal tik koki pusmeti turetu adaptuotis Lietuvoje. Tas pats ir su istremtaisiais.
O va siandieninius emigrantus - savanorius reiketu vertinti visiskai kitoje sviesoje. Nemanau, kad kazkokia chartija draustu istatyma rasyti detalu, t.y. padalinant emigrantus i dvi dalis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 13, 14:28 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Na, aš sakyčiau, kad visi turėtų būti lygūs, juolab, kad ir vertinti sunku. Taip pat vertėtų prisiminti, kad buvo ne dvi, o trys ar keturios emigracijos bangos, kurios ir palikuonių susilaukė. Šiems irgi reiktų galimybės grįžti, jei jau apie tai kalbame.

Vėlgi, pastebėkime, kad dabartinių emigrantų vertinimas, kaip ekonominių - nėra pilnavertis. Riba tarp ekonominių ir politinių emigracijos priežasčių išsitrina: dabartinė Lietuvos mokestinė situacija yra paremta politine senosios nomenklatūros, prisigrobusiuos didžiulius turtus, valia, todėl bet kas, norintis įkurti verslą, yra smarkiai diskriminuojamas, o valdžios politika absoliučios gyventojų daugumos atžvilgiu yra labai paprasta: esi vergas, tai ir vergauk. Pridėkime ir visišką valdžios institucijų nepagarbą piliečiams, milžinišką korupciją, impotentišką teisėsaugą, etc. - kas gausis? Tarp kitko, būtent šie faktoriai (daugiau politiniai, nei uždarbio) yra dažniausiai užsienio lietuvių įvardinami, kaip jų emigracijos priežastis. Asmeniškai galiu pasakyti tiek - man mintis apie emigraciją irgi sukelia būtent šie dalykai: kad ir nori dirbti, valstybė iš esmės atima šią galimybę, palikdama tik teisę būti vergu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 254 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin