Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 18, 05:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 179 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 24, 17:34 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
vėlgi "kas būtų, jei būtų".
aš asmeniškai esu patenkintas dabartine Lietuvos padėtimi ir nelabai norėčiau žinoti, kas būtų, jei Smetona butų pasipriešinęs. bet pagalvojus, kažkodėl vis tiek viskas krypsta link blogosios pusės- ir tauta žudoma, daugelis pasitraukia užsienin, sovietai vis tiek bet kokia kaina nori užimti Lietuvą, nes tokiu būdų lengviausia kitu žingsniu okupuoti Latviją ir Estiją, jiems nebėra kur trauktis. o Vilniaus kraštas tai tas koziris ir buvo, leidęs sovietam taip žaisti. na, čia mano nuomonė ir pamąstymai :) gal kažkas ir kitaip mano, norėčiau išgirsti jūsų "kas būtų, jei būtų" :)

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 24, 22:25 
Fanas,tu patenkintas nes nematei kaip yra normaliose salyse.Nebutinai JAV netgi...O gincai "kas butu buve,jei" kyla ir kils,nes Lietuvos valdantieji neatliko savo funkcijos-organizuoti krasto ginyba.Ir,kaip rodo dabartine ivykiu eiga,nesiruosia imtis jokios atsakomybes istekancios is savokos "valdzios vyrai","pareigunai".Man regis ,kad jiems net tie zodziai nesuprantami :lol: Arba suprantami tik teisiu ir is to iseinanciu privelegiju prasme.Siaip priesintis TSRS 1939m ar 1940 -jau buvo paveluota.Veikti(o ne baliukuose Tarybu Sajungos ambasadoje lankytis) reikejo uzpuolus Vokietijai Lenkija 1939m rugseji.Bet kuriam ismintingam zmogui buvo aisku,kad po Lenkijos seks kitu mazesniu valstybeliu eile,o kas jas pasiims - Vokietija ar TSRS neesminis dalykas.Padeti galejo isgelbeti,arba zymiai susvelninti okupacijos pasekmes, tik kazkoks veiksmas ko nesitiketu nei Vokietija,nei TSRS.Mano galva tas veiksmas turejo buti karo paskelbimas Vokietijai iskart po to kai ta padare Anglija ir Prancuzija(rugsejo 3d) ir iskart pulti smogiant ,tegu ir negausia Lietuvos kariuomene Vokietijai i nugara(rytu Prusija).Viena sia veika butu uzmusta kruva zuikiu:Lietuva istoja i Sajungininku puse ir Potsdamo konferencijoje butu traktuojama ne kaip karo auka,patys pasiprase i TSRS( a biesas zino ten prasesi ar ne,rusai sako prasesi - taip galvojo daugelis Europoje ),o karo dalyvis.Ir Stalinui vykdyti tokio masto represijas butu labai neparanku.Inkorporuoti i TSRS sudeti - taip pat.Blogiausiu atveju represijos butu lygintinos su Lenkija ~1% gyventoju(ne 10% kaip buvo tikroveje) ir gautume "liaudies demokratijos" protarybini rezima.Bet,visdelto be tiesiogines Maskvos kontroles.Ivykiai tada ,1939m rugseji irgi galejo labai ivairiai pasisukti.Vokietija Lietuvos isikisimo i kara visiskai nesitikejo ir nelaike jokios kariuomenes prie sienos su ja.Puolimas butu sumaises vokieciams visas kortas ir jie turetu skubiai atitraukti puolancius dalinius nuo Lenkijos ginti Karaliauciu,tuo lenkai butu gave atokvepi ir geriau organizuotu savo ginyba.Stalinas irgi pasimestu ,ir nezinodamas kas stovi uz to Lietuvos puolimo delstu "vaduoti broliskas ukrainieciu ir baltarusiu tautas" nuo lenku priespaudos.Karo eiga galejo pakrypti gerokai kitaip.Vienzo ,galimybiu buvo tikai daug ,paprsciausiai Lietuva nebuvo valstybe pilnaja to zo prasme.Siaip,samburis zmoniu,kuriu dalis pasiskelbe "vyriausybe" apdejo likusius mokesciais(degtukai 1 lita kainavo.Mano senele dirbdama dvare per diena tiek uzdirbdavo,plius gaudavo papietauti) ir galvojo ilgai ir laimingai toliau taip gyventi :lol: Tad siuolaikine Lietuva tera dar blogesnis prieskario Lietuvos variantas.Ir dalyvauti jos gyvenime tai paprasciausiai buti "elito" lochu.


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 24, 22:36 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Dzeikai, nu tu čia pavarei, kaip sakant, apie karą prieš Vokietiją :-) Tanką, aišku, Smetona būtų iš latvių pasiskolinęs :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 24, 22:42 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Paskutiniai du Dzeiko sakiniai..- tai jau įžeidimas... :evil: :evil:
Tik lochas taip gali ir rašyti..Ir ne kiekvienas žada čia amirikonui į s... bučiuoti..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 24, 23:10 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
Dzeikai, tractorius labai tiksliai pasakė savo komentarą. tikrai Vokietijos užpuolimas neaneštų gerų rezultatų, o dar blogesnių, manau. ir vokiečiam tai tikrai nebūtų didelė kliūtis. Keistasis karas būtų užsitęsęs šiek tiek ilgiau (ir taip jis gan ilgai vyko), o lietuviai, užėmę Karaliaučių ir Klaipėdos kraštą (atsiėmę), būtų tiesiog nustumti kartu su lenkais. visų pirma vokiečiai tikrai turėjo planų kaip užimti Lietuvą, nes iš pradžių Ribentropo-Molotovo pakte Lietuva įėjo į Vokietijos įtakos sferą, tik vėliau ji buvo perduota sovietams. visų antra, lietuvių tuometinės kariuomenės smūgis Vokietijos armijai- adatos bakstelėjimas į s..., lenkai turėdami daug didesnę kariuomenę buvo nustumti iki Varšuvos (ji buvo apsupta) per 12 dienų. manai, lietuviai būtų pasipriešinę daug ilgiau??
Buvau aš ir Jav ir kitur, tačiau čia mano širdis. man čia viskas miela ir gražu. aišku, turime problemų savų, tačiau kas gi jų neturi??? ir Bushas su savo Irako karu ir dabar skaičiau Lietuvos Ryte apie Didžiosios Britanijos jaunimo karus ir panašius dalykus, Vakarų Europoje visi dreba dėl terorizmo grėsmių, įvairių imigrantų problemų ir t.t.. dar reikia džiaugtis, kad nesame kaip tos didžiosios šalys.
žodžiu, komentarų ir pastebėjimų turiu daug, tačiau jau sunku viską gražiai išdėstyti. tiesiog pasakysiu, kad, mano galva, tu visiškai neteisus, verčiau kratykis tokios nuomonės ir nebandyk keist istorijos, o džiaukis šia diena ir nekeikdamas politikų bandyk pats kažką pakeisti ir padaryti visuomenės naudai ir gerovei.

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 01:23 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Šitągi, baikit peštis, ir juolabiau lochais vadintis, kas čia dabar?

Ir išvis, jei jau varinėjam diskusijas apie Lietuvos istoriją, tai siūlau skelti temą, ba apie Ameriką jau visai sunku surasti, kas ir kur čia šnekama buvo...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 09:16 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Tractor, baigiau, bet ir nebesnekesiu su juo, lai nevaro...Pats taip pasakė.. :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Birželis 25, 09:17 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Ale bet žiūriu tie amerikonai šnekantys lietuviškai tai visais laikais tik iš tolo mokyt kaip gyvent ir diktuot sąlygas įprato :D . Nesuprantu ko kištis į svetimos tautos (?) reikalus. Jei tik biškiuką apsitvarkom tai tuoj parlekia ir taiko į valdžią, gal laikas keistis?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 179 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin