Tautinių mažumų ir išeivijos departamento (TMID) duomenimis, kitose šalyse mokyklas pernai lankė apie 7 tūkst. lietuvių vaikų. 32 užsienio valstybėse veikia 177 lietuvių švietimo įstaigos. Kiek užsienyje gyvenančių lietuviukų mokslus pradės šiemet, bus žinoma ne anksčiau kaip rugsėjo vidury, kai Lietuvos savivaldybės surinks duomenis apie mokyklų nelankančius vaikus.
Į artimesnes šalis TMID kasmet siunčia apie 100 mokytojų, tačiau Ispanijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje vaikus moko iš Lietuvos emigravę pedagogai arba specialaus išsilavinimo neturintys savanoriai.
Plačiau apie mokymąsi užsienyje rasite čia:
http://www.delfi.lt/news/daily/emigrant ... d=14248143
Rugsėjo 1-ji Lietuvoje ,kaip mokslo metų pradžios laikas, kaip ir užsienio valstybėse, yra
sutartas laikas. Daug kas tapatina su rusiškaja švente,
pervoje sentiabria, pervoje sentiabria-krasnyj denj kalendaria.. Tačiau nėra taip.
Aha, kalbėjome su Irma dėl klasių formavimo užsienyje ir performavimo kiekvienais metais. Ta idėja man patiko. Lietuvoje ji netaikoma, klasės , kaip sako Egliukas, performuojamos, mokyklai pasipildžius nauju kontingentu iš žemesnių pakopų išsilavinimą teikiančių mokyklų.
Kodėl patiko? Anksčiau nebūtų patikę, tuo išsiformuoja klasės, suolo draugai. Bet, esant tokiems santykiams, kaip smurtas, tyčiojimasis, turto gadinimas,kamerų mokykloje ir jos teritorijoje iškabinėjimas, policininkų ir suaugusių budėjimas, mokyklų apsitvėrimas nuo pasaulio tvoromis, manau, kad nostalgiški dalykai nebetenka prasmės ir nieko žeminančio čia nebėra.Tai atrodo kaip dar viena priemonė stabdyti "bandų" formavimuisi. Kol susiformuoja naujas kolektyvas, dalis mokymosi laiko ir prabėga.Nauji draugai gali(bet nebūtinai) ir teigiamą įtaką padaryti.
Lietuvoje, dingus profiliavimui, klasių kolektyvai bus patvaresni ir skaidysis tik per pamokas, kuriose limituojamas mokinių skaičius,kaip pvz., kalbų pamokose.