Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 12:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 100 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 9, 00:16 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Laukine rašė:
stebetojas rašė:
Plaukiantys gi pasroviui ir išplaukia iš to rato.


O ka reiskia plaukti pasroviui?Jei teisingai Tave supratau-aklai,nesigilinant atsiduoti likimo tekmei?
Mano supratimu,jei tai butu tiesa,Samsaros ratas isties neegzistuotu.
Ar galetum paneigti,kad jo nera?


Tai kad yra. :wink: Kitaip nebūtų iš kur ištrūkti, ar-ne?

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 9, 11:53 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Stebetojau,tai apie ka kalba? :) Samsaros ratas tol ir suksis,kol zmogus keis zinojima i nezinojima,tol,kol nesugebes prisiimti atsakomybes uz savo veiksmus,suversdamas kalte likimui.
Stai Drs idetas filmukas asmeniskai man yra suprantamas ir priimtinas.Dievas ir yra visa ko pagrindas.Kas yra Dievas?Tai-Meile.O kur gyvena Meile?Kiekviename is musu :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 9, 18:02 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
asha rašė:
...... sakoma, kad kad šitą užburtą ratą galįs įveikti tik dievo sūnus, todėl jame reikią ieškotis gelbėjimosi rato ir per meilę jam.

Laukine rašė:
Kas yra Dievas?Tai-Meile.O kur gyvena Meile?Kiekviename is musu :).

:difus_good


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 11, 23:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009 Spalis 19, 16:33
Pranešimai: 15
Miestas: Kaunas
Isiterpsiu ir as truputeli su savo nuomone. :oops: Prisiminiau savo principu siek tiek panasia istorija, kai Jezus ejo vandeniu, o mokiniai ji stebejo is valties. Vienintelis Petras pasiryzo islipti is valties ir taip pat sugebejo eiti vandeniu. Bet, atsisukes i valti, ir pamates ten sedincius kolegas, suabejojo (eme bijoti), prarado tikejima tuo, ka daro, ir eme skesti. Manau, galima sulyginti plaukima Samsaros ratu pasroviui valtimi ten, kur srove nesa, siek tiek pakoreguojant krypti pagal aplinkybes, is esmes savo gyvenimo tiksla matant rupinimesi pacia valtimi. Pradzia tikriausiai butu Laukines mineto neismanymo pasalinime - zinojime, kur plauki, o ne kur nesa, kodel plauki ir kam plauki. Neapykanta, pyktis, is kitos puses verciantys rupintis, "o kaip kiti daro?", taip pat sukantys Samsaros rata, gimdo baimes ir abejones, su kuo vandeniu nepaeisi. Geidimas (troskimas) neleidzia pasiryzti apleisti valti, i kur ideta tiek laiko ir pastangu. Bet jei kalejimo grotas pakeisime i auksines, tai vis tiek liks kalejimu. :) Tai bandant keisti tikriausiai egoizmui, kuri noretume sutapatinti su savimi, ima skaudeti, tada net turedami zinojima imame begti nuo nepatinkancios situacijos net ir zinodami, kad netrukus vel sutiksime tokia pacia, nes ratas uzdaras. Ar tai reiskia, kad isties dar nenorime istrukti is sio rato? Kad dar nesame pasiruose islipti is valties? Kad dar norime atideti ta momenta ateiciai? Skauda egoizmui, oi kaip skauda. :twisted:

stebetojas rašė:
<...>Jai žmogus sako kad pakeistų kažką į geresniają pusę, tai jam ir suteikiamas toks šansas.Plaukiantys gi pasroviui ir išplaukia iš to rato. Kamgi grąžinti į ratą elementą, kuris jo nestabdo ir nesuka.

Atvirai pasakius, nelabai supratau, ka norejai pasakyti. :oops: Ar galetum placiau paaiskinti?
stebetojas rašė:

O raudonos piliulės laikui bėgant pasibaigs.

Tai ka siulai? :)

Laukine rašė:
<...> Samsaros ratas tol ir suksis,kol zmogus keis zinojima i nezinojima,tol,kol nesugebes prisiimti atsakomybes uz savo veiksmus,suversdamas kalte likimui.

Kilo toks klausimas: ar tai, kad Buda nusvis, buvo "irasyta" jo likimo knygoje, ar sitaip jis nugalejo likima?
Laukine rašė:

Stai Drs idetas filmukas asmeniskai man yra suprantamas ir priimtinas.Dievas ir yra visa ko pagrindas.Kas yra Dievas?Tai-Meile.O kur gyvena Meile?Kiekviename is musu :).

Galiu tik pagarbiai nulenkti galva. :)


Paskutinį kartą redagavo 33proc 2009 Lapkritis 13, 02:33. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 12, 12:06 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Pirmiausiai,noreciau siek tiek pataisyti asha,manancia,jog Samsaros rata gali iveikti tik dievo sunus ir,kad per meile jam reikia ieskoti issigelbejimo rato.Mano supratimu,toks manymas yra nukreiptas kazkur i isore.Kaip ir minejau,mes visi esame Dievo vaikai,tad ir issigelbejimo reikia ieskoti savyje :wink: .

33proc,Tavo palyginimas su biblijine istorija isties nuostabus!Net neturiu ka pridurti.
Atsakant i klausima ar tai,kad Buda nusvis nuleme likimas,ar vis tik pats Buda likima iveike,nujauciu,jog atsakymas tamstai zinomas:Taip,Buda likima iveike :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 12, 18:59 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Laukine rašė:
Pirmiausiai,noreciau siek tiek pataisyti asha,manancia,jog Samsaros rata gali iveikti tik dievo sunus ir,kad per meile jam reikia ieskoti issigelbejimo rato.Mano supratimu,toks manymas yra nukreiptas kazkur i isore.Kaip ir minejau,mes visi esame Dievo vaikai,tad ir issigelbejimo reikia ieskoti savyje :wink: .


Žodžių žaismas ir interpretacija. :) Kas pasakė, kad Dievo vaikas - ne Dievo sūnūs ir dukros? Jei yra tokia Meilė širdy- ją nukreipsi ir dalinsies, jei bus nukreipta į save- mylėsi tik save. Meilė, kas ją turi, tam ir skirta, kad ją nukreipt į išorę . Tai, ką turi savyje ir širdyje[koks tavo stuburas] , tai ir gelbsti iš bėdos[rato]. Nors ne visada- praktinėje patirtyje neretai tai duoda ir pražūtį-bet apie tai vėliau.
Katalikiškame pasaulyje nėra tokio supratimo, kaip Samsaros ratas. Bet egzistuoja biblijinis pasakymas: „Ką pasėsi, tą ir pjausi“, tik šiame gyvenime, žemėje. Teko skaityti, kad anksčiau buvęs Biblijoje skirsnis apie Samsaros ratą, bet ilgainiui jis buvęs išimtas, likę tik užuominos, na, kad ir viena, kiek atsimenu [atleiskit, kad apgraibomis, religijotyra ne mano domėjimosi objektas], būtent, kaip kažkoks medis virtęs baobabu (persikūnijimas arba reinkarnacija ).
Šioje temoje anksčiau buvo užsiminta apie stabus. Teisingai- nėra pasaulyje religijos , neturinčios taip vadinamų stabų. Pradedant pagonybe. Jei manoma, kad budizme ir induizme vartojami amuletai nėra irgi stabai- klystama. Visi susiveda į Viltį, ir svarbu ne kas, o kokia kelionė per tuos stabus- kelionės kokybė!
Mūsuose vyraujanti religija numato amžinąjį gyvenimą po mirties. Pakanka pasidomėti patyrusių klinikinę mirtį pasakojimais- yra tokia knyga.. Sakysite-Pragaras, Rojus, Skaistykla- žiauru? Galbūt. O gal ir ne- kas kaip priima ir kas kuo tiki- ir visi bus teisūs... O kad kažkuo tiki- faktas ir būtinybė... Ne be reikalo sakoma, jog tikėjimas- tai ir yra religija, atimk tikėjimą- mirtis..
Be to, ne religija renkasi žmogų, o žmogus religiją .
Štai vienas gyvenimiškas konkretus pavyzdėlis iš puikaus A.Čekuolio straipsnio.
Shin-Dong Hyukas, vienintelis pabėgėlis iš Šiaurės Korėjos gulagų,Jeanas Pasqualini, daug metų sėdėjęs Kinijos gulage, sugebėdavo Viltį ir Prasmę rasti net ten, kur milijonai kalinių virsdavo paklusniais mokiniais, jau patys laikydavosi disciplinos, o išleisti tapdavo uoliais komunistais. Kitas žmogus, katalikų vienuolis, sovietiniame gulage išsėdėjo 20 metų. Kai grįžo į tėvynę, klausė, kaip galima neprarasti gyvenimo džiaugsmo ir optimizmo. Jis pasakojo, kad kas vakarą kaliniai susiburdavo į ratą ir dėkodavo Dievui— kiekvienas savam — už tai, kad saulėlydis buvo gražus, kad šiandien juoda duona buvo skanesnė, kad vienas jų praėjusią naktį susapnavo savo motiną...
Vienybėje ir Viltyje, ekstremaliomis sąlygomis , išnyko sienos tarp religijų.
Žadėjau ir apie pražūtį.
Prisiminkime „Titaniką“[kuo ne Samsaros ratas?] ir bandykim atsakyti į klausimą: kodėl daug suaugusių žmonių jau gelbėjimo valtyse išprotėjo,ir apskritai, žuvo, o vaikai liko gyvi ir sveiki?
Atsakymą rasime žodžiuose: Patirtis. Baimė. Šabloniškas mąstymas kritinėse situacijose. Nesuvokimas ir Nesupratimas, kas vyksta. Taigi- stebėtojas didele dalimi buvo teisus, kaip ir 33 proc., neakcentuota tik, kad kritiškose situacijose visada naudojame senus metodus- tipo suveiks, kaip kad suveikė anksčiau? :roll:


Prikabinti failai:
titanikas.JPG
titanikas.JPG [ 62.23 KB | Peržiūrėta 514 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 12, 19:43 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
asha rašė:
Kas pasakė, kad Dievo vaikas - ne Dievo sūnūs ir dukros? Jei yra tokia Meilė širdy- ją nukreipsi ir dalinsies, jei bus nukreipta į save- mylėsi tik save. Meilė, kas ją turi, tam ir skirta, kad ją nukreipt į išorę . Tai, ką turi savyje ir širdyje[koks tavo stuburas] , tai ir gelbsti iš bėdos[rato].(...)
(...)stebėtojas didele dalimi buvo teisus, kaip ir 33 proc., neakcentuota tik, kad kritiškose situacijose visada naudojame senus metodus- tipo suveiks, kaip kad suveikė anksčiau? :roll:


Kas pasake,kad Dievo vaikas nera Dievo sunus ir dukros?!Nezinau.Kas? :)
Asha,kalba eina apie tai,jog issigelbejimo reikia ieskoti savyje,o ne,kaip kad Tu issireiskei dievo sunuje.Meile-tai vidinis svytejimas.Ji yra visame kame.Tuo paciu ir isoreje,bet butinai sklindanti is vidaus.Jei myli save,mylesi ir artima.Pasikartosiu eilini karta,pajausk siuos zodzius:''Mylek savo artima,nes jis esi tu.''
Visa kita ka parasei-grazus pamastymai apie religijas ir zmoniu santykis su jomis.Nematau kur galeciau isiterpti..
Tik paaiskink man neismanelei konkreciai-kurioje vietoje Stebetojas buvo teisus?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 12, 20:43 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
stebetojas rašė:
Plaukiantys gi pasroviui ir išplaukia iš to rato.

Šita citata,Laukine, mano požiūriu ,tiko ir tinka "Titaniko " vaikų atžvilgiu. Nors aš pati esu tos nuomonės, kad pairkluoti reikia ir pačiam,tačiau...nežinojimas kartais išeina į naudą..o tai kaip ir plaukimas pasroviui.Ypač, jei žmogus būna silpnas. Pasyvu? Taip.Ar galima tame rasti prasmę ir išlaukti?Taip.
Laukine rašė:
Kas pasake,kad Dievo vaikas nera Dievo sunus ir dukros?!Nezinau.Kas? :)
Asha,kalba eina apie tai,jog issigelbejimo reikia ieskoti savyje,o ne,kaip kad Tu issireiskei dievo sunuje.Meile-tai vidinis svytejimas.Ji yra visame kame.Tuo paciu ir isoreje,bet butinai sklindanti is vidaus.Jei myli save,mylesi ir artima.Pasikartosiu eilini karta,pajausk siuos zodzius:''Mylek savo artima,nes jis esi tu.''
<..>
Tik paaiskink man neismanelei konkreciai-kurioje vietoje Stebetojas buvo teisus?


O čia mudvi kažko skirtingais žodžiais beveik apie tą patį kalbame . :)Tik galbūt skirtingai suvokiame žodį "sūnus" ir pasidalijimu Meile in/jan principu.
Man gaunas kaip ir priešingai- jei pats mylėsi savo artimą,tau bus atlyginta tuo pačiu.
p.s. gauni pastabą už savęs menkinimą- man Tavo mintys gražios , išmintingos ir niekada nedrįsčiau pavadint "neišmanėle". :) Veikiau aš, nes iš Rytų filosofijos pasiimu tik tai, kas geriausiai mano veikloje ir gyvenime tinka, giliau neturėčiau net laiko domėtis ,o kur dar pakeliaut ton pusėn ir realiai pajaust ;)
p.p.s. kodėl, rašant šioje temoje, prie adreso prisideda papildoma galūnė? : sid=1960e353a2f7f4210e5bb59700446ef2&t=5176&p=127792 :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 100 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin