Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 07:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 100 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 13, 12:05 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
asha rašė:
Prisiminkime „Titaniką“[kuo ne Samsaros ratas?] ir bandykim atsakyti į klausimą: kodėl daug suaugusių žmonių jau gelbėjimo valtyse išprotėjo,ir apskritai, žuvo, o vaikai liko gyvi ir sveiki?
Atsakymą rasime žodžiuose: Patirtis. Baimė. Šabloniškas mąstymas kritinėse situacijose.


Taigi,kad baime,sabloniskas mastymas..
Bet juk visa tai galima savyje kontroliuoti-atrasti ir sunaikinti.Egoizmo mazinimas-sudetingas procesas,bet imanomas,tikiu.


p.s.Savikritiskas poziuris i save yra butinas.Ale uz pastaba,asha,dekui :wink: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 17, 02:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009 Spalis 19, 16:33
Pranešimai: 15
Miestas: Kaunas
asha rašė:
stebetojas rašė:
Plaukiantys gi pasroviui ir išplaukia iš to rato.

Šita citata,Laukine, mano požiūriu ,tiko ir tinka "Titaniko " vaikų atžvilgiu. Nors aš pati esu tos nuomonės, kad pairkluoti reikia ir pačiam,tačiau...nežinojimas kartais išeina į naudą..o tai kaip ir plaukimas pasroviui.Ypač, jei žmogus būna silpnas. Pasyvu? Taip.Ar galima tame rasti prasmę ir išlaukti?Taip.
<...>


O kaip galima isplaukti is uzdaro rato? :O Mano vaizduote tikriausiai per silpna... :oops: Taip, kartais reikia pasyviai palaukti, kartais - aktyviai pairkluoti, bet ar mes kalbame apie pasiplaukiojima, ar apie istrukima is rato? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 20, 22:51 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
O kaip galima isplaukti is uzdaro rato? :O Mano vaizduote tikriausiai per silpna... :oops: Taip, kartais reikia pasyviai palaukti, kartais - aktyviai pairkluoti, bet ar mes kalbame apie pasiplaukiojima, ar apie istrukima is rato? :)[/quote]

33%, ar bent skiri uždarą ratą, nuo uždaros sferos? (Nebandyk sulenkt šaukšto, tai neimanoma....)

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 20, 22:59 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Jei leisite isiterpti,pasakysiu taip:neimanoma buna nebandantiems.
Labai panorejus viskas imanoma :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 21, 12:37 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Laukine rašė:
Jei leisite isiterpti,pasakysiu taip:neimanoma buna nebandantiems.
Labai panorejus viskas imanoma :) .


La-la-....la.Laukine, aš tenorėjau pasakyti, kad ratas šioje temoje yra metafora. Jai tau pritaisytume ''Karsono'' varikliuką ir paleistume, tai tu irgi eitum ratu.(Žemė apvali) Tai gal Buda rado būdą, kaip ištrūk būtent iš šio rato. :wink:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 21, 13:40 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
La-la-..la,stebetojau :) .Kita karta pasistenk siek tiek praplesti savo mintis,nes is keleto neitint risliu sakiniu sunku pajausti kaip Tu mastai.Samsaros rata taip pat galima pavadinti metafora.Pasakysiu daugiau:tai-iliuzija.O iliuzijas galima keisti.Kas yra iliuzija?Tai-kas netikra.Tad kodel daugeliui taip sunku istrukti is to,kas netikra,is to,ka mes patys sukureme,is to,ko is tiesu net nera?!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 21, 14:25 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Laukine rašė:
La-la-..la,stebetojau :) .Kita karta pasistenk siek tiek praplesti savo mintis,nes is keleto neitint risliu sakiniu sunku pajausti kaip Tu mastai.Samsaros rata taip pat galima pavadinti metafora.Pasakysiu daugiau:tai-iliuzija.O iliuzijas galima keisti.Kas yra iliuzija?Tai-kas netikra.Tad kodel daugeliui taip sunku istrukti is to,kas netikra,is to,ka mes patys sukureme,is to,ko is tiesu net nera?!


Jai Tu galėtum, pajausti, Mano mintis, tai bendrautumėm telepatiškai :wink: (čia tarp kitko)
Kadangi teigiama jog siela nemirtinga, ji turėtų amžinai keliauti, o tai irgi savotiška rato iliuzija. Nors visata ir beribė, bet ji išmatuojama. Taigi ankščiau ar vėliau siela gali atkeliauti į tą tašką kuriame jau buvo.

ps.tikiuosi pakankamai praplėčiau savo mintis :roll:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Samsaros ratas
StandartinėParašytas: 2009 Lapkritis 21, 14:34 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Laukine rašė:
La-la-..la,stebetojau :) .Kita karta pasistenk siek tiek praplesti savo mintis,nes is keleto neitint risliu sakiniu sunku pajausti kaip Tu mastai.Samsaros rata taip pat galima pavadinti metafora.Pasakysiu daugiau:tai-iliuzija.O iliuzijas galima keisti.Kas yra iliuzija?Tai-kas netikra.Tad kodel daugeliui taip sunku istrukti is to,kas netikra,is to,ka mes patys sukureme,is to,ko is tiesu net nera?!

Na, ir vėl nesutinku. :)
Kad Samsara - metafora, tas taip. Bet kad tai iliuzija ar apgaulė- tai ne. Jei kalbame apie tikrąją Samsarą su aštuoniais stipinais, žinoma. Tada kaip paaiškintumėte 8 jausmų stipinus ,patenkančius į tą ratą, nuo geresnių iki blogiausių jausmų skalėje ? Ir kas, mano supratimu , budizme turi įtakos tolimesniame gyvenime būtent čia, žemėje, nesvarbu kelintame gyvenime?
Na, ką pasakytumėt apie kūrėją, kuris kuria tai, ko nėra? ko vertas jo darbas? ir koks iš to pasitenkinimas? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 100 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin