Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 07:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 2, 14:36 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
Dėl visko kalti komunistai!

Ir visiškai nebaisu taip rėkti (net gi madinga!), nes komunistų partijos Lietuvoje nėra. Komunizmą galime nagrinėti kaip doktriną, o komunistais vadinkime ne tik tuos, kurie priklauso šiai partijai visame Pasaulyje, bet ir tuos, kurių mes gal net ir nepažįstame. Komunizmas nūdienos Lietuvoje reiškia blogį!
(čia ne dėl to, kad Sąjūdžiui šiemet 20).


Istoriškai Lietuvoje dar nėra partijų: pasak vieno šulo, tėra viena Partija ir maždaug 17 atskilusių jos kuopelių. Visa kita, pasak buvusio funkcionieriaus - marginalai. (tai vat - Murzos partija irgi:) Net gi to paties Sąjūdžio kūrimasis glaudžiai susijęs su tuometine LKP - apie tai prabilta beveik po 20 - ties metų. Kai kyla koks nors sąmyšis šalyje, visada prisimenami komunistai. Atrodo, kad šiame amžiaus tarpsnyje komunizmo šmėkla natūraliai sklando ne tik užsienio žvalgybų veiksmuose, bet ir žmonių galvose bei gi prisiminimuose. Kai kurios šios istorijos hidros galvos, norėtųsi tikėti, neišnyks niekada: okupacija, tremtys, genocidas... Dalis hidros galvų - Partijos Auksas, Berijos meilužės ar "Žydiškas sąmokslas" - virpins ne tik metraštininkų plunksnas, bet ir smalsuolių uoslę. Kurias komunistinės hidros galvas sunaikinti, išrovus su stuburu - sprendžia visi ir kiekvienas.

Makabriškai čia skamba ne tai, kad "KGB gyva", bet tai, kad istorijoje puikiai žinoma, kuo visa tai prasidėjo ir iki ko atvedė skirtingais laikotarpiais, tačiau išvados ignoruojamos. Keista todėl, kad pvz: vokiečiai vis dar purtosi nuo Hitlieriaus ir visokeriopai stengiasi, kad, ginkdie, ta nesąmonė nepasikartotų...

Gal kai kas iš nūdienos jaunųjų skaitytojų dar nežino, kas tais yra - komunizmas, tai galima būtų pradėti pasakojimą maždaug taip: "gyveno kartą Che Guevara..."


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 2, 23:29 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Populiste, na ir užjudinai akmenuką:))

Nesąmoninga būtų sieti komunistus ir komunizmą vien su Rusija ir bolševikų lyderiu V.I.Leninu, bet , skaitydama straipsnį, susidarau įspūdį, kad melo tai tikrai tame daug.Net pačioje Lenino biografijoje.
Mus mokė, kad Volodia buvo pavyzdingo elgesio.
Jis gimnaziją baigė aukso medaliu.
Jis mokėsi Peterburgo universitete juridiniame fakultete ir gavo pirmo laipsnio diplomą.
Pasirodo, V.Lenino biografija yra klastota, jo dokumentai irgi.
Straipsnis rusų k.

http://www.politarena.org.ua/2008/05/23 ... ninym.html


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 3, 11:35 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
Pati komunizmo idėja išrutuliota Marx ir Engels, diegta Lenin ir Stalin, tačiau kai kurie dar linkę sieti ją su Kristaus mokymu apie komunas, bendruomenes, skupina. Ekonominiu aspektu aiškai sukritikuota Hayak ir kitų liberalistų, tačiau, kai saka "ne apie sakalus daina"!

"Iš kiekvieno pagal sugebėjimus, kiekvienam - pagal poreikius" leido visokiems teisuoliams atiminėti iš kitų ir dalintis tarpusavyje. Tokią pat tendenciją stebime ir nūdienos socialdemokratų or kokių paksuolių pasisakymuose. Komunistinė nostalgija tiek gyva Lietuvos žmonių protuose, kad ir po šiolei neigiami istoriniai faktai dėl Lietuvos okupaciją, trėmimus, genocidą, sakoma, kad Sąjūdį sukūrė KGB ir visaip aiškinama "geros kaimynystės ir stiprių ryšių su Rusija" neabejotinos perspektyvos nauda. Kai kurie grįžę tremtinai parduoda jiems valstybės skirtus butus ir grįžta atgal - už Uralo.

Kaip pažymėjo V. Vasiliauskas, ir po šiolei Lietuvą valdo du partijos sekretoriai...
O tūlas rinkėjas labiau gręžiasi į Rusijos suvirintoją ar DOSAF`o majorą, mieliau renkasi užnuodytą citramoną ir baltarusišką varškę, žavisi "Pervy Baltiski" objektyvumu ir šoka pagal "Russkoe radio". Kitas dar gi nesupranta, kam reikalingas euras, tik paaiškinus, kad tai - toks europietiškas rublis, o EU - savotiška NVS, išsprūsta atodūsis, kaip gera buvo anuomet...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 3, 13:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Birželis 3, 10:08
Pranešimai: 25
Ne apie sakalus, bet apie idejas, paliktas sakalu.Daug kas gyne ir gins komunistus ir komunizma, nepaisant nieko, net istorijos.Net jei komunizma ir komunistus atiduotume kariniam tribunolui.
http://www.komunizmas.org/index.php
Nepopuliarus posakis, taciau zmogui bus gera ta valdzia ir ta ideologija , kuri duos paesti ir uzpakali pridengs. Kas geriau visko pazades, uz ta ateis balsuoti pilietis.Ant ko laikosi tikejimas? Ant realaus ir apciuopiamo,o kol to nera ir gyvename svytuokles principu- kaire-desine, kaire-desine.Komunistai kaip ir pasišaline jau daug metu, tad ziurim, ka turim.Jei butu didesnis demesys ir rezultatas zmonems, niekas nesvaigtu apie komunistine idologija ir nedusautu prie vitrinos su desromis.Ar nera dabar tremciu i Airija, Ispanija[kas kad ne gyvuliniais vagonais, uzskaitykim progresa], t.t.Kiek truksta bustu, kiek gyvena zemiau skurdo ribos? kiek bomzu su aukstuoju issilavinimu turime?
Eilerasti aptikau prasiblaskymui.

Nuėjęs gyvenimo kelią,
Sustojau, apsidairiau:
Visur KGB galvas kelia-
Prie ruso man buvo geriau.

Visi mane mažą mylėjo,
Kai aš dar ant puodo dariau.
Net šūdas tada nesmirdėjo-
Prie ruso man buvo geriau.

Gyvenimas mano žydėjo,
Kai basas mokyklon ėjau,
Jie man komunizmą žadėjo-
Prie ruso man buvo geriau.

Aš savo galvos neturėjau,
Bet viską, ką liepė, dariau.
Kadangi galvot nereikėjo-
Prie ruso man buvo geriau.

Už darbą nedaug man mokėjo,
Dažnai nosim žemę ariau.
Bet kai iš šalies prisidėjau-
Prie ruso man buvo geriau.

Su savo aš boba gulėjau,
Ir svetimą dar pavariau.
Kadangi tada dar galėjau-
Prie ruso man buvo geriau.

Ir kiek gi galiu aš kartoti:
"Prie ruso man buvo geriau..."
Einu ryt už USPASKĮ balsuoti,
Nes aš kaip pilietis miriau...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 4, 02:35 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
:difus_rofl :difus_rofl :difus_rofl :difus_rofl :difus_rofl :difus_rofl :difus_rofl


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 4, 20:16 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Juokas pro asaras,vienok..
Utopine sistema-tasai komunizmas,isivaizduojanti zmoniu bendruomenes politine organizacija kaip visuomenine sutarti tarp individu,kurie neva,bendrai numato savo istatymus,hierarchija,valdzios paskirstyma bei geriausia buda visuomenes poreikiams tenkinti.Ir visai nebutina i ta sutarti ziureti kaip i istorini ivyki,uztenka ja priimti kaip pradini taska,''lyg taip'' is tikruju ir but buve :wink: ..
Is tiesu,tai-uzdara politine,niekur pabegti neleidzianti aplinka;tariamai geranoriskas autoritarizmas,besiremiantis grieztu racionaliu kriteriju taikymu,kuo smulkiausiu visu zmoniu kasdienio gyvenimo reglamentavimu,privacios nuosavybes panaikinimu,besalygisku kiekvieno individo aukojimusi visu gerovei,visiska ekonomine lygybe,konkurencijos panaikinimu,sustingusia,nekintancia istorija..
Tik,laimei,zmogus negali stoveti vietoje,nes jo simboline substancija nuolatos kinta.Zmones negali buti kaip ka tik nuvalytos lentos-kiek ivairiausiu metodu buvo panaudota okupacijos metais,kad butu istrinta is galvos visa,ka mums kaip lietuviams verta buvo saugoti!
Taip pat zmogus negali buti kitu zmoniu panaudotas ar paaukotas kaip irankis tam tikriems tikslams igyvendinti.Todel sakau:nera ''kolektyvniu zmogaus teisiu'',kaip ir nera ''kolektyviniu'' zmoniu!Aisku zmogus negali egzistuoti ir uz visuomenes ribu,taciau jo gyvenimas jokiu budu negali buti visiskai skirtas jai tarnauti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 8, 19:39 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Susiduriame su individualizmu ir kolektyvizmu.Nutiko taip, kad kolektyvizmas buvo stipriausiai išreikštas komunistinėje visuomenėje, bet kol bus žmonija, tol bus kolektyvai.Pati valstybė yra kaip kolektyvinis subjektas, o ir jos struktūros, ir žmogus tarnauja tam bet kokioje sistemoje..Čia kaip skruzdėlyno principas- jį nugriovus, skubiai statomas kitas kolektyvo pagalba.Bet kuri sistema, kurioje pamirštamas žmogus,materialinių ir dvasinių vertybių kūrėjas, yra netobula.
Skaitau delfi ir randu tokį komentarą [ ir tai pas mus ???]

"Skaičių kalba, 2008 06 07 08:45
Griovimas tęsiasi...Po 18 m. turime:
Sugriautą ir išvogtą pramonę, laivyną, žemės ūkį, gydymo ir švietimo sistemas;
Išgrobstytas žemes, paežeres, miškus, miestų sklypus;
2650 visko pertekusių milijonierių;
680.000 skurdžių;
600.000 pabėgėlių. Iš jų kasmet virš 300 grįžta karstuose. (2007 m. – 386);
Virš 20.000 tėvų paliktų ir 140.000 nepritekliuje gyvenančių vaikų;
400.000 pensininkų, gaunančių mažiau 600 Lt. pensiją;
1200-1300 (iki 2005 m.) kasmet į užsienį išvežamų ir PARDUODAMŲ "dirbti" prostitutėmis moterų;

1500-1700 savižudžių kasmet (1970-1985 m. - apie 450);
12,8 mirusių/1000 gyventojų - daugiausiai nuo 1950 m.;
20 KARTŲ išaugusį lėtinių psichozių skaičių;
40 proc. išaugusį mirusių nuo alkoholio ir rūkymo sukeltų ligų.;
Didžiausią pokario Lietuvos istorijoje nusikalstamumą. Jau ir nepilnamečiai žmogžudžiai – vos ne kasdienybė............"

http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... 3434&com=1

Vat čia tai tikrai jau ašaros. Ir kur čia komunistai, kai pagalvoji..Jie daug prisidirbę [istorija ir žmonija neatleis], bet ar kartais negalima pridaryt visokių darbelių ir nebūnant juo , o nuostolius paskui dėl ūkio vystymo šlubavimo suversti jiems?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl visko kalti komunistai!
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 9, 02:54 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Liepa 19, 01:54
Pranešimai: 6101
Miestas: Kaimas prie Atlanto
Buvau parašiusi tęsinį tam eilėraštukui, ale ai ištryniau nutariau patylėt, kad neižeist nieko :D :D :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin