Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 12:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 187 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 9, 18:02 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Torinas;) rašė:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: cia tas kalba, kur ant oponentu nevaro:), as tai galvojau kad durnas tas kuris pats saltinio nepakisha ir liepia patiem ieskot:), cia kaip rasyt ka nors ir vietoj isnashu sakyt - nu o is kur emiau, patys pasieskokit:). Butu tema man paciam aktualesne - gal ir paieskociau pats, o dabar detaliai ruostis pries deganti leda kovot kiekvienu atveju - nelabai sioj temoj verta - cia tau ji, kiek suprantu aktualesne, nes metus laiko jau eskaluoji:). O ant oponento varyma patsai savo revoliuciniu tribunos stilium ir provokuoji - liubish' medok, liubi i xolodok :mrgreen: O varau, kad negerbiu is taves trikstancio arsesniu oponentu paniekinimo - reikes, galesiu parinkt citatu kad ir is tos pacios temos :). Tai ka idar karta rasysi ikvepk desimt kartu giliai ir pabandyk tada zodzius sudeliot, kad atatranka nesigautu:). Ar iseitu Tau tai?:). Pries nduodamas apsisvietusi kulturinga zmogu, pats turetum lygiai vienodai stiliu pasitvarkyt, nes dabar irgi trauki ant apsiskaiciusio muzhiko:). As tai dar suvalgyciau gal ramiai, kai paistai (suo loja - karavanas eina), bet ziuriu kad panasiai varei ir ant drs pres metus ir ne tik:). Gorbatogo mogila ispravit:). Nu bet idomu su tavim pasibadyt - vat sakyk, kuris is paskutines mano rasliavos teiginiu nulinis?:). ar ne tiesa, jog tu nepateiki saltinio? Ar netiesa, apie viduramzius ?:). Nu o ar varau ant taves - konstatuoju, kas man matosi temos destyme :), negana to - pirmas pasirasau sutikti kad tu teisus, bet tai ziuriu negerai, kai gincijasi - blogai kad ir sutinka:). O siaip aisku patogiau prasyti nuorodu - kas gi butu, jei kiekvienas turetu ju nuolat pats ieskotis. O tekstai be nuorodu - atleisk, verti kaip bobutes gandai turguj:). Nu bet tiesa, cia gi gandai ir paskalos:). Ir dar vienas - o tu nejauti, kad tave erzinu ir pashiepiu?:)


Torinai, manau, kad po šito tavo pasisakymo galiu daugiau nekomentuoti, puikiausius savo argumentacijos pavyzdžius pateiki pats :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 01:19 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Man tokie pamąstymai kilo - įdomu ar kam nors išties rūpi ta Salomėja Nėris ar čia tiesiog kiekvienas gal net nejausdami tiesiog ginam (-ynėm) kažkokius savo įsitikinimus - kas politinius, kas moralinius, kas dar kokius, dažnai diskusijuse sumaišydami ir priešpastatydami tarpusavyje ir vienokius ir kitokius, po to jau painiodami ir su asmeniškumais (vistiek pajunti antipatiją kažkokiai nuomonei ir tas jau nori nenori įtakoja tolesnę diskusiją). Pagalvojus tai koks čia mum realiai skirtumas kuo ta Salomėja Nėris buvo ar nebuvo, kad tiek daug pridiskutuoti, kadangi daugumai mūsų ji galėtų būti svarbi tik kaip poetė. Na man asmeniškai tai tiesiog tas temos pavadinimas jau akį rėžia (pirminė antipatija), be to aš linkęs pateisinti ir gerbti apskritai žmogų, kaip jau ir taip nuskriaustą ir lengvai supainiojamą vabalą ant žemės :wink: ir dėl to manau, kad galbūt tiesiog netinkamoj vietoj ir netinkamu laiku (mūsų nuomone) atsidurusi Nėris, atsidūrė vėtoma ir mėtoma kažkokiam iš mūsų visų susipynusių skirtingų nuomonių ir įsitikinimų susiformavusiame verpete :wink: .

Žodžiu paprasčiau tariant kažkas apkaltina Nėrį paleistuvavimu, praktiškai supraskim tiesiog dėl tam žmogui labai antipatiškos jos politinės veiklos (nes stiprokai įžeidžiantys žmogaus orumą teiginiai yra visiškai gandų lygyje ir nelabai suprantama kokia prasmė būtų jais švaistytis tiesiog ant šiaip kažkokios jau mirusios poetės), kažkas puola tą puolantį žmogų (užsipuldami jo teiginius) greičiausiai dėl savo moralinių, filosofinių ar dar kokių tai panašių įsitikinimų, tada tas puolantis-puolamasis užsipuola puolantį puolantyjį t.y. puolantį jį, dėl pastarojo nukrypimo į asmeniškumus, o ne į "konkrečią" temą... ir gaunas 20 puslapių forumo tema, kur visi visus puolam ne į temą, vien tik kad išreikšti "savąjį aš" ir kartu savo įsitikinimus, o Nėris nelabai čia ir prie ko :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 03:36 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Drs, nesigilinkim vėlgi į asmeniškumus (žinau, kad nuo seno tau esu kaip rakštis geroj vietoj), ale kaip bebūtų, tavo pasisakyme yra viena mintis - kaip Asha pasakojo apie Salomėją Nėrį, kuri kaip **** šlaistėsi nuo vieno prie kito, o visi jai pudrino smegenis ir ji pati nežinojo, ką daro (tarp kitko, būtent tokį Salomėjos Nėries elgesio aiškinimą ilgus metus propagavo lietuvių išeivija), taip ir mes čia, nei nesigilindami per daug, tampom jos istorinį atvaizdą tarp visokių galų :-)

Vėlgi, tai daug sako apie jos gyvenimą - mažų mažiausiai mes niekaip negalime jos vertinti vienareikšmiškai. Pilnai sutinku, kad ji nebuvo siaubinga siaubūnė, kita vertus, ji nebuvo ir angelas nuostabusis. Ir nebuvo pilka asmenybė. Gal tikslesnis vertinimas būtų pagal atskirus jos gyvenimo etapus, kur vienur ją galėtume nagrinėti vienaip, o kitur kitaip. Visgi, ir toks vertinimas nebūtų teisingas, nes visa, ką žmogus padaro, kaupiasi, tempiasi, kaip šleifas, paskui.

Mano tikslas su šia tema buvo paprastas - tiesiog priversti žmones pažvelgti kitaip į vieną iš didžiausių naujųjų laikų lietuviškų mitų - Salomėjos Nėries mitą. Į tą mitinę šventą poetę-fėją, nupieštą vadovėliuose rožinėm spalvom ir padabintą svarovskiais. Juk būtent pastebėjus tokį baisų kontrastą tarp dviejų versijų, kyla mintys apie tai, kad visgi kažkas buvo ne taip su ta jos oficialiąja, sovietinės cenzūros laikais parašyta istorija, taip platinama iki šiolei.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 08:05 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Drs, esi kada buvęs teisme? :)
Tai va, kiekvienas, atėjęs, čia konstatuos savaip, ką matė- savaip, pagal save ir požiūrį į kaltinamąjį , vertins ir diskusijos eigą, galbūt net pagal tai, ką tikėjosi rast, o rado- nerado...Ar tai svarbu? Sakyčiau netgi taip- tai tema, daugmaž žinoma visiems, ir kiekvienas turi savo vertinimą ir požiūrį į poetės kūrybą ir ją pačią.
Savo nuomonę išdėsčiau, ji nekinta, bet patikėkit, pervertinti reikėjo nuo -iki , atsiradus požiūriui, pasisukusiam 180 laipsnių kampu... :roll:
Niekas, manau, čia su jos posmeliais ar biografija nemiega po pagalve- yra kaltinimas, yra ir gynyba, vertinimas iš naujo .
Reikalingi ir advokatai,ir prokurorai, ir visuomenės patarėjai.. :mrgreen:
Šiaip, mokinukų vietoje, aš čia stipriai pakopijuočiau - pakoregavus gautųsi nuostabi medžiaga literatūrinei popietei. Tarkim- "Salomėja Neris- vakar ir šiandien". :!:
Man tai kiekvieno diskusijos dalyvio nuomonė buvo labai reikšminga ir svarbi, ypač " dyydelio gandonešio" tractor :D - be ano išmislo išvis būtume nekalbėję. :mrgreen:
Torinuk, buvo momentas- kai pusvalandį žiūrėjau į monitorių ir galvojau- ką ji galėjo padaryti kitaip, ir ką būčiau padarius aš jos vietoje[tai mano nuomone-sąžiningiausias vertinimas-pastatyt save jos vietoje ir įsivaizduot visas aplinkybes ].Ačiū.

P.S. čia labai siejasi su tema apie pionierius didvyrius..eina sau- tada vos infarkto negavau.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sakyčiau- daugiau tokių temų!!! - ir mes- vos ne kapuose.. :mrgreen: , žinodami, kad nieko gero neatsinešėm iš ano laikotarpio, ir tikroji kūryba prasideda šiandien, kuriant nepriklausomos Lietuvos naujais standartais vertinamam žmogui ? Bet reikia, gal ir nemirsim.. :P
Dabar dar dėl nuorodų į saitą - nereikėtų jas sudievint.
Jei šaltinis judantis, po pusmečio ar metų ji , nuoroda, nieko neberodo, tiksliau-vėjus.
Tuo galima įsitikint pažiūrėjus į mano įdėtą nuorodą temos pradžioje, laimė, kad nukopijavau, tad liko kažkas.
:wink:

Tai va, kadangi padirbau temoje tarpą a la -bla bla bla - klausimas buvo- ar tikrai S.Neris - poetė ir šliundra? Kalbėsimės toliau.. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 13:20 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Tractor, nu bet tu ir susireikšminęs žmogus ir vis matai vizijas, kad tai tu svarbiausias ir puolamas visų, kas nepritaria tau diskutuoti tavo norima kryptimi, šiuo atveju - girdėjau Nėris šliundra, tai visi dabar diskutuokim ale kaip tai siaubinga, mūsų "laikytam" angelui sparnai nupuolė ar pan. :) . Pati tema juk palyginus stiproka, nesakyk, kad ir pats nesitikėjai atitinkamų reakcijų. Aš savo postu bandžiau pasakyti, kad mes visi greičiausiai puolam ne asmenis, o tik kitų nuomones (kartu ginam savąsias), kurios (-ie) susikerta kitokiame kontekste. Aš manau, kad tema išsivystė taip kaip ir turėjo išsivystyt (panašiai kaip ir kiekvienas tampa kokiu turėjo), o jei rūpi klausimas kodėl tokia, o ne kitokia kryptimi diskutuojama, reikia priežasčių ieškoti pradžioje. Šiaip bet kuriuo atveju diskusija greičiausiai yra vertinga ir prie to prisideda net ir intriguojantis temos pavadinimas ir kiekvienam iš jos yra ko pasisemti, kuo pasidomėti, apsišviesti ir t.t., juk susidomėję žmonės skatinami išeiti ir už forumo ribų, o ir į forumą įkelta įdomios medžiagos. Asha sakė, kad jei ne "gandonešis tractor" :) šios diskusijos net nebūtų ir aš jai pritariu, kad vis tik ši tema vienaip ar kitaip yra prasminga ir naudinga visiems tiek kalbant apie Nėrį, tiek ir visus kitus dalykus, kurie vistiek kažkaip susisieja.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 16:19 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Drs, dėl viso pikto priminsiu tau, kad yra bene kelios temos sukurtos apie tai, koks aš blogas :-P


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 17:55 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Spalis 8, 21:30
Pranešimai: 5333
shiaip tai pasiklauses chia visu ir kaip uzhvaret be kazhkokiu nebutinai foto garso bet bent jau rashytiniu patvirtinanchiu shaltiniu.... pradedu tiketi kad petkevichiaus durniu laivas tikru tikriausia tiesa ir be reikalo ten landzbergis teisiasi su juo... :D
nu teze "isheivija pasakojo|" manes neitikina nors tu ka.... gal ir buvo shliundra narkomane bet nors koki svaresni irodyma pateikite... kad stalino saule vare parvezht tai chia visi zhinom del to nieks nesiginchija bet del kvru tai bukit malonus ka nors itikinamesnio....

_________________
NO MAAM national organization of men against amazonian masterhood :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Salomėja Nėris: poetė ir šliundra
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 10, 21:04 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Aš nežinau kaip čia privaloma diskutuot, kad vis neužkabinčiau tractor asmenybės :mrgreen: . Tai imkim aš sukuriu temą tarkim " 'kažkurio forumo veikėjo nikas (random, bet gink dieve tik ne tractor :D )' laikas.lt dalyvis ir paleistuvis", nes ale aš taip girdėjau iš kokio nors kito nepatenkinto laikas.lt nario, kurį susiraskite patys. Suprantama kiti žmonės neabejotinai užsipuola mano teiginius, kaip neprasmingų ir nepagrįstų gandų skleidimą, bet nediskutuoja pagal temą t.y. minimas forumo dalyvis yra paleistuvis, tai reiškias jie rupūžės puola mano asmenybę :) ?

Man ši tema apskritai atrodo, kaip turėtų kažkokią potekstę, nežinau gal daugmaž iš tos serijos, visi komunistai ir jiem prijaučiantys yra bukaprotės šliundros ir homoseksualai, o jūs vaikai juk nenorite tokiais būti ar kažkas panašaus. Na Nėriai tik kaip poetei tiesiog per daug čia kažkaip "garbės" :roll: , pagalvokim jei dabar imtų kas nors ir va lygiai tokio pat lygio gandais remdamasis apkaltintų tarkim Maironį vaikų tvirkinimu, homoseksualumu ar pan. tai ką žinau, greičiausiai būtų pasakyta, kad kokia nors penktoji kolona savo juodą darbą dirba :roll: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 187 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin