Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 13:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 16, 22:44 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
prevencinės programos veikia! :)
o aš irgi kažkaip bėgu nuo narkotikų kaip velnias nuo kryžiaus.. nors dar ir nebuvo man pasiūlyta nė karto to daryt, bet jau pats procesas gan šlykščiai atrodo.. net keista, kaip kartais tai yra parodoma:
<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/pHF_zuhY8Xc"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/pHF_zuhY8Xc" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
atrodo, viskas linksma ir gražu :roll:

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 16, 23:36 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Na čia daug kas kalba, kad žolė tai apskritai tik "paversta" dideliu narkotiku, priešingai nei tarkim "įprastas" ir "vos kenksmingas" tabakas ar alkoholis. Vat neesu didelis narkotikų žinovas tai nežinau, bet man atrodo tame tiesos yra :wink: . Asmeniškai irgi esu iš tų "geruolių", "teisinguolių", kuriem narkotikai (įskaitant ir žolę, kuri kaip ir sakiau dar velnias žino ar jau toks narkotikas) kaka, bet mane tai tos prevencinės programos tik juokindavo, tikrai ne dėl to tokį požiūrį turiu, net ir tie "tipo" kraupūs filmukai, nepadarydavo įtakos, nes iš anksto žinodavau, kad jie rodomi tik tam, jog neva taip "užprogramuos" mane jais pasibaisėti, o kartu pasibaisėti ir narkotikais ir pan. blablabla. Kažkaip, man net atrodo tokie "debiliški" (atleiskit tai griežtai tik mano nuomonė) dalykai daugiau gali net paskatint ir priviliot paauglį ragaut uždrausto vaisiaus. Man atrodo, kad paaugliams reikia ne kažkokio standartinio informacijos "galima-negalima" paketo, reikia šnekėt ir elgtis ne kaip su kokiom mašinom, kurias tam tikrom (pavadinkim prevencinėm) priemonėm gali užprogramuot nedaryt to, ar daryt aną, o kaip su "gyvu" žmogum diskusijos principu (ir tą labiausiai turėtų daryt tėvai, o ne mokykla). Bet ką gali šnekėt, kad pas mus net žiniasklaidoj tabakas praktiškai reklamuojamas, o žolė, kuri vargu ar bent jau didesnis brudas, yra "tipo" jau baisus narkotikas. Tai tokiam melo liūne maištingas paauglys po to ir tik susipainioja ir pagalvoja, kad tie moralai nieko vertas suagusiųjų melas. Nors gal ką nors ir veikia tie banalūs šūdeliai visokie, bet kažkaip nemanau :roll: . Būna kad klasėj net ten padiskutuoja, kad blogai ir tralialia, o paskui, normalioj, o nemokyklinėj aplinkoj vistiek su draugais išbando. Man atrodo šitas dalykas turi būti išdėstytas kaip čia pasakius - laisvanoriškai, o ne liepiamąja nuosaka arba liepiamosios nuosakos potekste - nedaryk kakos ir panašiai, su tais visais vaizdingais lipdukais ir kitais šudukais :roll: . Pasakysiu tiesiai šviesiai, manau tos dabartinės (nors jau nemačiau kuris laikas, bet šventai netikiu pokyčiais) standartinės, prevencinės priemonės savo naudingumu įtikina tik mokytojus ir "geručius" mokinius, kurie ir taip niekad neimtų tų narkotikų. Ir nereikia sakyt, kad dirbau, mačiau reakcijas ir t.t., nes kaip ir sakiau aš iš vidaus mačiau, kaip elgiamasi klasėj ir kaip laisvoj aplinkoj. Kiekvienam paauglį yra principas "we don't need no education" taip, kad norint kažką jam pasakyti, reikia pradžiai įtikint jį, kad tu jo "nemokai" :wink:

Biškiuką kaip visada nusukom nuo temos, o Heroinas tai jau tikrai narkotikas :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 16, 23:54 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Drs, pilnai palaikau. Šiaip, yra viena veiksminga programų rūšis, pradėta prieš kokius 10 metų, tačiau labai sunkiai įgyvendinama - tai narkomanai prieš narkotikus. Lietuvoje bandymai šią programą vykdyti, kiek žinau, buvo gan sėkmingai palaidoti.

Programos esmė tame, kad narkomanai, sugebėję mesti heroiną (mediciniškai išties tai vertinama, ne kaip metimas, o kaip remisija, t.y., laikinas pagerėjimas), važinėja po mokyklas ir pasakoja mokiniams apie save gyvai. Efektas didžiulis - kai koks nors toks vyrukas, atrodantis, lyg 35-40, pasisako esantis 20 metų amžiaus ir papasakoja šį bei tą apie tai, kaip pradėjo ir kaip paskui gyveno, tai tikrai noras kažką tokio bandyti atšoksta.

Tiesa, šitaip sugeba pasakoti tik vienas-kitas iš metusiųjų - dauguma, tegul ir pasakoja, bet nuolat svaigsta apie tai, kaip nori vėl, ir koks didelis kaifas, taigi, tokie renginiai leistini tik su prižiūrinčiais psichologais bei jų leidimu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 16, 23:57 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
gal ir teisybę sakai, nes aš tų prevencinių programų apskritai nematęs, bet šiaip visiškai nenoriu išbandyti to, galima linksmintis ir paprastai 8) dar nesu taip degradavęs, kad reiktų naudoti narkotikus norint atsipalaiduoti :)
bet jaučiuosi šiek tiek keistai pavadintas -- "geručiu", kuris ir nematęs to filmuko žinau, kad net nenoriu bandyti to, nes tikrai sugriaus mano gyvenimą ..
be to, manau, kad tokiems pašnekesiams su mokiniais nėra tiek lėšų, laiko, žmonių, kiek reikia tam įvykdyti, taigi daug paprasčiau yra visada taip masiškai pamokyt-- atbaidyt, negu kalbėtis ir galutinai užtvirtinti tokią nuomonę, kokią tu turi ;)

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 17, 00:14 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Tractor va toks būdas, žinoma priklusomai nuo to buvusio narkomano, gebėjimo bendrauti, manau, būtų daug efektyvesnis, nei šimtai šlykščių filmukų ar narkotikų nebandžiusių "edukatorių" moralus (atsiprašau vėl už svetimžodį, bet pavartojau jį norėdamas, tieisog labiau niekinamai pasakyti :) ) ir t.t. Tiesa net kokie tėvai, jaučiu mano priešingai, nes yra toks nusistatymas, jog narkomanas jau savaime blogis, kurio reikia apskritai vengt, o dar neduok, Dieve, leist jam kažką aiškinti ir mokyti.

fanai, pagal mane, tu akivaizdžiai esi "gerutis" ir aš toks esu ir dauguma čia esančių (net keli tie kurie bando "primest" blogiukus), svarbu nebūt kvailam ir nepasiduot tam steriotipui, kad reikia būt geriau blogam, nes taip kažkaip patraukliau :) , va tie "geručiai", kurie kompleksuoja būt savim, arba net stengias būt tokiais kokiais apskritai nėra vistiek atrodo kvailai, "dzeku" širdį neesant ir apsimetinėjant "blogiuku" tik kvailai atrodysi. Šeip esu tikras, kad visas mandrumas, kietumas ir apskritai patrauklumas slypi tieisog asmeniniam pasitikėjime :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 17, 00:18 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Tractor, ne, nėra visai palaidota..Ta programa, na, bent susitikimus niekas nedraudžia..Teko girdėt vieno susitikimo aptarinėjimą paauglių tarpe..Jų vertinimas toks- o jis juk GYVAS!..Vat taip- didelėj blogybėj visvien ieskoma gerųjų pusių..Gal į lavonines vest..nusismeigusių ant ant adatos ar perdozavusių pažiūrėt?..Mūsų vaikai nėra tokie jautrūs baisiems reginiams, jie užgrūdinti gatvių, siaubo filmų, muštynių, t.t.
Jaučiu, kad čia bus kaip ir su alkoholizmu- reikės šitą taurę išgert iki dugno..
Mokykloje diegiamos programos ir programinė medžiaga nėra veiksminga, tai faktas..Kitaip būtų kažkoks situacijos pagerėjimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 17, 00:20 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Žinoma, visada gyvenime yra toks nuostolis - nepadėsi tiem, kurie nenori padėti sau :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Liepa 17, 00:24 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 22, 19:51
Pranešimai: 1929
Drs rašė:
"edukatorių

dėstytuvų :lol:

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin