Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 18, 18:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Genialumas ir beprotybe
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 4, 16:06 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Poetas Raineris Marija Rilke jau po keliu seansu nutrauke psichoterapini gydyma,sakydamas:''Jei atsikratysiu savo demonu,mane paliks ir angelai.''

Mokslininkai teigia,kad kuryba kyla is demoniskosios zmogaus puses.Tiesa,ne visa.Bet geriausia.
Dar sako,kad nelaimingam zmogui yra du keliai:
1.Tapti nu(pra)sikalteliu;
2.Kurti.
Ir dar:
Jei zmogus,turintis polinki i psichikos liga(s) nera pakankamai kurybingas,jis taps visisku psichikos ligoniu.Jei pakankamai-jis gali tapti genijumi.

Krikscionybes poziuriu,kuryba-blogis.Nes ''kurejas yra dievas'',o religingam zmogui susidievinti negalima.

As pritariu,kad genijus skiriasi nuo ''tik kurybingu''zmoniu tuo,kad turi tam tikrus psichikos defektus.Butent nesaugumo jausmas ir Nerimas vercia kazkuo uzsiimti.Is to kyla tobulybes siekimas,darboholiskumas,kas genijui labai svarbu.
Nes patenkintam zmogui ir taip gerai,jam netruksta ''melynuju toliu''..

Tai kur ta riba tarp genialumo ir beprotybes?Ar ji egzistuoja?Ar sie zodziai sinonimai?Kaip manote,kuryba-dieviskas ar demoniskas procesas?..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 4, 16:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Rugpjūtis 12, 10:27
Pranešimai: 43
Kaip liaudyje yra priimta sakyti: visi genijai yra pripažystami tik po mirties.
Greičiausiai čia ta riba ir bus...
Kol jie gyvi, aplinkiniams atrodo tikrais bepročiais :(

O kūryba, neturėtų būti skirstoma i dieviškus arba demoniškus procesus, juk kūrė ne tik Dievas bet ir Velnias...

bet va, patį kūrinį jau galima priskirti arba dieviškajam arba demoniškajam pradui.

_________________
U See Things; And U Say, "Why?" But I Dream Things That Never Were; And Say, "Why Not?" ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 5, 12:34 
kadangi nėra žinoma,
kaip turi atrodyti "psichiškai sveikas"
šioje srityje begalė spekuliaciju, tiek politinių tiek religinių.

įvairūs rėžimai nepatogius oponentus
visada kaltino "psichine sveikata" ir pašalindavo.

(tas pats tinka ir nepatikimiems meno veikėjams)


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 6, 19:15 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
NUO GENIALUMO IKI BEPROTYBES TIK VIENAS ZINGSNIS...
Jei pasaulis pamate genijus Bethovena...Mocarta..Tolstoju.., ivairius isradejus, tai reiskia, kad genialumas toks yra.. Genialus: turintis didziausiu kurybiniu gabumu, labai talentingas; genijus: didziausiu sugebejimu, talento zmogus.
Kas tai beprotybe? Tai nebutinai ivairus psichikos ligoniai., nors kureju yra ir ju tarpe..Tarkim, sizofreniko...darbai..Kaip juos vertinti? Kaip juos gali vertinti sveikas zmogus? Turejom cia, forume, kazkada testa...,kaip atskirti tikro menininko ir psichikos ligonio dailes kurinius...Sunkiai ejosi...:) Tai ka dar galima pasakyti apie beproti?..Tik beprotis..pakilo i dangu metaliniais sparnais,tik beprotis sugalvojo povandenini laiva,..ir.t.t Kiekvienas..savo laikmetyje...beprotis...savo aplinkoje. Juk ir nobelio premijas gavo...uz..ivairius isradimus....genijai ar beprociai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 6, 20:05 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Mes daiktus matome tokius,kokiais esame patys..Kurybai paskatu gali buti bet kokiu,net jei kuriama is uzsispyrimo,metodiskai,net nesant ikvepimo galima padaryti neitiketinu dalyku,bet..tai ir liks tiktai kuribingo zmogaus produktas.Genialumas,tai tam tikras variklis,kuris pagamina tobula produkta,kuriam kuribingo zmogaus kurinys neprilygs..
Va cia ir problema,kaip minejo asha,ar tarkime sizofreniko sedevra sugebes suvokti oficialiai sveiku laikomas zmogus?
Greiciausiai,kad ne,bet galbut ivertins...
Kitu atveju kuryba gali tapti obsesija,o tada evoliucionuoti iki kokios nors psichines ligos..

Per amzius zmonijos progreso variklis buvo karo technologiju vystymas.Sioje ,labiausiai kultivuojamoje sferoje padaryta dizdzioji dalis isradimu.Kazkas buvo apdovanotas uz giljotina,kazkas uz a-bomb...Ar tokius dalykus darytu sveikas zmogus?..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Rugsėjis 6, 20:52 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Ateina genijai..ir vel isnyksta...Taciau ju darbai lieka. Geri ar blogi.

Apie pati Nobeli, jo isradimus ir kaip gime jo premija.

Vaikystės ir studijų metai
Alfredas Nobelis buvo trečiasis vaikas inžinieriaus ir išradėjo Imanuelio Nobelio (1801-1872) ir Andrieta Ahlsel šeimoje. Šeimoje jau buvo du vyresni broliai.

Ankstyvoje vaikystėje, 1837 m., su tėvu persikraustė į Sankt Peterburgą, kur Imanuelis Nobelis užsiėmė jūrinių torpedų projektavimu ir gamyba. Tai jam gerai sekėsi, ir 1842 m. Imanuelis jau turėjo pakankamai pinigų savo šeimai apgyvendinti Sankt Peterburge. Čia jo sūnūs mokėsi pas geriausius mokytojus ir gavo geriausią išsimokslinimą. Būdamas 17 metų Alfredas Nobelis gerai kalbėjo rusų, švedų, prancūzų, anglų ir vokiečių kalbomis, labai domėjosi anglų literatūra ir poezija. Alfredo tėvui nepatiko toks jo susidomėjimas literatūra, nes jis norėjo, kad Alfredas dirbtų pas jį įmonėje inžinieriumi. Tam, kad Alfredas praplėstų savo žinias chemijos srityje, tėvas jį išsiuntė mokytis į užsienį. Per dvejus metus jis aplankė Švediją, Vokietiją, Prancūziją ir JAV.


Dinamitas
Paryžiuje, dirbamas privačioje laboratorijoje pas žymų profesorių T.J. Peluzą (Théophile-Jules Pelouze), Alfredas sutiko jauną italų chemiką Askaniją Sobrerą (Ascanio Sobrero), kuris prieš trejus metus išrado nitrogliceriną. Nitroglicerinas buvo gaminamas sumaišius gliceriną su sieros ir azoto rūgštimi. Bet jis buvo per pavojingas naudoti praktikoje (lengvai detonavo). Alfredas ėmė eksperimentuoti su nitroglicerinu. Nobelių šeimai priklausančioje gamykloje įvyko keli sprogimai, vieno iš jų metu, 1864 m., žuvo jaunesnysis Alfredo brolis Emilis ir keletas darbininkų. Eksperimentai su nitroglicerinu Stokholmo mieste buvo uždrausti, todėl A. Nobelis perkėlė eksperimentus į laivą Mėlareno ežere. Norėdamas užtikrinti nitroglicerino naudojimo saugumą, Alfredas maišė nitrogliceriną su su įvairiomis inertinėmis medžiagomis, tarp jų ir diatomitu (titnagžemiu). Naujojo mišinio patentinę paraišką jis pateikė 1867 m. dinamito pavadinimu (patentas išduotas 1868 m.).


Kiti išradimai
Vėlesnių eksperimentų metu Nobelis maišė nitrogliceriną su kita labai sprogia medžiaga, nitroceliulioze, ir gavo skaidrią želės konsistencijos medžiagą, kurios sprogumas buvo didesnis už dinamito. Ši naujoji medžiaga buvo užpatentuota 1875 m. gelignito vardu. Ji pasižymi dideliu stabilumu, visiškai nesprogsta be detonacijos ir "neprakaituoja" kaip dinamitas. Vėliau Nobelis sukūrė ir užpatentavo mišiniu su kalio nitratu, medienos mase ir kt., tarp jų ir balistitą - bedūmį paraką, susidedantį iš nitroglicerino ir parako.

Kai Alfredas Nobelis nekeliaudavo verslo reikalais, jis intensyviai dirbdavo savo laboratorijose, pradžioje Stokholme (Švedija), vėliau Hamburge (Vokietija), Arderyje (Škotija), Paryžiuje ir Sevre (Prancūzija), taip pat Karlskoge (Švedija) ir San Reme (Italija). Per visą gyvenimą jis užpatentavo 355 išradimus, be viso kito, sintetinio kaučiuko, dirbtinės odos, sintetinio šilko gamybos srityje.

Dinamito ir kitų sprogmenų gamyba sykiu su didelėmis pajamomis iš Baku naftos telkinių A. Nobeliui ir jo broliams Liudvigui ir Robertui (1829-1896) atnešė milžiniškus turtus. Iš viso Alfredas Nobelis įsteigė apie 90 gamyklų ir laboratorijų daugiau kaip dvidešimtyje pasaulio šalių.

Asmeninis gyvenimas
Intensyviai dirbdamas ir keliaudamas, A.Nobelis beveik visai neturėjo laiko asmeniniam gyvenimui. Būdamas 43 metų, jis padavė skelbimą į laikraštį: „Turtingas, turintis aukštąjį išsilavinimą pagyvenęs vyras ieško vidutinio amžiaus moters, kuri moka kelias užsienio kalbas ir gali dirbti sekretore bei namų prižiūrėtoja“. Daugybę kvalifikuotų pretendenčių pranoko moteris iš Austrijos Berta Kinsky (Bertha Kinsky). Trumpai padirbėjusi pas A.Nobelį, ji nutarė grįžti į Austriją ir ištekėti už grafo Artūro fon Sutnerio (Arthur von Suttner). Nobelis ir Berta fon Sutner tapo gerai draugai ir daugelį metų susirašinėjo.

Berta fon Sutner (1843 m. birželio 9 Prahoje - 1914 m. birželio 21 Vienoje) buvo radikali pacifistė, kritikavo ginklavimosi varžybas; ją išgarsino knyga Šalin ginklus ("Die Waffen nieder!", 1889). Manoma, kad tai turėjo įtakos A. Nobelio testamentui, kuriame buvo paminėtas ir prizas asmenims ar organizacijoms, kovojančioms už taiką. Praėjus keletui metų po A. Nobelio mirties, Norvegijos parlamentas 1905 m. nusprendė Nobelio taikos premiją paskirti Bertai fon Sutner.


Nobelio premija
Manoma, kad įsteigti garsiąją premiją A.Nobelį paskatino per apsirikimą prancūzų spaudoje paskelbtas jo nekrologas Le marchand de la mort est mort ("Mirė mirties komersantas"), kuriame buvo rašoma, kad "vakar mirė daktaras Alfredas Nobelis, kurį praturtino išradimas žudyti žmones greičiau, negu tai buvo daroma iki šiol".

1895 m. lapkričio 27 Nobelis Švedų ir norvegų klube Paryžiuje pasirašė testamentą, kuriuo didžiąją turto dalį paskyrė Nobelio premijos įsteigimui. Premija turi būti išmokėta garsiems mokslininkams ir kūrėjams chemijos, fizikos, medicinos ir fiziologijos bei literatūros srityse. Savo testamento vykdytojais jis pasirinko du jaunus inžinierius, Ragnar Sohlman ir Rudolf Lilljequist. Nobelio premijos fondas tuo metu sudarė 31 mln kronų.


Literatūrinė veikla
Vienintelė A.Nobelio pjesė - keturių veiksmų tragedija Nemezidė, publikuota prieš pat jo mirtį. Visas leidinio tiražas, išskyrus tris egzempliorius, buvo sunaikintas, nes pjesė, esą, buvusi skandalinga ir šventvagiška. Pirmas išlikęs leidimas švedų ir esperanto kalba išleistas Švedijoje 2003 m.

Alfredas Nobelis mirė nuo širdies smūgio San Reme, Italijoje, palaidotas Stokholme


Prikabinti failai:
A.Nobelis.jpg
A.Nobelis.jpg [ 3.97 KB | Peržiūrėta 3839 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin