Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 24, 22:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 162 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Kas yra tiesa?!..
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 10, 13:55 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Protaukime kiek tik norime,taciau..ar is tikruju galime buti del ko nors tikri?Ar galime buti tikri del savo ziniu?Is kur kile tai,ka mes tariames zina?Kas yra protas?Koks rysys tarp proto ir tiesos?Kiek protas turi objektyvumo ir kiek subjektyvumo?Ar galime pasiekti tiesa ne protu,o tikejimu ir intuicija,o gal vien tik sirdies nuojauta?...........................


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 10, 17:26 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 8, 11:43
Pranešimai: 676
Miestas: Vilnius
Manau, kad tiesai pasiekti reikalingas ir protas, ir nuojauta. Nors siaip jau i daug dalyku stengiuosi nebesigilinti, "ar tai tikrai tiesa". nes dazniausiai pajuntu visiska sutrikima - pradedu abejoti, tiek savo, tiek kitu proto galimybemis :) zinoma, negerai, kai pradedama nebesigilinti i nieka, taciau gilintis i absoliuciai viska irgi negerai - galima tiesiog "nusokt nuo proto"... O siaip manau zmogui pasiekti absoliutu objektyvuma yra neimanoma del kiekvieno zmogaus savotisko suvokimo issivystymo ar pakrypimo. O ar yra kazkas (turiu galvoj be zmoniu), kas gali pasiekti visiska objektyvuma, nezinau :) Gal ir yra, bet siuo metu man tai neaktualu :)

_________________
Viskas priklauso nuo noro, ryzto ir atkaklumo


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 10, 21:08 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Oi, mergaitės, kokią temą užkabinot :-)

Šiaip, jei jau žiūrėsime rimtai, galime tarti, kad mūsų suprantama tiesos sąvoka gali būti apibrėžta, kaip mūsų naudojamos ženklų sistemos atitikimas objektyviajam (nesvarbu, ar įsivaizduojamam, ar "realiam", bet išoriniam duotajai ženklų sistemai) pasauliui.

Atitinkamai, galima tarti, kad tiesa - tai ženklas, sema, ar semema, viena vertus, nesukurianti prieštaravimo ar gramatinės klaidos mūsų naudojamoje ženklų sistemoje, kita vertus - atitinkanti objektyvųjį pasaulį.

Klausimas dėl pasaulio objektyvaus realumo gali būti atmestinas, remiantis aibės pilnumo reikalavimu: kadangi į realaus pasaulio sąvoką įeina ir mūsų pačių bei mūsų naudojamos ženklų sistemos sąvokos, sistema, sudaryta iš ženklų sistemos ir jos aprašomo pasaulio yra a priori nepilna, atitinkamai, jos rėmuose realumo klausimas negali būti keliamas.

Taigi, tenka daryti gan akivaizdžią išvadą, kad tipiniais atvejais tiesos ieškojimas iš ties reiškia vieną iš dviejų konfliktų: vienu atveju - atitikimo tarp ženklų sistemos ir pasaulio nustatymą, kitu atveju - dviejų komunikuojančių asmenų naudojamų ženklų sistemų sutapatinimo problemą.

Tuo tarpu "tikroji tiesa" - tai tik įsivaizduojamas idealas, kurio norisi siekti, bet kuris gali būti nagrinėjamas tik kaip išvestinė funkcija, tarp kitko, turinti kraštutinai didelę galią, iš serijos I(n)=func(n^func(n-1))

Tai tiek :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 11, 05:52 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Na...sirdies balsu..ar nuojauta..pasitikiu....tik krastuttiniais atvejais...Gali apgauti...Pasakau...Tylet!...- ir kapstausi..po zinias..., kurios jau patikrintos....Na...bet tiesa nelygu..tiesai....Stai pasnekovo..mintys...tiesa..ar ne?...
O kam tada melo detektorius?:))))

Siaip, jei...rimtai,.. tai kiekvienas asmuo turi savo tiesa...ir tik diskusija...gali isryskinti...viena nuomone...kaip tractor..sake...-.kol musu komunikavimo zenklai....sutaps...

Nu bet mandriai parase tractor...sutikit...Apie ka ir bekalbesim...viska jau pasake... :lol: Ir is kur tu viska zinai???????


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 11, 07:30 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 30, 22:20
Pranešimai: 9200
Miestas: Is suvalkijos lygumu
asha> daug žinosi ...pasensi be laiko :P
Veikiau pažindami tiesą, mes ją kartu uždengiame ir užmirštame; maža to, ieškodami tiesos, neišvengiamai esame apriboti savo situacijos. Besistengdami pasiekti tiesą, kaskart su nuostaba pastebime, kad negalime pasakyti tiesos nesikreipdami į ką nors ir kam nors neatsakydami, taigi nesant susitarimo bendrybės.Tačiau labiausiai kalba ir pokalbis stebina tuo, kad aš pati nesu susaistyta to, ką manau, kalbėdama apie ką nors su kitais, kad nė vienas iš mūsų savo nuomone neaprėpia visos tiesos, bet kad visa tiesa vis dėlto gali aprėpti mus su mūsų paskiromis nuomonėmis.

_________________
Si vis amari, ama (Seneca) – Jei nori, kad tave mylėtų.......pats mylėk


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 11, 12:35 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Birželis 30, 09:56
Pranešimai: 849
Miestas: Kaunas
Padukele rašė:
asha> daug žinosi ...pasensi be laiko :P
Besistengdami pasiekti tiesą, kaskart su nuostaba pastebime, kad negalime pasakyti tiesos nesikreipdami į ką nors..


"tractor" - apie tiesą kalba matematine-filosofine prasme,
tačiau mergaitės lietė tikriausiai gyvenimiškąją tiesą,
kuomet vaikinas ilgai apgaudinėja merginą,
kad tik gautų malonumą -
ir palieka...

p.s.
deja, visoje žiniasklaidoje dominuoja apgaulės ideologija
:difus_search

_________________
---
(C)Herkus Mantas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 11, 15:36 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Daugeli dalyku zinau is asmenines patirties.Zinau,kas yra saltis,karstis,alkis,troskulys ir daugybe emociju,kuriu kartais net nezinau kaip ivardyti.Taip pat zinau,kas yra permainos,kurias patyriau pereidama is vaikystes i suaugusiuju amziu,ir tos kitos,neramesnes permainos,kurias patiriu su branda.Is patirties zinau,kad miegodama regiu sapnus,panasius i vizijas,ir patiriu jausmus,uzplustancius kasdien,kai budrauju...Bet kiek as galiu pasitiketi dalykais,kuriuos zinau?Is tiesu nesu tikra del beveik visko ir ne visos mano zinios man atrodo vienodai patikimos.Gerai pamascius..kiekviena is tu ziniu man gali sukelti abejoniu.Tiketi tuo,ka man pasake kiti,nelabai atsargu.Jie patys galejo suklysti arba norejo mane suklaidinti.O ka pasakyti apie naujienas,kurias skaitau spaudoje?Tereikia palyginti,ka raso vienas laikrastis,o ka kiti,kad butu galima beveik viskuo suabejoti...Daugelis dalyku,kuriu buvau mokama mokykloje,siandien aiskinami kitaip;o siuolaikiniai mokslai atsisako praejusiu laiku teoriju..Kas gali uztikrinti,jog tai ka siandien laikau tikra,rytoj nebus atmesta?..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006 Liepa 11, 16:16 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Ar visa tai reiskia,kad negaliu niekada pasitiketi tuo,kas man sakoma,tuo,ka esu ismokus ar patyrus?Vis tik manau,kad ne :) Kartais butina perziureti kai kuriuos dalykus,kuriuos manau zinanti,palyginti juos su kitomis mano ziniomis,kritiskai jas patyrineti,aptarti jas su kitais zmonemis,galinciais man padeti geriau viska susivokti.Zodziu,ieskoti argumentu,kad jas galeciau issaugoti ar atmesti.Tai,mano nuomone,yra gebejimas naudotis protu.Zinoma,protas nera paprastas dalykas,jis nepanasus i musu viduje esanti svyturi,kurio sviesa turetu mums padeti isryskinti tikrove.Jis veikiau panasus i dedukciniu iprociu visuma,i ejima apciuopom ir atsarguma,is dalies padiktuota patyrimo,is dalies besiremianti logikos desniais.Protas pirmiausia stengiasi suderinti mano grynai asmenini,arba subjektyvuji poziuri su obektyviu,poziuriu,kuriuo remdamasi bet kuri protinga butybe gali vertinti realybe.Budingas proto bruozas tas,kad jis niekada negali buti grynai tik mano protas.Is cia kyla esminis proto universalumas,kuri pabrezdavo ivairus filosofai..Nustatyti tiesa,tai rasti kuo didziausia derme tarp to,kuo tikime,ir to,ka is tikruju duoda tikrove,kurios dalimi esame."Tiesa" ir "protas" dalijasi tuo paciu universaliu pasaukimu,tuo paciu tikslu:jie stengiasi nustatyti tai,kas yra vertinga mums visiems.
Mes ieskome tiesos racionaliai tikrindami savo zinias ir labiau priartedami prie tikroves:buti racionaliai tikriems turetu reiksti ta pati,ka ir buti kuo imanoma didesniais realistais..


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 162 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin