Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 23:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 241 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 27, 01:58 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis

Užsiregistravo: 2009 Birželis 14, 14:05
Pranešimai: 224
Drs rašė:
Tikiuos nebus iš serijos nepatvirtinta top secret, bet "faktas" :D ? Asha, kai pažiūrėsi papasakosi, jei bus ką :) . Kol kas nemačiau ir negirdėjau nieko kas paneigtų, kad ta tiesa egzistuoja tik tam tikram kontekte, už to konteksto ribų ji virsta kažkuo jau labiau panašiau į melą, akių dūmimą, iliuziją, sapną, beprotystę, fantaziją, naivumą, saviapgaulę... Ne būtinai visais atvejais tik neigiama prasme, bet vistiek...


As manu, kad bet koks melas gali iskreipti tiesa, nes mele visada yra dalis tiesos, tik ji tarnauja tam tikriems interesams ginti. Kitaip tariant, tiesa tampa subjektyvia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 28, 13:42 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
oberon:"As manu, kad bet koks melas gali iskreipti tiesa, nes mele visada yra dalis tiesos, tik ji tarnauja tam tikriems interesams ginti. Kitaip tariant, tiesa tampa subjektyvia."

A.Vasermano požiūris į istorinę tiesą.
Žinot,turbūt, kad netaip seniai buvo bandoma pervertinti Stalino veiklą.
Keletas žurnalisto, politinio apžvalgininko , kompiuterių programuotojo nuomonių ta tema.
Specialiai sudėjau kelias nuorodas- ne visos gali veikti- norintiems su autoriumi padiskutuoti- puslapis veikiantis
Anatolijus Vasermanas ginčijasi su V.Šekspyru ir Solženycinu, teigdamas, jog istorines asmenybes reikia vertinti rimtais tyrinėjimais ir dokumentika, o ne vadovautis gatavais vertinimais literatūros kūriniuose.
Įdomios kitos mintys, išvados.
Specialiai įdedu nuorodas, nes norinčių padiskutuoti su šiuo žmogumi , manau, atsiras, kai kurios mintys šiai dienai mums, lietuviams, pakankamai kontraversiškos.(mano past.)
Paimta iš:
http://www.computerra.ru/blogs/wasserman/491702/

Filmukas čia:
http://www.computerra.ru/upload/video/v ... MOV0B3.swf
(.swf čia neįsideda)

Jūsų mintys apie istorines tiesas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 28, 14:50 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Trukt uz vadziu,vel is pradziu.. :) Jau lyg ir aptareme,tiksliau pasidalinome poziuriais i istorines tiesas,bet ka gi,vel bandome is naujo;).
Istorines tiesos,asha,kinta priklausomai nuo laikmecio,nuo jas kurianciu ir jas priimanciu zmoniu.Tai,kas buvo teisinga vakar,nebutinai tinka siandienai ir tai,mano nuomone,normalu.Kiekvienas zmogus iesko tiesos ir suvokia ja pagal ''tiesos lauka'',kuriame siuo(ar anuo metu) yra(buvo).Ant kiek realus musu zmonijos istorijos fiksavimas sudetinga pasakyti,taciau visada galima bandyti aiskintis.Ir nors egzistuoja daug ka pasakantis posakis,jog istorija raso nugaletojai,kas reikstu,jog tikraja objektyviaja tiesa tokiu atveju issiaiskinti sunku,o gal ir neimanoma,vis tik manau,jog bandymas ieskoti ta pirmutini saltini yra be galo svarbus.Pavyks ji rasti ar ne,procesas parodys.
Man kazkodel kilo noras ipaisyti sioje temoje zmogiskaji prota ir jojo galia.Nes protui nereikia nei tikejimo,nei dvasinio pasirengimo,jam tereikia,kad juo butu naudojamasi.Jei zmogus sugebes naudotis savo protu,tuomet gal ir pasieks kazkokia tai tiesa ar bent jau nebus mulkinamas ''tiesa'' fiksuojanciu istoriku,o gal tiksliau butu sakyti ''tiesa'' kontroliuojanciu instituciju.Proto zavumas slypi tame,jog jis yra pas visus zmones.Naudotis juo gali kiekvienas.

P.S.Vasermano asmenybe man asmeniskai jau pazistama.Nepasakyciau,jog kontraveriskai,greiciau idomiai mastantis zmogus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 28, 15:53 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 24, 23:07
Pranešimai: 295
Miestas: no clan, no hall :D
laukine, aha, as jau net neberasiau - atrodo, kad neskaityta, kas anksciau parasyta:). O kaip tu apibreztum "proto", "dvasios" ir "dvasinio pasirengimo" savokas? :)

_________________
Do what you fear and the death of your fears is sertain;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 28, 16:54 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Nežinau kaip dėl proto, bet dvasios stiprybės pasaulis semiasi iš krikščionybės :) Liūdnas faktas, bet krikščionių dauguma :roll:
Beja, paskutiniame filmuke, yra istorikų neiškraipytas faktas į kurį jie kolkas nesikėsina, o bando praignoruoti :wink:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 28, 17:10 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Laukine rašė:
Trukt uz vadziu,vel is pradziu.. :) Jau lyg ir aptareme,tiksliau pasidalinome poziuriais i istorines tiesas,bet ka gi,vel bandome is naujo;)..

Puiku. Tiesa tokia ir yra- tampoma kaip adijalas, kuris per mažas.Plikos arba kojos, arba kaklas. Tad man visai nebaugu trūkčioti ir nauja pažinti. :)

Laukine rašė:
Kiekvienas zmogus iesko tiesos ir suvokia ja pagal ''tiesos lauka'',kuriame siuo(ar anuo metu) yra(buvo).Ant kiek realus musu zmonijos istorijos fiksavimas sudetinga pasakyti,taciau visada galima bandyti aiskintis.Ir nors egzistuoja daug ka pasakantis posakis,jog istorija raso nugaletojai,kas reikstu,jog tikraja objektyviaja tiesa tokiu atveju issiaiskinti sunku,o gal ir neimanoma,vis tik manau,jog bandymas ieskoti ta pirmutini saltini yra be galo svarbus.Pavyks ji rasti ar ne,procesas parodys.

Būtent, temos pradžioje ir kalbėjome apie pirminį tiesos pažinimą ir paieškas toliau(kapstymąsi). Šie įvykiai pakankamai šviežūs, tad nemanau, kad temai pakenkė dar nematytas filmukas, tuo labiau, kad apie stalininį režimą iki šiolei turėjome vieną nuomonę.
Beje, atrodo, kad šis procesas baigia su niekuo - trūksta pirminių dokumentų, kiek buvo skelbta.
Laukine rašė:
Man kazkodel kilo noras ipaisyti sioje temoje zmogiskaji prota ir jojo galia.Nes protui nereikia nei tikejimo,nei dvasinio pasirengimo,jam tereikia,kad juo butu naudojamasi.Jei zmogus sugebes naudotis savo protu,tuomet gal ir pasieks kazkokia tai tiesa ar bent jau nebus mulkinamas ''tiesa'' fiksuojanciu istoriku,o gal tiksliau butu sakyti ''tiesa'' kontroliuojanciu instituciju.Proto zavumas slypi tame,jog jis yra pas visus zmones.Naudotis juo gali kiekvienas.

Jei manai, kad protas turi būti lankstus, tada- taip.

Laukine rašė:
P.S.Vasermano asmenybe man asmeniskai jau pazistama.Nepasakyciau,jog kontraveriskai,greiciau idomiai mastantis zmogus.

Taip, jis turi ir daugiau įdomios medžiagos. Turbūt reikėtų patikslinti, kad ne kontraversiškas žmogus, apie tai ir nerašiau, jokiu būdu , bet informacija, ypač 2-je filmuko dalyje, iš dalies kontraversiška tam, apie ką kalbėta anksčiau forume kitose temose.
Manau, kad atsakiau ir gerbiamam Torinui- forumo , absoliučiai viso, visa medžiaga man kuo puikiausiai žinoma.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 26, 01:19 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Neblogas straipsniukas :roll: gan naujas, be įpatingų išvedžiojimų, gan logiškas ir įdomus http://2012god.ru/proekt-nibiru-ili-zemlya-2/

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ar įmanoma iškreipti tiesą?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 26, 11:56 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 24, 23:07
Pranešimai: 295
Miestas: no clan, no hall :D
stebetojas rašė:
Nežinau kaip dėl proto, bet dvasios stiprybės pasaulis semiasi iš krikščionybės :) Liūdnas faktas, bet krikščionių dauguma :roll:
Beja, paskutiniame filmuke, yra istorikų neiškraipytas faktas į kurį jie kolkas nesikėsina, o bando praignoruoti :wink:



Stebetojau, kuria prasme krikscioniu pasauly dauguma?

_________________
Do what you fear and the death of your fears is sertain;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 241 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin