Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 22:02

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Diskusijos apie lyčių niveliaciją [mintys,kas daroma,..]
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 17, 15:16 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Tema atskelta nuo temos "Tėtis, mama,.." iš forumo "Pasaulio įvykiai", išsivysčius diskusijai apie lyčių skirtumus.
Nesubėkim gal su tyrimų rezultatų pateikimu- čia ilgalaikiai tyrimai ir neduokdie netinkamai užkabinti etiketę žmogui .Jei kas ir daro tokius, tai apibendrinimai bus dar negreitai.Yra žmogaus fiziologija, psichika, teorijos , bandymai ir laikas tam patikrinti ir įsitikinti..Ir dar aptarinėjimai, nuomonės "už". "prieš", žmonių ir mokslininkų persidalijimai.
Vienas bandymas yra padarytas - tai didelio akmens metimas į mišraus mokymo sistemą.vat kuo teko man domėtis.
Neišeis čia trumpai, na, bent įdomumo dėlei, paskaitymui., parašysiu .. :)
Bandymu, kaip tyrimu galima pavadinti ir eksperimentą, kuris buvo įvestas ano amžiaus antroje pusėje- mokyti berniukus ir mergaites kartu. O iki tol šimtmečius jie buvo mokomi atskirai. kokios daromos išvados, kas turi įtakos tolimesniame vystymesi?
1. Skirtingos lyties vaikai informaciją priima skirtingai[berniukai ieško prasmės ir pasirengę veikti tuoj pat, mergaitės-geriau jaučia, sunkiau suvokia prasmę, zubrilos daugiau mergaitės].
2.Belytis auklėjimas labiausiai smukdo berniukus- jie , globojami moterų pedagogių, būdami apsupty mergaičių, perima moteriškąjį elgesio tipą [neretai vėliau ir šeimoje neturi vyriškumo bruožo ].
3.Mergaitės vystosi sparčiau nei berniukai- tai jos neretai iki mokyklos pabaigos " kala" berniukus [jos, kaip asmenybės, subręsta anksčiau], dominuoja feminizmas.
4. Berniukų psichika o ir situacija taip sutvarkyta, kad į stipriausių tarpą jiems patenka mergaitės ir moterys- pradedant šeima, tęsiant mokykloje[senelės, mamos, mokytojos, mergaitės- reikalaujantys besąlygiško kapituliavimo ar paklusnumo].taip ir atsiranda "mamų sūneliai", žaidžiantys su lelemis, ir kaip teigia mokslininkai, iš "baltų ir pūkuotų" atsiranda nemaža dalis "žydrų", alimentininkų, bėgančių nuo atsakomybės ir alimentų, šiaip visokių niekšelių.
4..Del blogėjančios demografinės padėties taip pat kaltinamas mišrus[belytis] mokymas ir auklėjimas.
Štai Anglijoje privačiose mokyklose , o ir Australijoje , stebimi pokyčiai , mokant atskirai berniukus ir mergaites, jie jau sako, kad skirtumas yra, tokios metodikos ėmėsi Maskvos, Sankt- Peterburgo mokyklos. Pasirodo, ne viskas, kas sena, yra nereikalinga.Gal ir pas mus kada taip bus- mergaičių ir berniukų gimnazijos?
Kyla klausimų ir iš čia man, ne su viskuo norisi sutikti, bet kas yra šiandien , tai ..yra kaip yra.Matome.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 17, 18:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008 Birželis 17, 18:42
Pranešimai: 2
Asha, prašau dar ką nors šia tema, labai įdomu.
Dabartiniam debiliškam politkorektiškumo amžiuje, kai norima visus suniveliuoti į belyčius padarus , tokia info yra tikras lobis, juolab ,kad net niekas negalvoja ,kad gali būti ir kitaip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 17, 21:42 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
neramus rašė:
... kai norima visus suniveliuoti į belyčius padarus , <..> kad gali būti ir kitaip.

Na, išeis baisus offtopikas..Bet trumpai..irgi paskaitymui.. :wink:
Pas mus panaši praktika tik buvusi, dabar tai skamba kaip iš istorijos pasaulio..Ir domėjausi užsienio mokyklomis, nes pas mus to nėra, net palyginti kaip neįmanoma.
Galbūt reikėtų pasakyti, kad šalia valstybinių programų yra stiprus dorovinis/dvasinis lavinimas, pagrįstas Vedų kultūra. tokie dalykai, kaip etiketas, tarpusavio santykių psichologija, priežastingumo- pasekmingumo taisykles, konfliktologija. Mergaitėms įvedamas toks dalykas- Ideali šeimininkė, motina, žmona. Berniukams- Ideali šeimos galva, tėvas, vyras. Netgi vaiko priežiūros dalykas numatomas.
Pasisakoma,o ir taip daroma, kad berniukus moko mokytojai vyrai, mergaites- moterys[sumanymas aiškus?].
Pedagogikos mokslų profesorius Vadim Bazarnyj teigia, kad esant skirtingoms lytims ir skirtingam vystymuisi, ir mokymas turi būti skirtingas.
Amerikoje tokių mokyklų išaugo daugiau kaip 50 kartų, tai būtų nuo 4 iki 200 su viršum ugdymo įstaigų. O štai Australijoje buvo stebima 270 tūkst. moksleivių, kurie mokėsi atskirai- 15-22% aukštesni rezultatai.
Pagrindinis tokios mokyklos tikslas ir yra, kaip tu sakai, neramus, ugdyti ne mokinius, o berniukus ir mergaites.
Suniveliavimas atmetamas.
Tik va, tokia mokykla , aprašyta Vastu šastra traktatuose, iš saugių ir švarių ekologinių medžiagų kainuoja 12 berniukų klasių ir 12 mergaičių klasių po 10 mokinių plius priešmokyklinukų klasė- apie 5-7 mln USA dolerių.
Kodėl susidomėta tokia mokykla, kuri moko berniukus ir mergaites atskirai? Truputį buvau užsiminusi, bet dar tuo pačiu atsižvelgta į žmonijos sveikatingumo, dvasingumo, vertybių sampratos ...kitas patologijas ir socialines problemas. Tokios mokyklos prašo patys tėvai, nes šiandien turi didelių problemų su vaikais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 18, 07:39 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Spalis 8, 21:30
Pranešimai: 5333
manau dar tokios mokyklos gerai tuo kad berniukai ir mergaites energija skiria mokslui ar bent jau kokiam futbolui o ne prieshingos lyties viliojimui ar kazhkokiam maivymuisi kas krutesnis :)

_________________
NO MAAM national organization of men against amazonian masterhood :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 18, 12:44 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Deja,tokios mokyklos net Anglijoje-isskirtinai turtinguju privilegija,nes valstybe ju nefinansuoja.

P.S.tema idomi,vertetu ja atskirti ir panagrineti issamiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 18, 14:39 
Tai vat kad įdomu, reikalas tame, kad aš net neįsivaizdavau, kad gali būti ir kitiap įdomu kiek mano psichikai įtakos padarė mišrus mokymasis, dabar jau ,matyt, niekada nesužinosiu :)


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Re: Nuo šiol "mama, tėtė ir aš" jau nebebus šeima
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 18, 18:42 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Svečias rašė:
Tai vat kad įdomu, reikalas tame, kad aš net neįsivaizdavau, kad gali būti ir kitiap įdomu kiek mano psichikai įtakos padarė mišrus mokymasis, dabar jau ,matyt, niekada nesužinosiu :)

Psichikai? Reiktų pasimokint ir toj ir toj mokykloj.. O jei rimtai? Prisiminkim dvarų kultūrą Lietuvoje.
Pamąstykim[o juk žmonės, kuriuos paminėsiu, galėjo taip ir likti debilais] , - fizikas Kiuri, mokykloje laikomas siaurapročiu, iki 14 metų mokėsi namuose, nes negalėjo atlikti mokyklinių užduočių, o Einšteinas irgi buvo laikomas bukagalviu..Tai jie tikrai atsilikę? Paieškojus rastume ir daugiau žmonių protingiausių, bet blogai mokytų. Ne visiems tinka standartinė o ir mišri sistema. :wink: Na ir atsiranda va tokios mokyklos, ieškoma būdų .
Ar teko pačiam mokykloje pastebėti, kaip mergaitės [iki 10 m]greičiau skaičiuoja už berniukus?Pabandykim pamąstyti, kodėl? :wink: Iš atsakymo gali susidaryti temos tęsinys:)

Laukine, taip, Anglijoje valstybinės mokyklos yra mišrios, atskirosios- privačios. Ir Rusijoje atliekami eksperimentai,veikia kelios mokyklos, valdžia pasisako galvosianti, bet ateitis parodys, tuo seka Ukraina, kitos valstybės, ne tik posovietinės, irgi. Amerikoje ypač išsiplėtė tokių mokyklų tinklas per 8 metus[ko gero irgi privačių, nežinau] .Irmos klausim:)
Įdomu ir tai, kad už tokias mokyklas daugiausiai pasisako vyrai, ypač kariškiai. :wink:


p.s. bandysiu atskirinėti vakare temą, gal pavyks..[iki šiol nesigavo]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Diskusijos apie lyčių niveliaciją [mintys,kas daroma,..]
StandartinėParašytas: 2008 Birželis 19, 00:33 
Mes gyvename post sovietineje erdveje, kur daugelis dalyku gal ir is pirmo zvilgsnio teisingi, taciau igyvendinti pakankamai kreivai...
Kaip pavyzdys - vienodos teises. As pilnai sutinku, kad reikia lavinti ir berniukus, ir mergaites. Taciau lavinti juos kartu - kvailyste. Pradziai turi susiformuoti asmenybe, tik tada ji gali duoti ir imti (jokiu budu ne atviksciai).Atvirkstiniu atveju - pas berniukus isnyksta butinas priezasties/pasekmes sarysis, pas mergaites mazeja jautrumas nuokrypiams. Berniuku ir mergaiciu, lygiai kaip ir vyru bei moteru logika (abi lytys ja turi, tik skirtinga) veikia skirtingais principais.Vyriska logika numato kas bus jei pakeisim ta ir ana, moteriska - kokios bus pakeitimo pasekmes.Grubiai tai matematine ir jausmine logikos. Butent grubiai, nes moterys geriau/tikslaiau apdoroja ribota informacijos kieki, vyrai geriau sprendzia uzdavinius kur dali reiksmiu tenka elementariai speti. Viskas (situacijos) stipriai persipyne, plius dar siuolaikinio mokslo niveliavimas ir gaunam... abra kadabra


Į viršų
  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin