Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 18, 19:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 118 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:01 
Sreke rašė:
Drs rašė:
Įsivaizduojamas draugas :) . Kitu atveju arba angelas sargas arba labai jau keistai visada vietoje ir laiku atsiduriantis tas draugas, gal koks persekiotojas maniakas :) . Apkarpius viską Okamo skustuvu lieka du variantai - įsivaizduojamas draugas arba maniakas, problemos ir vienu ir kitu atveju :)


O kas yra Okamo skustuvas?:)

P. S. Va, koks dabar esi kietas katinas, net su kepure:))


Čia toks principas, kuriuo "nukarpomi" daug prielaidų ir išvedžiojimų reikalaujantys variantai, aiškinantys kokį nors neįprastą ar gerai nežinomą reiškinį. Pavyzdžiui nukarpomi angamtiški variantai :wink: . Jei kam kils klausimas ar yra Dievas, Okomo skustuvu lengvai atsakysime į klausimą - nėra, nes variantas, kad nėra reikalauja mažiau prielaidų ir išvedžiojimų :D . Kitavertus pats Okamo skustuvo autorius Viljamas Okamas buvo pranciškonų vienuolis, sprendžiant iš visko dar ir gan tikintis Dievu :D . Argi nelinksmas tas mūsų pasaulis?


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:02 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Čia aš, beje katinas tikrai geras, ačiū už pagalbą, dabar jau jūs su asha mano avataro bendraautorės :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:12 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Tai tu čia muškietininkas-"Visi -už vieną, ir vienas -už visus!"
Prie šio avataro aš neprisidėjau.. :wink:
Geras katinas :P


Prikabinti failai:
balkonas_02.gif
balkonas_02.gif [ 2.88 KB | Peržiūrėta 2212 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:14 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis

Užsiregistravo: 2007 Rugsėjis 1, 19:29
Pranešimai: 348
Drs, man variantas, kad Dievo "nera" reikalautu daug daugiau pastangu paaiskinant ir irodant negu kad "yra", kaip tokiu atveju su tuom skustuvu? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugsėjis 28, 10:53
Pranešimai: 36
Anonymous rašė:
Sreke rašė:
Drs rašė:
Įsivaizduojamas draugas :) . Kitu atveju arba angelas sargas arba labai jau keistai visada vietoje ir laiku atsiduriantis tas draugas, gal koks persekiotojas maniakas :) . Apkarpius viską Okamo skustuvu lieka du variantai - įsivaizduojamas draugas arba maniakas, problemos ir vienu ir kitu atveju :)


O kas yra Okamo skustuvas?:)

Čia toks principas, kuriuo "nukarpomi" daug prielaidų ir išvedžiojimų reikalaujantys variantai, aiškinantys kokį nors neįprastą ar gerai nežinomą reiškinį. Pavyzdžiui nukarpomi angamtiški variantai :wink: . Jei kam kils klausimas ar yra Dievas, Okomo skustuvu lengvai atsakysime į klausimą - nėra, nes variantas, kad nėra reikalauja mažiau prielaidų ir išvedžiojimų :D . Kitavertus pats Okamo skustuvo autorius Viljamas Okamas buvo pranciškonų vienuolis, sprendžiant iš visko dar ir gan tikintis Dievu :D . Argi nelinksmas tas mūsų pasaulis?


Aciu, svety, uz issamu kompetentinga paaiskinima, daugmaz aisku:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Rugsėjis 30, 23:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugsėjis 28, 10:53
Pranešimai: 36
pactas rašė:
Drs, man variantas, kad Dievo "nera" reikalautu daug daugiau pastangu paaiskinant ir irodant negu kad "yra", kaip tokiu atveju su tuom skustuvu? :)


geras klausimas :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 1, 00:27 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
asha rašė:
Tai tu čia muškietininkas-"Visi -už vieną, ir vienas -už visus!"
Prie šio avataro aš neprisidėjau.. :wink:
Geras katinas :P


Prisidėjai, prisidėjai, kas katiną man prisiuvo, nors aš asmeniškai labiau už šunis, o ne kates :)

pactas rašė:
Drs, man variantas, kad Dievo "nera" reikalautu daug daugiau pastangu paaiskinant ir irodant negu kad "yra", kaip tokiu atveju su tuom skustuvu? :)


Tai čia tik tau asmeniškai taip yra, o imama bendru mąstu, tarkim kažkam atrodys, kad ateiviai yra, jie gal ir gali būti, bet Okamo skustuvas priims aiškinant pirmiausiai žemiškus ir įprastesnius variantus (nes tokių dažniausiai tikrai yra), tai yra priims šiuo metu, pagal turimas žinias, logiškus atsakymus. Tarkim pastebėta sudėtinga ir neaiški situacija, kaip Velykų saloj galėjo būti pastatytos tokios milžiniškos statulos atvelkamos tolimiausius atstumus, neturint tam įrankių, kranų ir t.t. ar piramidės Egipte, nuostabūs raštai javų laukuose, Naskos piešiniai matomi iš lėktuvo skrydžio nupiešti daug metų atgal, Bermudų trikampis ir pan. Paleokosmonautikos šalininkas pasakys trumpai drūtai - ateiviai ir nėra ko jam sukti galvos. Bet Okamo skustuvas nupjaus tokius variantus, nes šiuo metu tai nelogiški variantai, turintys (juk tai svarbu) gausybę žemiškesnių t.y. logiškesnių alternatyvių (kartais net dalį ir gan kvailų, bet vis artimesnių logikai).

O šiaip jei ką aš pats tikiu Dievu :) , bet tik todėl, kad kažkada visiškai suabejojau tuo Biblijiniu ir tuoj pasakysiu mandrą žodį ilgainiui supratau kitą Dievo koncepciją (kuri manęs neverčia net abejoti, man užtenka tų pačių menkučių 5 pojučių, kad matyt Dievo dalį, dievišką stebuklą ir bla bla bla, net čia ir dabar ir suprantant, kad toli gražu dar ir tai tik mažą dalį tematom ir gal tesugebam matyti), dėl ko tas Dievo reiškinys iš esmės tapo man suprantamas kaip logiškas (įvyko irgi savotiškas nukarpymas, to kas vertė abejoti), bet kartu aš matau "Jo", to paties, interpretaciją ir Biblijoje, tik konkrečiai ji manęs netenkina ir neįtikina ir tikėt tokia forma per prievartą kitaip, būtų melas, o ten gi net tarp 5 ir 7 įsakymo sakoma, kad tai nuodėmė :lol: . Žodžiu, man (bet griežtai tik man asmeniškai ir tai tinka tik man) ans tikėjimas, rodos kaip Okamo skustuvu dar neapkarpytas ar kažkas tokio :) . Ir visgi vistiek gaunas šioks toks paradokas - tikiu Dievu, o man priimtinas Okamo skustuvo aiškinimas, nukarpyti mažiau prielaidų reikalaujančius variantus aiškinant tokius sudėtingus reiškinius. Tarkim pagal idėją tai, kad dievų reiškinys išgalvotas žmonių tam tikrais tikslais yra logiškas variantas (net aš pats lyg ir "išsigalvojau" Dievą :) ), o kad yra tai ko "nėra" jau reikalaujantis tiesiog tikėjimo ir išvedžiojimų. Bet nereikia pamiršt, kad net tai kas neįrodyta ne visada yra melas, manau Okomo skustuvas tam pritaria, nes tai logiškiau, nei atsakymas, kad visada melas :D . Ech tie gyvenimo paradoksai, juk sakau linksmas pasaulis, tikiuosi nelabai painiai pripainiojau :) ?

Na žodžiu tikėjimas ar netikėjimas Dievu yra jau mūsų asmeninių "Okamo skustuvų" apkarpymas ir palikimas to kas mums asmeniškai rodos logiškiau, bet bendrame mąstyme ir vertinime reikėtų vengt visokių kardinalių nukrypimų nuo normos :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Spalis 1, 00:50 
Atsijungęs
Aktyvus dalyvis
Aktyvus dalyvis

Užsiregistravo: 2007 Rugsėjis 1, 19:29
Pranešimai: 348
va radau lietrycio kompiuterijos forume:

Okamo skustuvas
Ocam razor
Filosofinis principas, pagal kurį paprasčiausias stebėtų mokslinių faktų paaiškinimas yra pats teisingiausias.
Astronomijos enciklopedinis žodynas
---------
Okamo skustuvu vadinamas principas, kurio autoriumi laikomas Viljamas Okamietis. Jis teigia, kad bet kokio reiškinio paaiškinimui turi būti naudojama kaip galima mažiau prielaidų. Jei kelios teorijos vienodai gerai paaiškina stebimą reiškinį, reikia rinktis tą, kuri reikalauja mažiau prielaidų.
Vikipedija

Išsamiau ir plačiau: http://en.wikipedia.org/wiki/Occam%27s_razor


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 118 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin