Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 19, 06:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 186 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 15, 20:01 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Kovas 12, 07:23
Pranešimai: 277
Miestas: Kaunas - Varėna
Jovarėlis, nors ir primena mažą rajūną teroristą, vis dėlto, turi gerą skonį ( parenkant žodžius :) ) Žodis „ačiū" neseniai itin sėkmingai dalyvavo Grožio rinkimuose ir pelnė gražiausio lietuviško žodžio titulą...
Aš tuo tarpu susivokiau, kad jei dabar atsidurčiau kur nors Žemaitijos kaime, tai su savo lietuvių kalba jausčiausi tikra berašte... Nieko, tur būt, nesuprasčiau... Reiktų ant pirštų susirodyt :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 15, 21:34 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
Suprastum, Newa, nes anie tave ne tik nuoširdžiai pavaišintų, bet nesudarytų nepatogumo bendraujant.. :) Tad drąsiai į kelionę! Neretas žemaitis net durų nakčiai nerakina , ypač kaime, sunkiai jiems sekasi įsisavinti šią tradiciją, jie nesitiki blogo iš kito, nesiūlo jo ir mainais.. :wink:
Tik užsispyrę, tas tiesa..Iš kur tai, nežinau..[prisiminiau vėl anekdotą kaip dievas sukišo į maišą aukštaitį, žemaitį ir suvalką :P ]
Man pačiai patinka klausytis dzūkų kalbos- tokia daininga,irgi sunkiai suprantama, o kai sunkiai suprantama- patraukli :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 16, 07:34 
asha rašė:
Nu va, kai maitinom, nesakei nei ačiū, nei dėkui...tad likai be skanaus ir be skalsos.. :lol:

trumpai, kiek išmanau [suporuoju žodžius]:
ačiū-dėkui
skanaus- skalsos
Visais atvejais vartotini žodžiai, "dėkui" atėjęs iš senesnių laikų,kaip ir katalikiškas pasisveikinimas ir palinkėjimas- "padėk Dieve", "tegul bus pagarbintas"; "ačiū"- naujesnis, naujas žodis. Asmeniškai man, pavyzdžiui, šiltesnis žodis "dėkui"..
"Skanaus"- tai palinkėjimas skaniai suvalgyti, gero apetito, kuris šiek tiek skiriasi nuo "skalsos"- kad visko , ką valgai, taupiai, skalsiai užtektų[irgi senesnės kilmės, kai ant stalo nebūdavo taip gausiai padėta ].. :)
Tikiuosi, kad kas papildys mano mintį. :wink:
Jovarai, dabar Blevyzgose visada dėkok ir linkėk skalsos.. :lol:


Vat tai dėkui, išaiškinai. Žemai lenkiuosi :oops: :lol:


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 18, 07:53 
asha o jei ačiū būtų prieš dešimtmetį atsiradęs ar nebūtų jis pavadintas barbarizmu? :oops: :roll:


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 18, 09:07 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
O tai kai mažas buvai , tu jo nevartojai? :lol: :D :D :D
Nežinau, kokia žodžio to kilmė, čia reiktų į kalbotyrinininkus kreiptis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 18, 09:22 
na vartoju ir dabar užtat labai keista pasdarė nes jis jau nušlifuotas, nublizgintas ir pasdarė neatsėjamas mūsų kalbos žodelytis. O gal tikrai jis lietuviškas žodelytis :oops: :roll:


Į viršų
  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 19, 11:59 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Kovas 12, 07:23
Pranešimai: 277
Miestas: Kaunas - Varėna
asha rašė:
Suprastum, Newa, nes anie tave ne tik nuoširdžiai pavaišintų, bet nesudarytų nepatogumo bendraujant.. :) Tad drąsiai į kelionę! Neretas žemaitis net durų nakčiai nerakina , ypač kaime, sunkiai jiems sekasi įsisavinti šią tradiciją, jie nesitiki blogo iš kito, nesiūlo jo ir mainais.. :wink:


Asha, labai miela...tai nuginkluoja :) Jeigu tik žemaitis toks nuoširdus, supratingas ir be...pykčio, tai ir aš visada – be jokių kalbų ir abejonių – pasiryžusi eiti kompromisų keliu. Manau, sugebėčiau ką nors atkurti iš žemaitiško Žvagulio repertuaro... „ ir kas per velns ta meilė yr, ka širdį bado kap su pelias...“...tir lim pam pam... Velns gautųsi, man ne tik su fonetika blogai, bet, vis tiek, pasistengčiau :wink:
Su dzūkais, manau, paprasčiau – nereikia taip įdėmiai ausis ištempus klausyti - reikia tik priprasti prie jų žavaus ciksėjimo ir dzinguliukų visokių. Bet...vis tik, mieliau mano ausiai skamba aukštaičių tarmė. Su aukštaitišku prieskoniu kalba viena superwoman nuo Molėtų, dar keli kolegos – labai...inteligentiškai skamba.
O mano pačios gintarinė šaknis driekiasi iš Suvalkijos lygumų, tai aš kaip ir nekalbu jokia tarme. Turėčiau kalbėti taisyklingai, bet deja deja... elgiuosi labai blogai – svetimžodžiauju...
...kai reikia sutelkti liaudį kokiam nors bendram reikalui, tiek darbe, tiek namuose, mėgstu svaidytis tokiais žodeliais kaip „ Cosa nostra“...bet visi taip stebuklingai supranta, ką turi daryti... :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Nustokime gėdytis savo kalbos
StandartinėParašytas: 2008 Liepa 21, 20:42 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
asha rašė:
Man pačiai patinka klausytis dzūkų kalbos- tokia daininga,irgi sunkiai suprantama, o kai sunkiai suprantama- patraukli :)

Va va, cia ir slypi "progresas" bei "naivumas".
Visi sneka is esmes apie ta pati, taciau kiekvienas kitaip. To kitaip paieskose ir uzsiciklinama - "o gal pasakys kazka naujo!?", zinoma, kai ieskoma, tai ir randama, vienas rado rima(ritma), kitas ka nors tarp eiluciu pastebejo. Taip ir iskyla sena dainele - kas iesko - visada suras


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 186 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin