Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 08:38

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 6, 20:47 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Liepa 31, 12:30
Pranešimai: 3818
Torinai, nereikia nei versti, gera frazė, beje :difus_1


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 6, 21:45 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Pazadukas esi,Torinai :) .Aha,kalbu apie tema ''Proto galia''.Kaip ir sakiau,kritikuoti paprasta,o stai isdestyti savo supratima ir pabandyti surasti bendru tasku ne taip ir lengva,m? :)

Kas liecia baimes/nebaimes ir nedarymo/darymo santyki,tai pasakysiu taip:Kvaila gyventi savo baimese.Todel tamstos patarimas taip pat prasmingas,isigilinus i ji galima atrasti sasajas ir su mano poziuriu,nes kalba vis tik eina apie baimiu naikinima,tiesa?Tai cia kaip ir apie ta pati kalbame,tik zodziai skiriasi :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 8, 11:24 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 24, 23:07
Pranešimai: 295
Miestas: no clan, no hall :D
"Proto galioj" as parašysiu - prisėst tik reikia:).

Pamokymai mūsų gal ir panašūs, bet ir skirtingi :). Nes panašumas eina šalia skirtingumo. Vertinant reiškinius dialektiškai, tenka prieš akis turėti itin svarbų principą – priešybės yra tapačios. Kitaip sakant, prieštaravimo buvimas – tiesos kriterijus, prieštaravimo nebuvimas – melo kriterijus, nes kiekvienas dalykas turi savo skirtybę ir priešybę. Reikia ieškoti aukso vidurio – priešybių harmonijos zonos, kurioje priešybės viena kitą papildo tam tikru santykiu (mąstymo patogumui galime paimti Aukso pjūvio principą arba alkoholio ir vandens santykį geroje degtinėje :mrgreen: ). Žinoma, reikia ir įvardinti tą zoną – geros sąvokos parinkimo sėkmė čia jau priklauso nuo mūsų išsilavinimo. Pateiksiu pavyzdį. Sakykim, baimė ir drąsa – priešybės ar skirtybės? Baimės priešybė yra nutrūktgalviškumas, o drąsa patenka į priešybių harmonijos zoną. Drąsus žmogus veikia šiek tiek bijodamas, nes kiekvienam veiksme mato ne tik galimas sėkmes, bet ir rizikas, tad veikia drąsiai, bet apdairiai.

Dabar pabandau patyrinėti abu pamokymus, nors nesu dar įvaldęs aptariamos mąstymo technikos ir man keblu tai daryti:

„Do what you fear and the death of your fears is sertain“,

„Jei bijai – nedaryk, jei darai – nebijok“.

Pirmame yra matoma dialektinė pervarta. Aiškumo dėlei paimkime paprastą pavyzdį – žmogus pradeda bėgioti. Ir tingu, ir skauda, ir dusulys greit užvaldo :). Bet jei nemeti šio reikalo po pirmo karto, bėgiojimas ima teikti malonumą :). Bet pabandyk pabėgioti iki išsekimo, ir malonumas vėl pavirs į kančią. Vadinasi, tiek tinginystė, tiek besaikis krūvis – vienodas blogis žmogaus organizmui. Taip ir su baime. Kol nepradeda žmogelis veikti, tol bijo realių ir išsigalvotų dalykų – ar pavyks, kas nutiks, kaip į jį pažiūrės, galbūt, jis pasirodys kaip nevykėlis ir t.t. Pradėjus veikti, baimę su vaizduotės sukurtais vaiduokliais ima išstumti veiklos suvokimas, atsirandančio mokėjimo ir įgūdžių gerinimo teikiamas pasitikėjimas, galiausiai, pasitenkinimas tuo, kad daroma tai, ko bijota. Taip miršta baimė. Žinoma, pirmas blynas gali būti pridegęs, tad čia būtinas kibumas – bandymas dar ir dar kartą :).

Žiūriu į antrą pamokymą. Ir ko aš į jį žiūriu? Pamiršau. Juokauju :mrgreen: . Paviršutiniškai vertinant, galima jį suprasti ir taip: nedaryk to, ko bijai, o daryk tik tai, ko nebijai. Gali ir kilti klausimas – tai kaip man atlikti jau nebijant veiksmą, kurį net pradėti aš bijau? Peršasi mintis, kad tam tikru būdu čia privalau įveikti baimę veiksmui, prieš jį atliekant. Iš patirties žinau, kad ta baimė kaip sykis dingsta, jau atliekant bijomą veiksmą, o ne sėdint ir bandant save įtikinti, kad aš jo nebijau. Nors siūloma technikų ir metodikų veikti ir tokiu būdu. Mano įsitikinimu, baimės įveika turi ateiti per veiksmo atlikimą ir jo atlikimo tobulumo siekimą (tobulumas – ne veiksmas, o įprotis).

Vat todėl man šie pamokymai nėra tapatūs, o skirtingi. Panašūs žodžiai išreiškia ne tą patį dalyką, ne tą pačią esmę, bet parodo jų skirtybes. Krikščionys labai gerai žino frazę „...ir žodis tapo kūnu ir gyveno tarpe mūsų“. Atmetant religinę metafiziką, galiu aš jį interpretuoti ir taip (tai padarė, aišku, jau iki manęs :mrgreen: ). Žodis – išsakyta mintis, o tuo, kas mes esame, mus paverčia mūsų mintys. Jos išvirsta į veiksmus:). Taigi, čia nepakanka sakyti, kad kalbame panašiai, nors kitais žodžiais. Jei skiriasi žodžiai, skiriasi sąvokos. Skiriasi sąvokos, skiriasi supratimas. O turint minty, kad dar ir tos pačios sąvokos suvokiamos skirtingai, vengiant vienodų apibrėžimų, ir lieka tik panašumai -skirtybės, judančios priešybių link.

UUUUUUFFFFFFFFFFFFF!

_________________
Do what you fear and the death of your fears is sertain;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 8, 15:04 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Visu pirma,kazkieno sukurtos skambios frazes tera kazkieno sukurtos skambios frazes,kurios visada turi isimciu ir kurias kiekvienas zmogus interpretuoja pagal save,pritaikydamas savo poreikiams.Stai Torino pasakymas:''Do what you fear and the death of your fears is sertain'' man asmeniskai suprantamas ir priimtinas,taciau kritikuotinas,nes jame regiu raginima daryti tai,ko bijai,o daryti reikia tai,ko nori.Kodel man mielesnis pasakymas:''Jeii bijai-nedaryk,jei darai-nebijok''?Is patirties esu pastebejusi,kad kuo daugiau gyvenime baimindavausi ar jaudindavausi,kad kazkas ivyks taip ar anaip,tuo dazniau mano baimes issipildydavo,todel ilgainiui ismokau nebijoti,pasirinkdama daryma be baimes.Siame posakyje,mano akimis regint,kirtis akivaizdziai krenta i antraja posakio dali,vinis joje.Sutelkdama demesi i daryma be baimes,t.y. tikedama,pastebejau,jog tokiais atvejais man kur kas labiau sekasi.

:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 8, 16:56 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Be skambių frazių...

Jei bijai pasekmių-nedaryk, jei darai-nebijok pasekmių

ps.Mano manymu tai optimaliausias atsakymo variantas :wink:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 8, 17:06 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 24, 23:07
Pranešimai: 295
Miestas: no clan, no hall :D
Stebėtojau, tavo korekcija be jokios abejonės įneša daugiau aiškumo. Bet tuoj va razborus su Laukine, juose gal labiau išryškės, ko man tame antrame pasakyme trūksta - man trūksta recepto:). Tuo ji ir skambi frazė, o ne skambi ir svarbi frazė.

Laukine, apmaudu ir gaila, kad svarbiausi dalykai vėl prasprūdo pro akis ir ausis :mrgreen:. Bet ką gi, susitelkiam tada tiek į susiaurinimą, tiek į papildomą nukrypimą nuo diskusijos:). Praignoruosiu tuos pedagoginius ir triuškinančius „Visų pirma“, nes mano manymu pirmas sakinys – trumpalaikės emocijos padiktuota nesąmonė :).

Toliau, Laukine, einam prie tavo kritikos :). „...jame regiu raginima daryti tai,ko bijai,o daryti reikia tai,ko nori“. Net suabejojau dėl tavo moralinės etinės stadijos lygio – juk daro, ką nori tik gyvuliai ir ikimoralinės sąmonės stadijos žmonės (čia taikau žmogaus – kaip biologinės rūšies sąvoką). Neturi tokia tavo pozicija nei moralinio, nei juo labiau etinio turinio. jei mano pateiktame (bet ne mano sukurtame) pamokyme (ne tuščioje skambioje frazėje) įžvelgi raginimą daryti, ko bijai, tai nepagauni pamokymo esmės. Suprastina ji tik taip – jei nori įveikti baimę, daryk tuomet tai, ko bijai :). (Turbūt, absurdiškai skambėtų „jei nori įveikti baimę, daryk ką nori“ :DDDD). Kitaip tariant, tai NE raginimas vien daryti tai, ko bijai, o baimės įveikos receptas. Darant ką nori, o ne ko bijai, greičiau apeini tuos dalykus, kurių bijai, tačiau kurie gali būti lemiami tavo teisei vadintis žmogumi :. Na ir dar kyla klausimas, o ka daryti, jei nori, bet bijai? Čia tu pateiki atsakymą – daryk nebijodamas. Bet jis čia mažai tepagelbėja.

Žodžiu, antrasis pamokymas to recepto neduoda, o teliepia daryti nebijant. Gražu, bet kaip? Iš dialektinės pusės, man regis, jis lėkštokas, nors, žinoma, kaip šūkis (ne pamokymas) jis prasmės turi. Iš tiesų nebijant daryti šaunu, bet net profesionalūs krepšininkai jaučia startinį jaudulį, kai žaidžia prieš pajėgų priešininką arba kai nori pasirodyti prieš ką nors ir pabrėžti pranašumą :). Beje, kai jie baimės pralaimėti nejaučia – tos kruopelės baimės, kuri iššaukia apdairumą, - tai pralošia ir prieš silpnus priešininkus :).

Vėlgi apmaudu, kad nedidelė provokacija dėl dialektikos liko nepastebėta kaip, turbūt nereikšmingas arba neaiškus reikalas :).

Kalbant apie patirtį. Gal daugiau paaiškėtų, jei neatsimušinėtum trumpomis frazėmis, kad yra taip todėl, kad tau taip geriausia, nes tu taip darai, bet pateiktum man keletą praktinių pavyzdžių:

„kuo daugiau gyvenime baimindavausi ar jaudindavausi,kad kazkas ivyks taip ar anaip,tuo dazniau mano baimes issipildydavo“ – kokios tai buvo situacijos? :).

„todel ilgainiui ismokau nebijoti,pasirinkdama daryma be baimes“ – prašau, pateik techniką, kaip tai atlieki ir prieš kokius veiksmus, kurių šiaip bijotum? :).

Kol neapversi nuosekliu aiškinimu mano nuostatos aukštyn kojomis, tol būsiu įsitikinęs, kad teiginiai apie baimės neturėjimą tėra tušti teoriniai paistalai, nes baimė – emocija, būdinga žmogui kaip gyvai būtybei.

_________________
Do what you fear and the death of your fears is sertain;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 8, 20:23 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Nerimas,jaudulys,o ne baime-sveiko zmogaus emocija,baime-tai jau chroniskas nerimo issigimimas.As taip manau.
Suprantu Tavo poziuri,Torinai,kuo puikiausiai ir pakritikavau ji vien tik tam,kad ji praplestum,ne Tau vienam budingos provokacijos :wink:).Tik atsiprasau,bet i pabaigoje Tavo uzduotus klausimus neatsakysiu,pernelyg asmeniska turbut,o abstrakciai to nenupasakosiu.Gal tiesiog atsiremsiu i kita skambia fraze:''nepabandes nesuzinosi'',kuri kadaise man taip pat pasitarnavo,kaip baimes naikinantis poziuris.O tai,kad neatsisaukiau i Tavaja provokacija del dialektikos,tiesiog nebuvo ka neigti,viska pats issakei.Ir vartyk mano poziuri kaip nori,is dialektines puses jis taip pat prasmingas,ir gelbsiantis.Kaip tai padaryti,kaip nebijoti?Lygiai tokiu pat kontroliavimu,kaip kad kontroliuojame kitas neigiamas emocijas,pvz. pykti,pavyda ar dar velniai zino ka.Kaip kontroliuojame?Isigiliname i priezastis,kodel tos emocijos sklendzia,dazniausiai to pakanka,kad suprasti,jog jos beprasmes,zmogaus egoizmo sukeltos ir kad sviesioje zmogaus sieloje joms ne vieta :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Stresas - jo poveikis, kaip elgtis?
StandartinėParašytas: 2010 Vasaris 10, 08:27 
Atsijungęs
Nuolatinis dalyvis
Nuolatinis dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 24, 23:07
Pranešimai: 295
Miestas: no clan, no hall :D
atsakymą užskaičiau :difus_19

_________________
Do what you fear and the death of your fears is sertain;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin