Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 11:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 14:19 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Tai nepagarbos cigonai reikalauja ar pagarbos?!Taip ir nesupratau,Drs :) .
Kiek man teko dometis cigonu istorija ir kultura,ir tuo,koki pedsaka jie paliko bendrame viso pasaulio kontekste,mano nuomone,jie nusipelno pagarbos.Kazkam nepatinka tai,kaip jie gyvena?!Tai kieno cia problema-cigonu ar aplinkiniu zmoniu?
Be to,egzistuoja toks dalykas:geriausia gynyba-puolimas.Galbut todel cigonai kartais pernelyg grubus atrodo,nes atsisaukti kitaip jiems neleidzia spaudimas,sklindantis is aplinkos?!Galbut todel ir vyksta nesusikalbejimas?!
Ir dar..mintis pamastymui :wink: : cia kazkas minejo apie cigonu nenorejima integruoti i lietuviu visuomene.Pati manau,jog tas nenorejimas-ispustas burbulas.Taciau kita vertus,integruodamas i svetima visuomene,rizikuoji prarasti savo identiteta.O cigonai,zinia,viena maziausiu pasaulyje belikusiu tautiniu mazumu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 15:04 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Laukine, reikalauja pagarbos "išoriniais" žodžiais, o veiksmais ir kontekstu priešingai, gal tiesiog jiem taip patogu ir norėtųs, kad kiti lystų į subinę ir apskritai išlaikytų ir rūpintųsi dėl neva tai skriaudimo apeliuojant į kažkokį tai kaltės jausmą ar tolerancijos stoką. O beribė tolerancija irgi yra pavojinga ir to pasekmės matyt kai kuriose šalyse. Sakai aplinkiniams nepatinka romų/čigonų gyvenimo būdas tai čia jų pačių problema, "okey" tai tada romam nepatinkantis aplinkinių elgesys jų atžvilgiu irgi jų pačių problema? Šiuo atveju aš tikrai esu už kompromisų ieškojimą, bet ne už vienpusį nuolaidžiavimą ir dar žeminimąsi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 15:48 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Problema,mano supratimu,slepiasi nesugebejime bendrauti ir prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus.Tai liecia abejas puses,tad apie joki nuolaidziavima ir zeminimasi as nekalbu.Nemanau,kad cigonai nori buti islaikomi,kaip ir uzsiimineti anksciau minetais,neva cigonu tarpe paplitusiais ''nesvariais'' darbais.Taciau ar jie turi kita iseiti,kai nuolat tenka susidurti su mazesniu ar didesniu isankstiniu visuomenes nusistatymu?!

Dar prisiminiau kelias gyvenimiskas situacijas,kai karta Vilniaus cigones buvo mane apvogusios.As tuo metu ruosiausi kelionei i uzsieni,o jos,man naiviai,tuscias kisenes paliko.Kai kreipiausi i policija,buvo atsakyta trumpai ir aiskiai:''ai,cigonai-ne musu problema.''Taip pat daug ka reiskiantis poziuris,tiesa? :wink: O kita karta tranzuodama Lenkijoje,visa valanda lietui zliaugiant kelyje stovejau,stebedama pravaziuojancius automobilius,kol galiausiai vienas is ju sustojo.Ir spekite kas?Cigonu seima :) .
Todel manau,kad saukstas deguto,kaip kad sake Bravo,statines medaus negadina.Jei demesi kreipsi i medu,tai tas deguto skonis prazus.Visokiu zmoniu yra:tiek tarpe lietuviu,tiek pas cigonus.Bendrauti tarpusavyje reikia,isgirsti vienam kita.Galbut tuomet kazkas ir pasikeis?!Galbut tuomet visiems zmonems po saule vietos uzteks?!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 17:53 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Na bet kaip bendraut, jei štai tarkim Romas jei su juo kalbėsi kaip su bet kuriuo kitu žmogum sakys, kad tu esi veidmainis ir apsimetėlis? Jei ką man asmeniškai romai "netrukdo", bet iš Romo žinučių sprendžiant mes, lietuviai, jiem trukdom ir kad anot jo tai mūsų vienų kaltė ir atrodo tai mūsų problema, kurią mes vieni ir privalom spręsti :D .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 18:18 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Kantrybe-didele vertybe.
Kantrybe daro stebuklus.
Manau,taip :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 18:51 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Man atrodo šiuo atveju kantrybė gali išsivystyt į chronišką žandų sukiojimą, apie kurį kalbėjom kitoj temoj :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 19:12 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 11, 10:38
Pranešimai: 3430
Miestas: peterborough
Drs,kodel Tu taip uzsiciklinai su tais zandu sukiojimais?.. :)
Nejaugi nesi buves tokioje situacijoje,kai Tavo pasnekovas Taves ''negirdi''?Ka tuomet darai-ranka numoji ar kantrybes ir dialogo pagalba bendru tasku surasti bandai?Asmeniskai as dazniausiai renkuosi antraji varianta.Labai panorejus ir siena pastumti imanoma ar bent jau pabandyti verta :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Gruodis 1, 23:39 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
O, ką darai tuomet kai užpuola koks nors vadinamasis energetinis vampyras :)? Irgi ieškai bendrų taškų? Jei taip, ar tikrai nuoširdžiai manai, kad verta?

Šiuo ir šios temos (aišku kitokiu) atveju aš manau, kad tiktų posakis, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. Tiesiog pagalvok, jei imsimės spręst kitų problemas už juos pačius tai visi ir ims reikalaut to ir naudotis arba mūsų silpnumu arba geranoriškumu, kol patys tapsim jų aukom. Man atrodo būtent čia gaunas kažkas panašaus į tą ashos kitame skyriuje aprašytą Karpmano trikampį, jei klystu pataisykit?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin