Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 19, 17:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 17:10 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
ROMAS rašė:
Net žinomiausias romų ansamblis "Gipsy kings" pasivadino taip, kaip romai yra vadinami angliškai - gipsy. Romai todėl ir liko romais, kad gyvendami tam tikrose šalyse, priimdavo tų šalių tikėjimą, įstatymus, bet bendruomenės viduje likdavo romais su savo įstatymais. Manau kad lietuviai pavadindami romus (čigonus) taip, kaip mes patys save vadiname bando parodyti TOLERANCIJĄ :lol: . Bet jeigu suomius anglai nustos vadinti finn, tuo didesnės meilės tarp jų nebus :lol: .

Lietuvoje čigonai visada buvo čigonais ir niekas nelaužė liežuvio dėl "romai", "romale". Nei vieniems, nei kitiems tai netrukdė.Paskutiniu metu čigonai nusprendė vadintis "romais" patys.
Gal ROMAS pats ir pasakys, kodėl taip norima nebesivadinti čigonais ?.. :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 22:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Rugsėjis 11, 10:48
Pranešimai: 7
Vėl eilinį karta kišami narkotikai, kurie ateina iš taboro. O lietuviai narkotikais neprekiauja? Nevaro kontrabandos iš užsienio? Negamina? Tikriausiai čigonai kalti dėl visų Lietuvos narkomanų :?
O dėl pasivadinimo čigonai ar romai, tai jau jums lietuviams spręsti kodėl staiga pradėjote vadinti mus taip, kaip mes patys save vadiname. Nebent vėl bus kalti 3 tūkstančiai, kad privertė/nugalėjo 3 milijonus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 22:20 
Atsijungęs
Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 31, 08:58
Pranešimai: 5374
Miestas: sala
man atrodo sita tema tuoj teks ismesti,nes panaseja y rasistinius nacistinius nesantaikos kurstymus.laukiu bent vieno "NEMESTI" tada paliksiu

p.s.Romai,taves tai neliecia

_________________
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 23:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Rugsėjis 11, 10:48
Pranešimai: 7
Fungas rašė:
p.s.Romai,taves tai neliecia

Jau tada ne romai, bet rome.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 12, 23:59 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Na aš nesakysiu mesti ar nemesti, man tas pats, bet šita tema - beprasmis tautinis šmeižimas ir tiek...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 13, 06:46 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Spalis 8, 21:30
Pranešimai: 5333
man rodos palikime ... labai idomi diskusija :)

_________________
NO MAAM national organization of men against amazonian masterhood :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 13, 11:11 
Atsijungęs
Visažinis
Visažinis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gruodis 19, 11:19
Pranešimai: 3703
Greičiausiai pritariu Vikingui, tegul būna.

ROMAS rašė:
Vėl eilinį karta kišami narkotikai, kurie ateina iš taboro. O lietuviai narkotikais neprekiauja? Nevaro kontrabandos iš užsienio? Negamina? Tikriausiai čigonai kalti dėl visų Lietuvos narkomanų :?


Manau, kad romai/čigonai procentaliai gerokai labiau linkę į nusikaltimus? Dėl to ir yra steriotipinis nepasitikėjimas. Aišku jau sakiau, kad yra blogai ir tame, kad dėl nepasitikėjimo šia tauta, romam sunku susirast normalų darbą. Bet panašu ši tauta ir nesistengia, nenori kažką keisti (?), kas irgi atrodo neigiamai, ar aš klystu?

ROMAS rašė:
O dėl pasivadinimo čigonai ar romai, tai jau jums lietuviams spręsti kodėl staiga pradėjote vadinti mus taip, kaip mes patys save vadiname. Nebent vėl bus kalti 3 tūkstančiai, kad privertė/nugalėjo 3 milijonus.


Pabandysiu išsamiai paaiškint savo požiūrį į tai, manau, ir daugumos lietuvių panašus. Aš jau sakiau, kad man nėra didelio skirtumo dėl pavadinimų čigonai ar romai. Spėju panašiai yra ir kitiems lietuviams. Dėl ko pratinuos vadinti romais? Kiek žinau, žodžio "čigonas" reikšmė kildinama kaip - "pasigailėtinas, vargšas" ar pan. Žodžio "romas" reikšmės tiesa sakant nelabai žinau (berods 'žmogus'?), bet man jis asocijuojas su anglišku "roam, roamer" - klajojimas, klajūnas - labai tinka šiai tautai ir gražiau skamba. Be to kitas dalykas, kad su žodžiu "čigonas" kažkaip jau savaime nuo seno siejas neigiami dalykai (narkotikai, klasta, nusikalstamumas ir pan.), tuo tarpu "romas", dar teikiantis vilčių naujom asociacijom ir naujam tarpusavio bendravimui. Atrodytų kad ir tokios smulkmenos, bet esu tikras gali padaryti didelius pokyčius. Jum tiesa tokie pamąstymai atrodo veidmainiškumas, o aš tokio mąstymo buvimą laikau mūsų tautos pažanga dėl netolerancijos. Tiesa, nereikia įsivaizduoti, kad sveika tolerancija yra kažkoks beribis dalykas. Jei pats esate linkęs konfliktuot ir ieškot priekabių, beveik neabejotina, kad savo tikslą lengvai ir pasieksite.

Ir visgi ko jūs pats norite šia tema?

P.S. laike užtikau dar pora įdomesnių susijusių, senesnių temų apie šią tautą:

viewtopic.php?f=27&t=4190
viewtopic.php?f=16&t=749&st=0&sk=t&sd=a


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kodėl valdžia ir visuomenė skriaudžia ROMUS?
StandartinėParašytas: 2009 Rugsėjis 13, 17:58 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
ROMAS rašė:
O dėl pasivadinimo čigonai ar romai, tai jau jums lietuviams spręsti kodėl staiga pradėjote vadinti mus taip, kaip mes patys save vadiname.

Turbūt ir nereikėtų ieškoti paties blogiausio nei vienoje tautelėje- visada rastume ką bloga pasakyti. Gal iš pagarbos, rome, jums, nes patys save laikote romais[ reikšmė:vyras, vedęs vyras]. Tradiciškai- čigonais, na negi už tai pyksit? Esu skaičiusi keletą čigoniškų patarlių, įsiminiau tik vieną- jei čigoną kas gerbia ir tiki juo , tas , jį pagerbusį, amžiais nepamirš ir jį pats gerbs. Kažikaip panašiai:) Kiek žinau jus beveik visur vadina čigonais,perverčiau bene 20 valstybių- ir žodelis "romas"vartojamas be jūsų pačių lenkų kalboje. Kokių tik įvardinimų nerandama- ir gitanos, ir jinganos, ir zingari,..t.t.- gal ir reikia vieno rimto pasivadinimo?..Bet kaip jūs pasidarysit, taip ir bus. Girdėjau, kad žada atsirasti ar jau yra kokios užuomazgos dėl Čigonų karalystės Moldovos šiaurėje su sostine Soroki.
Mane labiau domina romų pasiekimai kultūroje, mene, moksle, kūryboje, ne politinės rietenos.
Turiu ir vieną labai gražų pavyzdį- motiną Teresę ir jos pasiaukojimą žmonėms, gebėjimą dalintis taip, kad pati sau nepasilikdama ničnieko, viską atiduodavo kitam.Kiek žmonių ji išgelbėjo!
Manau, kad jūs paminėsite daugiau žmonijai nusipelniusių romų. :roll:


Prikabinti failai:
Mother_Teresa.jpg
Mother_Teresa.jpg [ 11.07 KB | Peržiūrėta 3331 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin