Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 19, 06:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 18, 18:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007 Rugpjūtis 1, 10:23
Pranešimai: 42
Pastarąjį mėnesį Rusija beveik vienu metu užpuolė net tris savo kaimynes: Gruziją, Ukrainą, Lietuvą. Stebint įvykius neatrodo, kad šios valstybės užsipultos atsitiktinai. Visos jos yra draugiškos valstybės ir nesutaria su Rusija dėl jos agresyvumo. Po Gruzijos- Rusijos karo Rusijos pasitikėjimas savimi labai išaugo. Deja, išaugęs pasitikėjimas savimi ne tik nedavė pozityvių rezultatų, bet netgi paskatino agresyvumą. Nors priemonės panaudotos skirtingos, tačiau puolimo taikiniai pasirinkti labai jau aiškiai. Gruzija po karo nusilpusi, be to išgyvena ekonominę, socialinę ir politinę krizę. Prezidento M.Saakašvilio valdymas tik sunkina padėtį, nes jis siekia išsilaikyti valdžioje palaikydamas įtemptus su Rusija santykius. Ukrainoje labai aštrus Krymo klausimas, be to artėja svarbūs prezidento rinkimai. Lietuvą Rusija vertina kaip labai nedraugišką valstybę, kuri organizuoja ir palaiko antirusiškas nuotaikas buvusios TSRS teritorijoje ir ES.
Keista, kad Rusija puolė vienu metu visas, o šios draugiškos valstybės gynėsi atskirai. Mano nuomone, šis Rusijos vadovybės agresyvumas yra netoleruotinas, nes gali sukelti karus. Taika Rytų Europoje galima tik su taikia Rusija. Reikia Lietuvai ir kitoms kaimynėms siekti draugiškų santykių su Rusija, bet negalime toleruoti jos agresijos ir siekio įsivelti į konfliktus. Geri santykiai negalimi, kai partneris siekia išimtinai imperinių ambicijų. Pasaulinės krizės sąlygomis reikalinga Rytų Europos valstybių vienybė ir savitarpio pagalba, nes šis regionas sunkiausiai išgyvena krizę. Rusijos smūgiai tik dar labiau sunkina kaimyninių ir jos pačios ekonominę ir socialinę padėtį.
Visgi ir pačios Lietuva, Gruzija, Ukraina turi vykdyti politiką, kuri nesukeltų Rusijos agresijos. Pavyzdžiui, Gruzijoje turėtų būti neišvengiama prezidento kaita. Tai, mano nuomone, sumažintų įtampą su Rusija ir sustiprintų pasitikėjimą vidaus politikoje, nes krizės sąlygomis reikalinga efektyvi kova su užgriuvusiais sunkumais. Matosi, kad dabartinis prezidentas šiuo metu yra nepajėgus spręsti susidariusių ekonominių, socialinių ir kt. vidaus problemų. Sumaištis Ukrainoje toliau tęsiasi, todėl reikalinga kaip galima ramesnė aplinka per prezidento rinkimus. Kaimyninės valstybės turi stengtis, kad Ukrainos prezidento rinkimai vyktų kaip galima skaidriau, nes tai didintų stabilumą regione. Sunki ir labai komplikuota padėtis Lietuvoje labai apsunkina geros užsienio politikos vykdymą, todėl lietuviams reikia susitaikyti su užsienio politikos klaidomis, kaip jie susitaiko su valdžios neveiklumu bei netinkama vidaus politika.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 18, 20:00 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Gerb. toteas, šį postą reikėjo adresuoti LR užsienio reikalų ministrui.
Neižvelgiu čia jokio diskutuotino klausimo.
ps. :roll: kodėl liūtas(rus) negali pažaist su pelėmis (rytų europos valst.)

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 18, 21:37 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Vargu ar sutikčiau su kalbomis apie Saakašvilio nesėkmes vidaus politikoje ar "neišvengiamą" jo kaitą. Tai labai jau primena absurdiškus ir ultimatyvius rusų propagandos pareiškimus. Prisiminkim, kad būtent Saakšvilis sudorojo korupciją ir iš liūno ištraukė Gruzijos ekonomiką netgi negaudamas užsienio investicijų ir turėdamas du karštus taškus, kur bardakas tęsiasi jau nuo 1991 - Abchaziją ir Pietų Osetiją. Gruzijos ekonominis pakilimas šiame kontekste - stebėtinas, o triukšmaujanti opozicija nesulaukia palaikymo iš gyventojų, nors ir gauna didžiules lėšas iš Maskvos.

Ir dar, man labai užkliuvo pasisakymas "lietuviams reikia susitaikyti su užsienio politikos klaidomis, kaip jie susitaiko su valdžios neveiklumu bei netinkama vidaus politika" - šitai primena kažkokį absurdo teatrą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 19, 09:36 
Atsijungęs
Site Admin

Užsiregistravo: 2007 Birželis 9, 20:17
Pranešimai: 2890
Kokia ten ekonomika? demokratija? progresas? Visi valstybės vadovai buvo keičiami tik per perversmus. Labai jau primena tam tikras Afrikos valstybes.
P.S. aš apie Gruziją.


Paskutinį kartą redagavo Balvonas 2009 Rugpjūtis 19, 12:50. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 19, 09:49 
Atsijungęs
Ypač senbuvis
Ypač senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Spalis 8, 21:30
Pranešimai: 5333
ir kas galetu paneigti

_________________
NO MAAM national organization of men against amazonian masterhood :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 19, 13:31 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
ir kas galėtų paneigti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 19, 14:11 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008 Gruodis 30, 11:48
Pranešimai: 1397
Ir kas? Galėtų paneigti!
ps. totėas :roll:

_________________
Aš negimiau stebetoju, o gimiau žmogumi ir tik veliau išmokau buti tuo - kas esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Suagresyvėjusi Rusija
StandartinėParašytas: 2009 Rugpjūtis 19, 14:31 
Atsijungęs
Moderatorius

Užsiregistravo: 2006 Vasaris 9, 22:04
Pranešimai: 17969
toteas rašė:
Pastarąjį mėnesį Rusija beveik vienu metu užpuolė net tris savo kaimynes: Gruziją, Ukrainą, Lietuvą.

1.Kada vartojamas terminas- "užpuolė"?
2.Pas mane giedras dangus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin