Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 19, 23:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 134 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas

Kada bus lito devalvacija?
2008 Lapkritį 0%  0%  [ 0 ]
2008 Gruodį 0%  0%  [ 0 ]
2009 Sausį 0%  0%  [ 0 ]
2009 Vasarį 7%  7%  [ 1 ]
2009 Kovą 0%  0%  [ 0 ]
2009 Balandį 7%  7%  [ 1 ]
2009 II ketvirtyje 7%  7%  [ 1 ]
2009 III ketvirtyje 0%  0%  [ 0 ]
2009 IV ketvirtyje 7%  7%  [ 1 ]
2010 metais 7%  7%  [ 1 ]
2011 metais 14%  14%  [ 2 ]
2012 metais 7%  7%  [ 1 ]
Iki 2020 metų 7%  7%  [ 1 ]
Niekada nebus litas devalvuotas 35%  35%  [ 5 ]
Viso balsų : 14
Autorių Žinutė
 Pranešimo tema: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 14:12 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Taigi, kažkas gal dar abejoja, o kažkas - gal jau ir neabejoja, kad lito devalvacija bus. Ekonominė krizė ir kelintus metus tragiškėjanti infliacija reikalauja iš Vyriausybės bei Seimo griežtų sprendimų, o devalvavimas - tai bene lengviausias ir paprasčiausias būdas išspręsti daugeliui ekonominių problemų. Taigi, pažaiskime balsavimą - kada labiausiai tikėtina lito devalvacija?

Pagal balsavimą, į šią sąvoką įeitų ne tik tiesioginis lito vertės perskaičiavimas euro atžvilgiu, bet ir paprasčiausias lito atrišimas nuo euro.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 14:25 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
Tractor - man truksta atsakymo varianto "Lito devalvacija vyksta pastoviai". O tai kas bandoma prakist uz devalvacija yra tik devalvaciju greiciu nesutapimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 14:34 
Atsijungęs
Pačiausias
Pačiausias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Gegužė 19, 10:42
Pranešimai: 2463
Logiškai mąstant, sprendimas dėl lito devalvavimo gali būti priimtas atsižvelgiant į kas dvejus metus EK teikiamą konvergencijos ataskaitą, taigi, gautųsi, kad 2010 - ieji, turitn omeny ir Lietuvoje minimą galimą euro įvedimo terimą, ir bus ta data, kai suaktyvės visokios kalbos irgi sprendimai dėl ekonomikos. Be to, atkreiptinas dėmesys ir į pirmadienį paskelbtą EK rudeninę ūkio raidos prognozę, kur Lietuvai būtent 2010 - aisiais "piešiamas" liūdniausias ūkio nuosmūkis iš visų bendrijos valstybių.

Taigi, jei atmestume visokius force majeure, devalvacijos (spėjama 2,7 karto!) galime laukti būtent tada, tačiau yra daugybė visokiausių ėjimų, o ir gausaus laiko prognozėms patikslinti... 8)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 14:41 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
bet_kas rašė:
Tractor - man truksta atsakymo varianto "Lito devalvacija vyksta pastoviai". O tai kas bandoma prakist uz devalvacija yra tik devalvaciju greiciu nesutapimas.


Bet_kas, aš kalbu apie devalvaciją, kaip įvykį, o ne apie infliaciją. Esant lito pririšimui prie euro, realus lito nuvertėjimas vyksta ne sparčiau, kaip euro nuvertėjimas, tuo tarpu tas reiškinys, kuris vyksta pas mus - tai tik visiška krizė, atsirandanti dėl lito vertės neatitikimo. Todėl tokio punkto nenoriu dėti. Tavo minimas variantas, sakyčiau, atitinka variantą "Niekada" :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 14:42 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Sausis 27, 14:49
Pranešimai: 9216
Populistas rašė:
Logiškai mąstant, sprendimas dėl lito devalvavimo gali būti priimtas atsižvelgiant į kas dvejus metus EK teikiamą konvergencijos ataskaitą, taigi, gautųsi, kad 2010 - ieji, turitn omeny ir Lietuvoje minimą galimą euro įvedimo terimą, ir bus ta data, kai suaktyvės visokios kalbos irgi sprendimai dėl ekonomikos. Be to, atkreiptinas dėmesys ir į pirmadienį paskelbtą EK rudeninę ūkio raidos prognozę, kur Lietuvai būtent 2010 - aisiais "piešiamas" liūdniausias ūkio nuosmūkis iš visų bendrijos valstybių.

Taigi, jei atmestume visokius force majeure, devalvacijos (spėjama 2,7 karto!) galime laukti būtent tada, tačiau yra daugybė visokiausių ėjimų, o ir gausaus laiko prognozėms patikslinti... 8)


Taigi, balsuok :-) Tai juk nieko neįpareigoja :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 15:34 
Atsijungęs
Site Admin

Užsiregistravo: 2007 Birželis 9, 20:17
Pranešimai: 2890
Pasirinkau variantą: "Niekada nebus litas devalvuotas". Gal aš esu naivus :? , bet devalvuojant litą jokių konkrečių tikslų vyriausybė nepasieks, išleis tik džiną iš butelio. Prasidės chaosas, manau, baisesnis nei '90 metais. Dabar nors kažkaip, girgždančiai, sunkiai, bet mechanizmas vis gi veikia. Devalvavimas tik pasunkins esamą situaciją, tuo labiau, toks sprendimas prives valdančiąją partiją ir su ją susiję asmenis prie politinio bankroto. Žlugs paskutinė žmonių viltis dėl savo rytdienos stabilumo, vėl įmonės grįš prie juodų atlyginimų, dvigubos buhalterijos, šešėlinės ekonomikos, t.t. juodoji algos algos dalis bu mokama eurais, bankai negaus žmonių indėlių, litas ridensis kasdien vis žemyn ir žemyn, pasekmės bus dar baisesnės, nei trumpalaikis SODROS ir iždo skylių užlopymas.
Mano galvą, lito devalvavimas yra tas skustuvas (net ne šiaudas), už kuri stveria skęstantys.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 15:54 
Atsijungęs
Senbuvis
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Birželis 30, 09:56
Pranešimai: 849
Miestas: Kaunas
Balvonas rašė:
Pasirinkau variantą: "Niekada nebus litas devalvuotas". Gal aš esu naivus :? , bet devalvuojant litą jokių konkrečių tikslų vyriausybė nepasieks..


Kokios jėgos taip "pageidauja" lito nuvertinimo?

p.s.
:wink:


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Europa..
Europe.gif
Europe.gif [ 15.12 KB | Peržiūrėta 6651 kartus(ų) ]

_________________
---
(C)Herkus Mantas
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Balsavimas: kada bus lito devalvacija?
StandartinėParašytas: 2008 Lapkritis 4, 17:48 
Atsijungęs
Labai senbuvis
Labai senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Spalis 22, 11:42
Pranešimai: 1393
tractor rašė:
bet_kas rašė:
Tractor - man truksta atsakymo varianto "Lito devalvacija vyksta pastoviai". O tai kas bandoma prakist uz devalvacija yra tik devalvaciju greiciu nesutapimas.


Bet_kas, aš kalbu apie devalvaciją, kaip įvykį, o ne apie infliaciją. Esant lito pririšimui prie euro, realus lito nuvertėjimas vyksta ne sparčiau, kaip euro nuvertėjimas, tuo tarpu tas reiškinys, kuris vyksta pas mus - tai tik visiška krizė, atsirandanti dėl lito vertės neatitikimo. Todėl tokio punkto nenoriu dėti. Tavo minimas variantas, sakyčiau, atitinka variantą "Niekada" :-)


Gerai, pradedam aiskintis terminus.
Devalvacija "de valve" - nuo vertes, atitrukimas nuo vertes. Piniginio vieneto verte atitruksta nuo turto kuriam matuoti ji skirta.
Infliacija "in flat" - i plokstuma, vertes atsistatymas. Piniginio vieneto verte arteja i realia turto verte.

Taigi Lietuvos bankas emituodamas litus (jis tai daro pastoviai) atlieka devalvacija, o infliacija yra procesas kurio metu pasirodo/islenda ankstesni banko "darbeliai" eiliniam zmogui. Mano minimas variantas greiciau atitiktu varianta "Visada".


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 134 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin