Atvirukai ÄŒatai Forumas Piguva Pipedija PoPo blogai

Dabar yra 2024 Balandis 16, 20:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Atsakymo rašymas
Vartotojo vardas:
Pavadinimas:
Laiško turinys:
Čia galite įrašyti savo žinutę, kuris turi būti ne didesnis nei 60000 simboliai(ių). 

Šypsenėlės
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: PDT_Love_01 PDT_Love_02 PDT_Love_03 PDT_Love_04 PDT_Love_05 PDT_Love_06 PDT_Love_07
Rodyti daugiau šypsenėlių
Šrifto dydis:
Šrifto spalva
Nustatymai:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Išjungti BBKodą
Išjungti šypsenėles
Išjungti automatinį URL adresų apdorojimą
Pranešimo patvirtinimas
Šios diskusijos apsaugotos nuo automatinio pranešimų rašymo, todėl turite įvesti patvirtinimo kodą. Kodą galite matyti paveikslėlyje apačioje. Jeigu blogai matote arba dėl kitų priežasčių negalite jo perskaityti, susisiekite su diskusijų administratoriumi.
Patvirtinimo kodas:
Tiksliai įrašykite paveikslėlyje matomą kodą. Didžiosios ir mažosios raidės nesvarbios. Nulio kode taip pat nėra.
   

Temos peržiūra - Fotografija: HDR nuotraukos, fotošopas
Autorių Žinutė
  Pranešimo tema:  Fotografija: HDR nuotraukos, fotošopas  Atsakyti cituojant
Kai fotografuojame, neretai kyla viena bėda - dalis fotografuojamo vaizdo yra šviesi (pvz., dangus, ryškiai apšviesti pastatai, etc.), o kita - tamsi (šešėliai, pastatų kambariai, erdvė po medžiais ir pan.). O norisi nuotraukoje pamatyti ir tą, ir aną...

Žmogaus akis - kol kas nepralenkiamas daiktas, dar daugiau - neprilygstamas. Mes be problemų matome smulkias baltos sienos detales saulėtą dieną, kartu matydami ir savo šešėlyje esančio juodžemio smiltis. Tuo tarpu fotoaparatas to padaryti negali. Dinaminis fotoaparato diapazonas - jei ne milijardus, tai milijonus kartų prastesnis, nei žmogaus akies. Taigi, nuotraukos dažnai gaunasi nei šiokios, nei tokios...

Visgi, fotografai, užsiiminėję peizažais, kažkada surado neblogą išeitį: pastatyti fotoaparatą ant štatyvo ir padaryti kelias nuotraukas: vieną su tinkamu išlaikymu, apimančią daugiausiai įmanomų detalių, kitą - skirtą šviesioms sritims, su mažu išlaikymu, o trečią - tamsioms sritims, su ilgu išlaikymu. Vėliau, kombinuojant kelių nuotraukų dalis, pavykdavo gauti vaizdą, kuris būdavo ryškus bei detalus ir šešėliuose, ir ryškiausiai apšviestose vietose. Tokios nuotraukos vadinamos didelio dinaminio diapazono nuotraukomis (angliškai - High Dynamic Range - HDR).

Šiais laikais viskas supaprastėjo - vietoje to, kad ilgai ir kruopščiai vargti su visokiais ryškinimais, krūvomis ekspozicijų bei retušavimais, atsirado galimybė viską padaryti tiesiog automatizuotai, per kelias minutes. Tam naudojamos specialios, HDR nuotraukų generavimo programos, pvz., Photomatix. Photoshop CS2 versija irgi jau turi HDR nuotraukų kūrimo galimybes.

Jei norite tikrai geros HDR nuotraukos, galima daryti tris nuotraukas su skirtingu išlaikymu, tačiau, jei fotoaparatas yra geras (reali matricos geba - 7-8 ar daugiau bitų kanalui), galima pažaisti dar paprasčiau - tiesiog padaryti vieną, vidutinišką nuotrauką, kurią truputį apdirbti fotošope, sukuriant kelias nuotraukas - šešėliams, dangui, bendram vaizdui ir pan., o jau iš jų padaryti HDR nuotrauką.

Žemiau - paprastas pavyzdys - padaromos trys nuotraukos:
1. Nuotrauka yra originali, joje niekas nekeista. Nuotrauka tamsi, ji sukuria bendrą liūdną rudens vakaro įspūdį.
2. Nuotrauka fotošope pataisoma, kad aiškiau matytųsi šviesių elementų detalės, visų pirma - debesys bei tolumoje esantis namas. Einame į meniu "Image - Adjustments - Brightnes/Contrast...", atsidariusioje lentelėje abu slankiklius pastumiame į kairę, kad pasiektų -50. Tada einame į meniu "Image - Adjustments - Hue/Saturation..." ir "Saturation" slankiklį paslenkame į dešinę, kad susidarytų +50. Nuotrauką išsaugome atskirame faile.
3. Nuotrauka fotošope pataisoma, kad geriau matytųsi tamsių elementų detalės, visų pirma - žolė, krūmai bei šešėlių elementai. Einame į meniu "Image - Adjustments - Brightnes/Ccontrast...", atsidariusioje lentelėje abu slankiklius pastumiame į kairę, kad pasiektų +50. Tada einame į meniu "Image - Adjustments - Hue/Saturation..." ir "Saturation" slankiklį paslenkame į dešinę, kad susidarytų +50. Nuotrauką išsaugome atskirame faile.

Taigi, dabar turime tris nuotraukas - tamsią, šviesią ir originalią. Galime pastebėti, kad šviesioje praktiškai išnykusios šviesios detalės - jos pavirto į bendrą foną. O tamsioje - ryškiai matosi tik debesys ir toli esantis pastatas. Visgi, abi nuotraukos parodo dalykų, kurių niekaip neįžiūrėtume originale.

Ką darome dabar - tai atsidarome visas tris nuotraukas Photomatix programoje ir jas sukergiame (neaiškinsiu, kaip ja naudotis, nes labai jau paprasta, visų dviejų žingsnių instrukcijos yra rodomos ekrane). Tam, kad išryškėtų visi elementai, paslankiojame visus iš eilės slankiklius, kol gauname kažką... Vat.


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Tamsios detalės matosi prastai, danguje buvę debesys - išblukę ir neryškūs.
varena_originalas.jpg
varena_originalas.jpg [ 141.46 KB | Peržiūrėta 732 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Išliko tik tamsiausios detalės. Pasimatė debesų pusšešėliai.
varena-patamsinta.jpg
varena-patamsinta.jpg [ 93.37 KB | Peržiūrėta 724 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dabar matosi krūmai ir visokie žagarai. Iš dangaus teliko baltas plėmas.
varena-pasviesinta.jpg
varena-pasviesinta.jpg [ 220.7 KB | Peržiūrėta 574 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Rezultatas nuotraukoje atrodo neįprastai, bet išties mes panašiai matome pasaulį - viską kartu: ir debesis, ir smulkmenas šešėliuose.
varena-HDR.jpg
varena-HDR.jpg [ 291.46 KB | Peržiūrėta 606 kartus(ų) ]
Standartinė Parašytas: 2007 Lapkritis 3, 16:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Paspauskite ant banerio - taip pareklamuosite savo Laikas.lt :-)

468x60.lt - Keiskimes reklaminemis antrastemis


Burgzt Banner Exchange


Installation by Brigin